VODAFONE 3G Almayın...

Sponsorlu Bağlantılar

zavazingo20

Üye
vodafone müş. hiz. kadar ilgisiz bir servis görmedim. şikayet taleb formu oluşturmak başka bir halta yaramıyorlar. geri döneceğiz diyorlar tık yok.

OGUZHAN432

OGUZHAN432

Üye
ya vodafone için dünya 3g lideri felan diyolar reklamında bile öğrenme masrafı olmadığı için daha ucuz olacak diyolar onu diyorlar bunu diyorlar ama hizmette sorun var biz en iyisi 1-2- sene sonra operatörleri karşılaştıralım.Şahsen avea dan turkcell e geçtim bugün yarın geçer

Laz¥

Laz¥

Üye
4ever Turkcell

grafikopat

Üye
Bende maalesef bu Vodafone'nun 3G ağına düştüm, lafı fazla uzatmayarak size şikayetvar.com'a yazdığım şikayet metnimi aktarıyorum...

24.09.2009

------------------------------------------------------------------------
Dün itibari ile Vodafone'nun 1GB - 18 ay taahhütlü 3G Modem kampanyasına başvurdum.Tabi başvurmadan önce 2 Vodafone bayisiyle görüşerek ön bilgi aldım.Merkez bayisine gittiğimde şöyle bir soru yönelttim, acaba burada, yani Eskişehir merkezinde kaç mbps hızında bağlantı kurabiliyoruz diye. Cevap; 7,2 mbps oldu, memnun kaldım ve oradan başka bir bayiye gittim, orada da aynı cevabın yanı sıra bir listedeki ilçe ve mahallere bakarak 3G'nin kapsama alanı hakkında bilgi aldım.Sonuç olarak bulunduğum yerde 3G vardı, bu pozitif verilerle hemen başvurumu yaptım ve ilk denememi gerçekleştirdim. Sonuç? Bırakın 3G'yi EDGE'te bile sürünen bir hızla karşı karşıya kaldım.Eskişehir'in merkezinde sadece GPRS çekiyor, oda evin içerisinde değil tabi balkona falan çıkarsan.

Bırakın milleti kandırmayı, insan gibi web sitenizde 3G noktalarını haritada gösterin, şurada çekiyor, burada çekmiyor diye, tüketiciyi aslı olmayan bilgilerle kandırmayın.Kullanamayacağım bir internete 15 ay boyunca 30 TL ödemek durumunda kaldım.Çok kızgın olduğumu dile getirmek istiyorum, hatta dahada ağır konuşmak istiyorum ama, maalesef Şikayetvar editörleri metin üzerinde değişiklik yaparak, şikayet metnimizi cici bir hale getiriyor.

Fark var! dediniz, evet doğru fark var.Turkcell'le sizin aranızda dağlar kadar fark var.Bence bırakın o cicili bicili 3G reklamlarını, kandırmayın insanları.Öncelikle GSM ve GPRS servislerinizi üst seviyeye getirin, 3G'ye ondan sonra el atarsınız.

Sonuç olarak bu sözleşmenin derhal iptalini ve bu konu hakkında tarafıma bilgi verilmesini istiyorum.Bir farkınız olmalı...
------------------------------------------------------------------------

celiktepelee

celiktepelee

Üye
arkadaşlar vodafone'u tutanda tutmayanda haklı bendede vodafone 3g nin 5gb paketi var bana bir sorun yaratmadı ben memnunum ama internetinden müşteri hizmetleri hakkında bende kötü olarak düşünüyorum interneti çok güzel en azından adsl den 7mb a kadar hıza çıkabiliyor adsl de kb ile ilerliyor sınırsız sms de var daha ne olsun 3g farkını gösteriyor

mmzzkk

mmzzkk

Üye
Bende avea yı tavsiye etmiyorum 2 haftadır kullanıyorum ve izmir de bile heryerde çekmiyor..Ve avea kalan mb hakkında HİÇ AMA HİÇBİR BİLGİLENDİRME VERMİYOR yani rezalet.. en iyisi turkcell..

Since.1914

Üye
Arkadaşım Nasıl Memnunsun ? bende 3g modem aldım baglanıyorum Google'a Bile 3-4 bazen 5 sn de baglanıyor ... 5mb dosya indirmek istiyorum internetten 24 dk zaman gösteriyor ... internet çok ama çok düşük ! Ayrıca Benim Yawasta Seninki Nasıl Hızlı Olabiliyor?

sarıoklar

Üye
1.3g modem aldın veya 3g abonesi olduğunuz için her yerden 3g ile internete bağlanacaksınız diye bir kural yok.Turkcell ve Vodafone'un 2g yani edge kapsama alanı %99 iken şu an 3g kapsama alanı sadece %60 civarında.yani bu demek oluyor ki telefonun her çektiği yerde 3g olacak diye bir kural yok.3g varsa 3g ile yoksa edge ile internete bağlanırsınız.

ayrıca turkcell ve vodafone'un 3g reklamlarında altan geçen bilgi yazılarını dikkatlice okursanız "3g hizmetinin sadece 3g kapsama alanı içersinde kullanılabileceğini bu kapsama alanının da coğrafi koşul vb. ndenlerle değişiklik gösterebileceğinden bhasediyor.

eğer her 2 operatörden modem aldıysanız ve 3g kapsama alanı içersinde 3g ile bağlantı yapıyorsanız hızınız en az 2mbit civarındadır.bu hız 7.2 mbit'e kadar çıkar.

3g modem alacakların yapacakları ilk şey bulundukları yerde 3g kapsaması olup olmadığını bizzat kendileri test etmeleri gerekir.bunu 3g'li cep telefonundan çift modda şebeke arattırarak yapabilirsiniz.

eğer bunu yapmadan modem alıp 3g kapsaması içerisinde değilseniz tek yapmanız gereken hangi operatör ise bulunduğunuz bölgenin bilgilerini vererek 3g kapsama alanı altına alınmasını isteyen bir maili sık sık göndermektir.başka yolu yok.

fethullah14

fethullah14

Üye
oke saol

--------------- Ekleme ---------------

saol

saol kardeş

rafetgulmez

Üye
BURADAN: Sizinle 3G çekim alanları... adlı bir harita paylaştım:
BEYLER BURADAN 3G SAHİPLERİ TECRÜBELERİNİ PAYLAŞABİLİR... MAHALLE SEÇMEYİ UNUTMAYIN.

sarıoklar

Üye
reklamlarını izlediniz.

nonnstop

Üye
ben vodefon nun modemini kullanan biri olarak herhangi bir sorunum olmadığını söylemek isterim... hatta allahın kastamonusunun bilmem neresinde bile bir sıkıntım yoktu...

evet belki en iyisi türkcell olabilir ama türkcellin izlediği politikayla ttnetin izlediği politika arasında fazla bir fark yok 2 side nasıl olsa bana muhtacsınız tavrı icindeler...
Şuda bir gerçekki vodefon turkcell den daha büyük bir sektör..

akura85

Üye
Firmanızın Taksim şubesinde 5 Gb’lık bir internet paketi aldım. Tabiki Vodafone 3G modem ile birlikte. Yaptığınız reklamlarda bu 3G modem ile her yerde 3G hızıyla internete bağlanılabilineceğini söylüyordunuz. Bende bu reklamlarınıza kanıp aldım ancak bırakın 3G’yi Edge hızıyla bile internete bağlanamıyorum.
Bu arada oturduğum yer ise İstanbul-Başakşehir-Onurkent .Yani Türkiye’nin kalbi olan İstanbul’da bile bu hizmetinizden yararlanamıyorsam ne diye her ay 55 TL cebimden vereyim ki size.
Ayrıca bu konuyla ilgili Vodafone müşteri hizmetlerini bir kaç kez aramama rağmen onlarda konuyu geçiştirdiler. Aboneliğimin iptalini istedim olmaz dediler.18 aylık tüm bedeli öderseniz ancak o şekilde aboneliğiniz iptal olur diyorlar. Böyle komik bir şey mi olur.
Üstelik aboneliğimi yaptırdığım şubenizde bana bu konuyla ilgili hiçbir şey söylemedi. Lütfen bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları yapın ve beni Vodafone 3G’nin şu kaplumbağa hızından kurtarın.”

omer_123

Üye
3g yaşam alanlarına yayıldıktan sonra bu iddaadızdan vazgeçeceksiniz. eminim vodafone un hizmeti rakiplerini yarı yolda bırakacak...

aynen..zaten vodafone dünyaca ünlü bi marka ;) türkcell şuan vodafone dan daha hızlı o kesin.. ama gelecekte vodafone daha gelişir diye düşünüyüroum ve vodafone 3G+ ile en ucuz interneti veriyor 200kb/1knt turkcell de ise 60kb/1 knt ;) anladınız farkı...

06nefes

Üye
vodafondan mobil internet kullanıyorum 7aydır.
ama limit gostergesi farklı tarih aralıgını gosterdiginden limit takip edemiyorsunuz yuksek fatura geliyor. tuketici haklarına verdim 100tl geri aldım.
Gösterge ayın 1-31 arasını gösteriyor. fatura 22-23 arası kesiliyor. gösterge 1 haftalık kullanımı gostermıyor.

ayrıca surekli baglantı kopuyor donuyor takılıyor. alırsanız turkcell öncelikli yada olmadı avea tavsiye ederim vodafona bulasmayın.

göstergelerin yanlıs calıstıgını kendileri de kabul ediyor.
sms yoluyla ögrenebilirsiniz dediler sms atıyorum kullanılan 0kb. kalan 0kb. diye cevap geliyor.
surekli musteri hizmetlerini arayıp limit sormak zorunda kalmayın...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------

Bir kez ertelenen, bir kez de yapılmasına rağmen iptal edilen 3G ihalesi nihayet yapıldı. Beklenen oldu. Turkcell A tipi, Vodafone B tipi ve Avea C tipi lisansı aldılar. D tipi lisans ihalesi katılan olmadığı için iptal edildi.

Şebekelerin yaptıgı yatırımlar:
A tipi lisans kullanma hakkını 858 milyon tl teklif ile Turkcell kazandı. B tipi lisans 600 milyon tl teklifle Vodafonun oldu. C tipi lisans ise Avea'nın.

A, B ve C tipi lisanslar
Kablosuz cihazlar iletişimde farklı frekanslar kullanır. A tipi lisans almaya hak kazanan şirket 45 Mhz, B tipi lisansta frekans hızı 35 Mhz ve C tipi lisans ise ise 30 Mhz iletişim yapmaya hak kazanmış oluyor. Frekansın yüksek olması, haberleşme sırasında daha az veri kaybı ve daha iyi iletişim avantajı sağlıyor. Ayrıca kapalı mekanlarda veri aktarımında hız kaybı azalıyor ve kesinti oranı azalıyor. Bunun yanında frekansın yüksek olması uzaklığa bağlı hız düşüşünü de azaltıyor. Özetle; frekans ne kadar yüksek olursa veri aktarım hızı o kadar iyi, kesintisi o kadar az oluyor.

Sonuc: Kesintisiz, hız kaybı olmadan, saglam bi baglantı icin
Tabiki TURKCELL...

slm ben de vodafone 3g modem kullanıyorum ilk aldıgım da baglantı sıkıntısı bende çektim 1-2 gün ama ondan sonra bi sorun yaşa madım inş. yaşamam bu aralar vodafonn şebekesinde bi sorun var ama oda alt yapı yenilenmesi yapılıyomuş diye duydum

merlin19

merlin19

Üye
Vallahi üşenmedim 6 sayfanın 6 sındaki tüm yazıları okudum Cevap vereyimmi :))

Biz Vodafonlular Sel oldu Yağmur yagdı 3 gün Hattımız Çalışmadı diye GSM Şirketimizi Satmadık diğerleri gibi onlar anladı ne demek istediğimi yukarda paso basmışlar gazı turkcellmiş miş yav dünyada 3g lideri kim...? düşünün Vodafone en büyük gsm şirketi kim..??? Vodafone şimdi diyolarki Turkcelli geçemez demi Yav bakın bu adamlar Yıkık Ve Batmış Gemiyi aldı sorun yokmu var dolu neden Batık gemiyi Limana çekmek bir derttir başka derdide o Gemiyi Limana taşırken içindeki insanları Tahliye etmek dahada zordur Vodafon o Batık Gemiyi Ne yaptı biliyormusunuz Limana içindekilerle beraber sapa sağlam çekti ve başladı o gemiyi yeniden inşaa etmeye bir gemi 1 yıldan fazla bir sürede suya iner bu işte çalışanlar iyi bilir kaldıki böyle bir şirketin 3 günde bütün sistemi değiştirmesi imkansızdır Vodafonun Turkcelli 2011 yılı başlarında hertürlü geçeceğine hatta türkiyede bir ilk yapıp 3g ile 100 Mbit neti sunacak bununla yetinmeyecek adamlar şimdiden yeniledikleri şebekelerini nasıl yapıyolar biliyormusunuz 4g destekli yaaa turkcell 3g düzene oturtana kadar bu adamlar hem o batık gemiyi tamir edecek hem 3gyi millete sunacak hem alt yapısını komple değiştirip aynı anda 4g şebekelrini çoktan türkiyenin her köşesine koymuş olacak yani kısacası Vodafone farkını 2011 den sonra elle tutulur gözle görülür anlarsınız:))

Birde denesin benle gelsin biri Avcılardan binelim Metrobüse takalım telefonları 3g modunda Laptoplara bir söğütlü çeşme yapalım avcılardan binerken 700 Mb film indirmeye tıklayalım görün bakın Turkcell mi kaliteli Vodafonemi test edin Turkcell avcılardan söğütlüçeşmeye kadar kaç kere yolda kopuyor şebekeleri değiştikce kaç kez siz o dosyayı indirmeye çalışıyorsunuz anlarsınız:)) Vodafonemi Avcılardan bindim tıkladım film indirmeye köprüyü geçtim söğütlüçeşmede indim Tık yok kopma yok haaa 3g modem değil bakın Telefonu usb ile modem yaptım:)) daha bitmedi söğütlüçeşmeden metrobüsten indim dolmuşabindim Kartala kadar gittim ondada tık kopma yaşamadım tabiii çoktan filmi indirip izliyordum bile sanırım Vodafonun farkını 3g şebekesinde konuşurken gsm şebekesine geçmede kopmadan kesilmeden hissettirmeden bunu yaptığını bilen bilir turkceldemi bu nasıl 3g de iken bir gsm geçsin sen anında dıııı dıııı dıııı bağlantı hatası ara yavrum tekrar adamı:))) İşte Fark bu

sarıoklar

Üye
vodafone 3g kullanıyorum çok memnnunum

djt4n3r

bende:D

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Kardeşim bende vodafone 3G Modem var aylık 5GB gayette güzel çekim alanıda geniş Turkcell ayrıca bizim mahellede çekmiyor bile 3Gsinden geçtim ben TURKCELL in şebeke olsa YETECEK :D:D

Ayrıca şu anda ben Turkcellde kullanıyorum telefon görüşmesi sevgilimle 4 saat falan konuşuyorsak bi gecede en az 4 kez hat kesiliyor olan bizim kontörlere oluyor :D

tezcan020

Üye
arkadaşlar vodafone yi karalamayın çünkü avea bunların onkatını müşterilerine sokuyor..sağ gösterip harika birşekilde solll vuruyorr... saygılarımla aveasız nice yıllar...

4 saaat nekonuşuyonuz yaww... beyin hücrelerinize yazıkk...