Vu Meter - Sese | Ritme Göre Hareket Eden Işıklar | LM3915 VuMeter

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ceset

ceset

Üye
    Konu Sahibi
Vu Meter - Sese | Ritme Göre Hareket Eden Işıklar | LM3915 VuMeter
Konuyu acmak icin burayi uygun gordum yanlis olduysa ozur..

Devreyi kendimiz yapiyoruz arkadaslar, maliyeti oldukca ucuz gorsel acidan zengin bir devre devre semasi:

Bu da benim yaptigim 6 adet birlestirilmis ve 4.1 ses sistemine baglanmis hali: (video da ses az duyuluyor sesi acmazsaniz duyulmayabilir)

XchieL

XchieL

Üye
buda benim yaptıgım sanırım siz 6 tane vumetre pot larını değişik ayarladınız ve çıkışını tek bir kablo ile ses sinyaline bağladınız ?
[video=youtube;te-9uSsjhXk]http://www.youtube.com/watch?v=te-9uSsjhXk[/video]

ceset

ceset

Üye
    Konu Sahibi
Her entegreye ayri ses girisi yaptim hocam. 6 adet LM3915 kullandim, en sag ve en soldaki ledleri Bass'a bagladim. digerlerinede her hoparlorden giris verdim. ses sistemi 4+1.

XchieL

XchieL

Üye
tahmin ettigim gibi güzel olmuş elinize sağlık .

ceset

ceset

Üye
    Konu Sahibi
Saolasin hocam. Belliki ilgilisin vumetre falan yapiyorsun. Stereeo degilde mono olarak lm3915 den daha verimli devreler varmi bildigin?

XchieL

XchieL

Üye
lm3916 lm3915 göre daha seri. Aynı şekilde direnç değerlerini arttırarak neon ışıklarıyla bir sistem kurabilirsin . Ama yerinde olsam lm3915 tek entegreli ve sesin şiddetine göre yanan bir devre ama pic16f84 ile bir devre yaparsan küp led yapabilirsin bunun görselliği daha fazla tek sıkıntı PIC programını bilmen gerek .

..butteRfly..

..butteRfly..

Üye
görsel olarak harika!

cCc Maxcı cCc

cCc Maxcı cCc

Üye
Beyler fiyatı falan sorun değil bunun böle kaliteli ve hazırı varmı led falan bağlamadan direk ses çıkışına bağlıyacaksın ve hareket edecek ? :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...