VNC 4.5.1 Remote Desktop Serverı ve Symbian S60 Clienti-(Bilgisayarı Telefondan Yönetmek İçin).

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gana

Üye
    Konu Sahibi
VNC 4.5.1 Remote Desktop Serverı ve Symbian S60 Clienti-(Bilgisayarı Telefondan Yönetmek İçin).
Bana bilgisayarımı uzaktan yönetebileceğim bir program lazımdı ve ne yazık ki belli başlı tüm programları denememe rağmen başarılı olamadım. Çünkü Samsung i550w de diğer Remote Admin programları ya çalışmadı ya da kurulmadı. Bunun üzerine eskiden kullandığım Radmin VNC vs gibi programların symbian clientleri varmıdır diye araştırmaya başladığımda VNC'nin böyle bir clienti olduğunu keşfettim. Aslında normalde windows mobile kullanıcısıydım ve onda Remote Desktop programları daha başarılı çalışıyor. Fakat bu da az çok idare eder bir program sayılır.

Önce buradan dosyayı indirin:
Zip Pass: Elaman

Telefona önce "pips_nokia_1_3_SS.sis" dosyasını sonrada keyfinize göre telefonunuza uyan "VNCViewer v1.2.*" dosyasını en son da "pips_s60_1_6_SS.sis" dosayasını kurun. Kurulumlar sırasında şu var bu var üzerine kurayım mı değiştirmek istermisiniz diye sorarsa onayla.

Eğer telefonunuza kurulum işlemi başarıya ulaştıysa ve çalıştırdığınız da uygulama çalışıyorsa artık programın windows için olan ayağını kurup çalıştırabilirsiniz. Kurulum bitiminde tam sürüme çevirmek için ******s.txt dosyasından bir ****** kopyalayıp yapıştırın.

Program kurulduktan sonra saat sekmesine simge atacaktır. Üzerine tıklayıp prgramı çalıştırın. Configure butonuna tıklayın "VNC Server Properties(Service Mode)" penceresi açılacak onda Security bölümünde "Authentication:" kutusunda none ya da "VNC Password" seçili olsun. "Encryption:" kutusunda da "Prefer off" seçili olsun. "Guest login access:" kutusunda da "Interactive" seçili olsun. Diğerlerini programın telefon için olan Viewer'i desteklemez. Program bilgisayar her açıldığında otomatik çalışsın istemiyorsanız "Start VNC Server automatically with Windows" kutucuğunda ki işareti kaldırın. Okey butonu ile ayar bölmesini kapatın.

Telefonda ki Viewer'i çalıştırın IP Adress kutusuna bilgisayarınızın IP adresini yazın. Ben wireless ile yerel ağda telefondan bilgisayara bağlandığım için bilgisayarımın LAN adresini yani 192.168.2.2 yazdım mesela. Sizde yerel ağda kullanacaksanız bilgisayarınızın LAN IP adresini yazıp bağlanmanız yeterli. Ama siz bu programı bilgisayarınıza aynı ağdan değilde internetten erişmek için kullanacaksanız oraya DDNS adresinizi ya da WAN IP adresinizi de yazabilirsiniz. Fakat unutmayın ki bunun için öncelikle modeminizden WAN IP adresinizin 5800 ve 5900 portlarına gelen TCP isteklerini VNCServerin kurulu olduğu PC'nizin LAN IP adresine yönlendirme yapmanız gerekecektir. Ayrıca windows firewallınızın da VNCServerı engellemediğinden emin olun.

Daha sonra programın ayarlarından Local Cursor da ki işareti kaldırın. Ve sol seçim tuşuna yani Connect'e tıklayın. Program bağlanılabilir ağları vs listeleyecek buradan bağlanacağınız wireless ağını seçin ve bilgisayarınıza bağlanın.

Program bağlanırken bilgisayarınızın ekranı yanıp sönebilir. Ayrıca bu program bağlantıyı canlı tutması gerektiği için telefonunuzun Kablosuz gelişmiş ayarlarından güç tasarrufu modunu devre dışı bırakmazsanız sık sık kopmalar yaşarsınız.

Birde bağlantıyı kurduktan sonra tam ekran modunda fareniz yanıt vermekte zorluk çıkartıyorsa Sol seçim tuşuna basarak Scale ye gelip "Accurate"'ye tıklayın. Bilgisayarı normal boyutlarında görmeye başlayacaksınız ve ekran fareyi takip edecek. Eğer fareyi kaybederseniz ya da ekran fareyi takip etmeyi bırakırsa sol seçim tuşuna tıklayıp listede ki "Find Cursor" seçeneğine tıklayın. Ekran hemen farenin olduğu konumu gösterecektir.

Samsung i550w'de de daha stabil çalışan bir program bilen varsa paylaşsın lütfen. Ayrıca bu VNC programını birden fazla bilgisayara kurarak bilgisayardan bilgisayarı da yönetebilirsiniz.

Herkese iyi kulanımlar.
DH Elaman'dan alıntıdır Emeğe saygı...

• Beğen
Tepkiler: Trackmania

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

Gana

Üye
    Konu Sahibi
Birşey değil ancak ben bu konuyu S60 V3 bölümüne açmak istemiştim ya ben yanlış yere açmışım ya da onay sırasında buraya alındı. Aslında bu mesajın yeri S60 V3 bölümüdür. Oraya açıyorum şimdi gerçi bu program S60'larda da çalışıyordur belki de bilemiyorum. Dilerseniz buradakini silebilirsiniz.

g1gfe4ds2

Üye
guzel paylasim tsk

Gana

Üye
    Konu Sahibi
iyi kullanımlar...

TRogue

Üye
Tmm bunu içinde telefona atacağımız dosyalar yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt