wave 2 dns ayari nasil degisir

Sponsorlu Bağlantılar

elvan1993

Üye
    Konu Sahibi
wave 2 dns ayari nasil degisir
arkadaslar ben dns ayarlarini nasil degistircem ip numaralarini nwreyw yazicam giremedigim sitelere nasil gircem bi kac indirme sitesi var onlara gircem ama bizde yasaklanmis

elvan1993

Üye
    Konu Sahibi
lütfen yardımcı olurmusunuz

odysse_73

Üye
Menü>Ayarlar>Bağlantılar>Şebeke>Bağlantılar... tıklandığında karşınıza "Menü bağlanrıları..." şeklinde küçük bir uyarı pencerese çıkacaktır...
Oradaki uyarıya "evet" diyorsunuz!

Daha sonra bağlantı profillerini görürsünüz; örneğin bende Vodafone Live, Vodafone MMS ve Vodafone İnternet şeklinde üç profil görünüyor... Hangisini değiştirmek isterseniz ona tıklayın!
Daha sonra profil içerisinde alt kısımda "Gelişmiş Ayarlar" bölümüne girin...
Bu bölümde IP ve DNS ayarları mevcut...
"Sabit Sunucu" kutucuğunu işaretlerseniz alttaki kısımlar aktifleşir!
Sunucu 1.....
Sunucu 2....
Buralara DNS gireceksiniz onaylayıp çıkacaksınız!

NOT :Ancak bu işlemi yaparken internet kullanan herhangi bir program olmamalıdır; aksi halde bu ayarda hiçbir değişiklik yapmanıza izin verilmeyecektir... Bunun için bağlantınızı kesip deneyin, veya cihazı kapatıp açtıktan sonra direk bu yöntemi uygulayın!

Ayrıca bu cihazda DNS değiştirmenin faydasını göremedim; zira hızına ters bir etki yaptığı gibi, ne yaprsanız yapın "Türk Telekom.....TİB..." gibi lanet kurumların meşhur "YASAK" sayfalarıyla karşılaşıyorsunuz...
Mecburen Opera veya UC Browser kullanıyoruz!

Samsung bu duruma el atmalı; Dolphin Browser daha birkaç önemli sorun da barındırmakta...

Umarım çözüm olabilmişimdir!

elvan1993

Üye
    Konu Sahibi
çok saol kardeşim

odysse_73

Üye
Sorun değil, kolay gelsin!

baby_face_

baby_face_

Üye
bosuna degistirip zaman harcamayin beyler, dns leri degistirseniz bile yasakli sitelere yine giremiyorsunuz. daha dogrusu ben giremedim olmadi

ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
herkes atip tutuyor seningibi bende de olmadi dns girdim 8.8.8.8 8.8.4.4 olarak hic haberi bile olmadi normal siteye giriyorum aradigim programi yazip tikliyorum programlar ekrana geliyor indirecegim programa tikliyorum ekran degisiyor ve 18 saniye bekleyin diyor 10dakka bekliyorum ayni duruyor gercekden girenler yazsin nasil oluyor

Üst Alt