Uzaylılar mı Mısırlılar mı


hangisi mısır piramiti yaptı ??

  • Uzaylılar

    Kullanılan: 4 26.7%
  • Mısırlılar

    Kullanılan: 11 73.3%

  • Kullanılan toplam oy
    15
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

● aLuvi ●

Üye
arkadaslar siz'ce Uzaylılar mı mısır piramitlerini yaptı yoksa mısırlılar mı piramitleri yaptı ??
 
Lina_TR

Lina_TR

Üye
Bence uzaylı diye birşey yoktur. Piramitler hakkında hiçbir yorum yapamam


Piramitler:


1-Büyük Piramitin açilari,Nil'in delta yöresini iki esit parçaya bölerler.


2-Gize'deki üç piramit aralarinda bir Pisagor üçgeni olacak sekilde düzenlenmislerdir.Bu üçgenin kenarlarinin birbirlerine göre orani 3:4:5'dir.3-Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir.Ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce km uzaktadır. Bu taşların nasıl getirildiği bilinmemektedir.4-Piramit kimin adına yapıldıysa, onun mumyasının bulunduğu odaya, yılda iki kez güneş girmektedir. Doğduğu gün ve tahta geçtiği gün.


5-Büyük Piramitin taban yüzeyi, anıtın yarısının iki katına bölündügünde pi=3,14 sayisi elde edilir.6-Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan; mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.


7-Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümü,piramit yüksekliginin karesine esittir.


8-Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek insa edilmistir.9-Piramitlerin içinde, ultrasound radar, sonar gibi cihazlar çalışmaktadır.10-Kirletilmiş su birkaç gün piramitin içinde bekletilirse,kirden arınmış olur.11-Süt, birkaç gün süreyle bozulmadan kalır ve sonunda yoğurt olur.


12-Bitkiler, piramitin içinde daha çabuk büyürler.13-Piramit içine bırakılan su, 5 hafta süre ile bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.14-Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar piramitlerin içinde daha çabuk iyileşme gösterir.15-Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku neşretmeden piramit içinde mumyalaşır.


16-Büyük Piramit, dünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.17-Piramit dev bir güneş saatidir.Ekim ortasiyla Mart başı arasında düsürdügü gölgeler mevsimleri ve yılın uzunlugunu gösterir.


18-Piramiti çeviren tas levhalarin uzunlugu bir günün gölge uzunluguna esittir.Bu gölgelerin taş levhalar üstünde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yilin uzunlugu yanlışsız olarak saptanabiliyordu.19-Büyük Piramit'le dünyanin merkezi arasindaki uzaklik,Kuzey kutbuyla arasindaki uzakliga esittir ve kuzey kutbuyla dünyanin merkezi arasindaki uzakliga esittir.20-Piramitin yüksekligiyle,çevresi arasindaki oran,bir dairenin yari çapiyla çevresi arasindaki oranin dengidir.Dört kenarlar dünyanin en büyük ve çarpici üçgenleridir.21-Gizde'den geçen boylam,dünyanin denizleriyle anakaralarini iki esit parçaya böler.Bu boylam ayrica,kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup,bütün yer kürenin uzunluguna ölçümünde dogal sifir noktasini olusturur.22-Büyük piramitin tepesi Kuzey kutbunu,çevresi ekvatorun uzunlugunu temsil eder.Ve iki uzunluk ayni mikyasa uygunluk gösterir.23-Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğuna hakkında bir bilgi yoktur.Araştırmacıların çoğu ya içinde kayboldu yada aynı yerde birkaç tur attılar fakat içlerini göremediler.24-Piramitlerin içi yazın soğuk,kışın sıcak olur.


25-Kahire'de bulunan Keops Piramidi, her biri 12 ton ağırlığında olan iki buçuk milyon adet taş bloktan oluşmuştur.Bugün, günde on blok yerleştirilmesi halinde,yapımının 664 yıl sürer.26-Büyük piramidin üstünden geçen meridyen, karaları ve denizleri tam eşit iki parçaya bölmektedir.
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Ne uzaylısı ya kafanız mi iyi sizin :ehe:ehe
 
JACK_1994

JACK_1994

Üye
bilmiyorum ama yani tanesi 20 ton olan taşları insanlar kaldıramamaz dimi yani biraz mantıksız geliyo ama uzaylı olabilir ya bende bilmiyorum
 
JACK_1994

JACK_1994

Üye
olabilir :ehe:ehe tabi o zamanlar vinç falan varsa:ehe
 
ArtOfVictory

ArtOfVictory

Üye
mısırlılar tabiki :)
 

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Aslında bakarsan her ikisi de aynı kapıya çıkıyor,Biz de uzay sisteminde yer alıyoruz:)
Yani bizde uzaylıyız:ehe
 
™мaxiмємσ!

™мaxiмємσ!

Üye
1000 kişi taşırya :D
 
EroL

EroL

Emekli Yönetici
mısır piramitleri dediklerine göre mısırlılar yaptı. yoksa uzay piramitleri denirdi dimi
 
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
yani işimiz gücümüz yok bize ne kim yaptıysa ameleliğini boşverin :ehe
 
silop_kms

silop_kms

Üye
mısırlılar iyi piramit yapar:D
 
Lina_TR

Lina_TR

Üye
:ehe
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt