Yardım Virüs Sorunu ve Donma Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

AutoMManiak

AutoMManiak

Üye
    Konu Sahibi
Virüs Sorunu ve Donma Sorunu
Merhaba Arkadaşlar,
Yeni Laptop Aldım Asus N550JV Baya İyi Özellikleri olan bir leptop.Şimdi soruma geçmek istiyorum neden bu bilgileri verdim onu da söyleyeyim ben leptopu aldığım zamanlarda bilgisayar açıldığı zaman donma oluyordu hala oluyor ve bazen oyun oynarken leptop bi anda kitleniyor ve işlemiyor tek çare bilgisayarı düğmesinden kapatmak oluyor.Bunun nedeni ne olabilir bunu soruyorum.
İkinci Sorum ise;
Ben internette bazı dosyalar indirmiştim kaspersky virüs programım bir virüs oldugunu tespit etti bilgisayarı uzaktan kontrol etme gibi bir virüsmüş (onun adı vardı da aklımda değil şuan) onu silcem diyorum ancak virüs programı da silemiyor bende silemiyorum onu nasıl kaldırabilirim ne tür bir program indirmeliyim vs.
Not: İlk sorum ile ikinci sorum arasında virüsten dolayı donuyordur filan değil çünkü virüs kapmadan önce donuyordu bilgisayarım
Şimdiden Teşekkür Ederim Beyler :)

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Sıfır mı ikinci el mi aldınız aleti?
Kaspersky'i tavsiye etmiyorum eğer ücrretsiz kullanıcı iseniz. Bilgisayarı özellikle oyunlar da çok zorlayan ve sorun çıkaran bir programdır, ben de kullandım bir süre.
Tercihim Microsoft Security Essentials. Kaymak gibi çalışıyor sorunsuz.
Ya da alternatifi Avira olabilir. Bunları deneyebilirsin.

cagrii_72

cagrii_72

Üye
birinci sorudan başlayım , bu bilgisayarın kusuru olabilir garantiye gönderme durumunuz varsa gönderin.İkinci soru , kaspersky gibi bir antivirüs silemiyorsa o virüsü(kaspersky en iyi antivirüslerdendir ama sistemi çok yorar) bilgisayarı formatlamak gerekir bence

AutoMManiak

AutoMManiak

Üye
    Konu Sahibi
bilgisayarı alalı 1 ay oldu şimdi onlarla uraşmak istemiyorum :D

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Uğraşıcan hocam mecbur :D

cagrii_72

cagrii_72

Üye
bence daha 1 aylik laptopsa uğraşın :)

MaxipmaN

Üye
recovery yap

kinger1905

kinger1905

Üye
1. sorun büyük ihtimal pc de ısınma meydana geliyordur. uzun süreli program ya da oyun açık olduğu vakit pc de ısınma meydana gelir ve bu ısınma kitlenmeye sebep olur. Eğer dediğim gibi uzun bir süre oyun oynadıktan sonra bu kitlenme oluyor ise iyi bir laptop soğutucusu ile bu sorunu çözebilirsin. ( Benim laptoptada aynı sorun oluyodu , laptoplar masaüstü pc lere göre daha çabuk ısınma yapıyor.)
2. Sorun ise en temel çözüm format. Ne tür virüs olduğunu bilinmediğinden dolayı temizlesen dahi bazı sistem dosyalarını etkilemiş olabilir ve bu ilerde farklı sorunlar yaşamana sebep olabilir.

Üst Alt