"Vahşi Rooney"


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator


İngiliz medyası, Manchester United'in Beşiktaş karşısında kazandığı başarıdan çok, Rooney'in agresifliğine yer verdi. Manchester United'in Beşiktaş karşısında elde ettiği galibiyet, memnuniyetle karşılanırken, takımını 76. dakikada attığı golle galibiyete taşıyan Paul Sholes ise maçın adamı ilan edildi.The Dailiy Telegraph gazetesi, maçla ilgili haberine, ''Avrupa'da kazandıran başlangıç'' başlığını attı. Manchester Unitedli Rooney'in oyundan alınmasının ardından gösterdiği agresif hareketlere dikkatin çekildiği haberde, bu hareketleri teknik direktör Alex Ferguson'un umursamadığı ifade edildi. Haberde ayrıca, Ferguson'un, Beşiktaş taraftarlarıyla ilgili, ''Şimdiye kadar duyduğum en yüksek sesi çıkardılar. Bütün gece hiç durmadılar'' şeklindeki açıklamasına da yer verildi.

The Guardian gazetesi ise haberi ''Rooney'in öfkesi, United'ın Türkiye'de kazanmasının üzerindeki ışıltıyı aldı'' başlığıyla verdi. İngiliz oyuncu Rooney'in öfkesine hakim olamamasını eleştiren Guardian, ayakkabısının sağ tekini yere fırlatan oyuncunun, daha sonra Beşiktaşlı taraftarlarla sözlü tartışmaya girdiğini yazdı. Rooney'in, 63. dakikada oyundan alınmasının ardından bulunduğu yerde Beşiktaşlı taraftarların söylediklerini duyarak yeniden sinirlenmesi üzerine, güvenlik güçlerinin bu alanı boşalttığı da haberde yer aldı.

Bir diğer İngiliz gazetesi Mirror da, ''Sholes'un golü United'a kazandırdı'' başlığını kullanılırken, Nani'nin başarısız vuruşunun ardından penaltı noktası yakınına hayalet gibi giren Sholes'in golü attığı ifade edildi.

The Sun ise ''Vahşi Rooney, ayakkabılarını fırlattı'' başlığını kullandı. Haberde, Ferguson'un, Rooney ile ilgili, ''dün akşam bir saat boyunca yalnız oynadığı'' şeklindeki sözlerine yer verildi. Haberde ayrıca Gerry Nevil'in ''Türk taraftarlar, Avrupa'da benzeri olmayan bir atmosfer yaratıyorlar'' ifadesi yer aldı.

İngiltere'de günlük yayımlanan ücretsiz gazete Metro ise ''United, Turkiye'de kazandı, ancak Fergie lazere öfkelendi'' başlığını kullandı. Maçın ilk yarısında ''Jonny Evans'ı hedef alan lazer ışığına'' dikkati çeken gazetenin haberinde, Ferguson'un ''polisin bu durumu düzelttiğini'' söylediği ifade edildi.

İngiliz Sky televizyonunun internet sayfalarında da Manchester United'in sıkı bir şekilde Beşiktaş'a direndiği, Rooney'in maçta pek başarı kaydetmediği yorumu yapıldı.
 
SucX

SucX

Üye
Çıkarken ıslık çok tiz bir sesti benim burda kulaklarım ağrıdı :ehe
 
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Rooney'in klasik hali:)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt