Ve karar açıklandı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
Geçtiğimiz gün yapılan mahkemeden 'tedbiri' kaldırma kararı çıktı.

Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulunun olağanüstü seçime gitmemesi yönünde daha önce koyduğu ihtiyati tedbir kararını kaldırdı.

Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya davacı vekili Fatma Kezban Hatemi ile müdahil Erol Aksoy, Sinan Kalpakçıoğlu ve avukatı Şeref Dede ile Genel Kurul Divan üyelerinden Aykut Ergin, Türker Aslan Erkin Akı, Ural Aküzüm, Suat Sarı ve Okan Tekinşen katıldı.

Kulübün olağanüstü seçime gitmemesi yönündeki ihtiyati tedbir kararını değerlendiren mahkeme, Galatasaray Spor Kulübü Derneğinin Yönetim Kurulu Tüzüğünün 28/1. maddesine göre seçim kararı aldığının anlaşıldığını belirterek, ''Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu (HUMK) 103. maddesinde belirtilen şartların bulunmadığı görülmekle, mahkememizin 6 Nisan tarihli ihtiyadi tedbir kararının HUMK 108. maddesi gereği kaldırılmasına karar verildi'' denildi.

"GENEL KURUL İÇİN HİÇBİR ENGEL YOK"

Duruşma salonun çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Türker Aslan, olması gerekenin bugün tecelli ettiğini belirterek, o bakımdan Türk adaletine güvenilmesi gerektiğini bir kez daha gördüklerini kaydetti.

Biraz sert bir duruşma yaşadıklarını, ancak sonucunda adaletin tecelli ettiğini ifade eden Aslan, ''Artık Galatasaray Kulübünün önünde genel kurul yapması için hiçbir engel yok. Ben geleceğin Galatasaray için daha mutlu günler geçirmesini diliyorum'' dedi.

Bir gazetecinin Mehmet Helvacı'nın seçime girmesine ilişkin bir soru üzerine, ''Bana göre hukuki bir engel yok'' yanıtını veren Aslan, ''Bu karar, kaosun bitmesi için yeterli mi?'' sorusuna da ''Bundan sonra seçimle Galatasaray düzlüğe kavuşabilir. Sayın Adnan Polat çok değerli hizmetler yaptı. Değer verdiğim bir başkandı. Bu şekilde böyle sonuçlan ması hiç kimsenin arzu ettiği bir şey değildi. Ama ne yazık ki bu mahkeme yollarının açılması bizi bu noktalara getirdi'' şeklinde cevap verdi.

Aslan, ''Başka bir dava açılabilir mi?'' sorusuna ''Olabilir, ama artık bu kadar tedbir talepleri reddinden sonra bir hakimin yeni bir tedbir kararı vereceğine çok ihtimal vermiyorum'' karşılığını verdi.

''3 aday seçime girebilir mi?'' sorusuna da ''Bana göre hepsi girmeli'' yanıtını veren Aslan, Mehmet Helvacı'nın adaylığının divan başkanlığına bağlı olmasına ilişkin soruya da onun da seçime katılacağını tahmin ettiğini belirterek, Divan Kurulu Başkanının bir heyet oluşturduğunu ve bu heyetin değerlendirme yapacağını kaydetti.

KONGRE ÜYESİ SEDAT DOĞAN

Kongre üyesi Sedat Doğan da yaptığı açıklamada, hukuka uygun olanın tedbirin kalkması olduğunu dile getirerek, ''Ünal Aysal ekibi olarak yolumuza devam ediyoruz'' dedi.

Mehmet Helvacı'nın seçime katılıp katılmayacağı yolundaki bir soru üzerine Doğan, ''Kulüp Divan Kurulunun oluşturduğu Hukuk Kurulu, 'Tedbir kararı kalkana kadar, herkes seçime girebilir' görüşünü ortaya koymuştu. Bu konuda karar verecek olan Kulüp Divan Kuruludur'' yanıtını verdi.

Doğan, Galatasaray'ın gelenekleriyle, sevgiyle yönetilen bir kulüp olduğunu ifade ederek, ''Gönül isterdi ki Mart ayında da ibra olmasaydı. Sayın Adnan Polat'ın da bu seçime girmesini isterdim'' dedi.
önetim Kurulunun yapacak çok işi var'' ifadesini kullandı.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt