Uydunet Neden Aşırı Yavaş ?

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Uydunet Neden Aşırı Yavaş ?
merhaba ;

evimizde 512 Kbps lik sınırsız internetimiz var uydunet in eskiden verdiği bir tarife ile ortalama 25 TL fatura getiriyor ve televizyon ücreti dahil olarak fakat dükkanımızda TTNET in bir tarifesi var ayda 55 TL mi ne 1 mbps diye biliyorum ama hızı ne tam olarak bende bilmiyorum herneyse evimizde download yaparken download hızı 60 kbps nin üzerine çıkmıyor ve büyük bir dosyayı indirmek için bilgisayarımı sabaha kadar açık bırakıyorum hatta bir seferinde GTA 4 ün kar modunu indirmiştim 5 GB falandı ayıptır söylemesi 3 günde indi :D

dükkanımızda ise download yaptığımızda hızım 600 kbps in altına düşmüyor ve eğer modeme çok yakın bırakırsam 780 e falan doğru kayıyor ama aynı download işlemini evimde yaptığımda 45 kbps falan seyrediyor ve bağlantı kopuyor ama dükkanda 15-20 DK içinde 800-900 MB dosya indirebiliyorum acaba bu durumu nasıl düzeltebilirim uydunet teknik servisi servislik birşey olmadığını söylüyorlar tamam biliyorum dükkandaki kadar hızlı olamaz ama hiç olmadı yarısı olur bu çeyreği bile değil :ağlarım:

evimdeki modem ise uydunet'in verdiği motorola SVG1501-CN Surfboard Wi-Fi modem
dükkandaki modem ise Airties RT-205

Evdeki Uydunet ;

Dükkandaki TTNET ;

Dükkana akşam üzeri gideceğim ozaman eklerim...

Symbianize

Symbianize

Üye
Kardesin bak bende uydunetin 512 kbps paketini kullaniyorum ve 512 kbps hizi demek en fazla 60 kb/sn demektir sen karistirmissin uydunet yavas degil aldigin paket yavas bende ondan kullaniyorum 60 kb/sn senin o dukkanda 8 mbit internet var 1mbit ortalama 100 110 kb ile indirir sen yanlis biliyosun kardesim sikinti sende yani uydunette bi sorun yok

- - - Eklendi - - -

Yani 10 kbps hiz 8 saniyede 10 kb indrmek demek 512 kbps demek 8 saniyede 512 kb indirmek demek

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
Mert045

Mert045

Üye
Ttnet 49 tl ye 8 mbps
1mpbs değil.

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
gerçi 1-2 ay içinde bulunduğumuz evden taşınacağız ozaman TTNET kurdururum Airties RT-206v2 modemim var evimde şuanda yatıyor :D 49 TL ye 8 Megabit kaç GB kotası var ? Telefon dahil mi ? Telefonla beraber nekadara geliyor biz evimizde sabit telefon kullanmıyoruz o yüzden Telefon almadan kullanacağız acaba telefon almayanlara nekadar faturasına ekleniyor ? bu arada bilgilendirme için teşekkür ederim...

phasan

phasan

Üye
gerçi 1-2 ay içinde bulunduğumuz evden taşınacağız ozaman TTNET kurdururum Airties RT-206v2 modemim var evimde şuanda yatıyor :D 49 TL ye 8 Megabit kaç GB kotası var ? Telefon dahil mi ? Telefonla beraber nekadara geliyor biz evimizde sabit telefon kullanmıyoruz o yüzden Telefon almadan kullanacağız acaba telefon almayanlara nekadar faturasına ekleniyor ? bu arada bilgilendirme için teşekkür ederim...

telefon almassan 60 tl fıyatı

- - - Eklendi - - -

MrTech

MrTech

Üye
Hocam 30 Tllik Uyduneti Kullanıyorum 300 Kb ile İstedigimi İndiriyorum.Bazen Serverlar Hızlanıyor 600'e kadar cıkıyorum.Modemde vardı bisi.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Hocam 30 Tllik Uyduneti Kullanıyorum 300 Kb ile İstedigimi İndiriyorum.Bazen Serverlar Hızlanıyor 600'e kadar cıkıyorum.Modemde vardı bisi.

bizim kutu hemen dibimizde 400 kb nin altına inmiyor:eheama sonuçta yavaş 300-400 MB lik dosya indirirken gece bilgisayarı açık bırakıyorum

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

yarı yarıya oynuyor hatta dahada fazla 25 TL ye falan geliyor bizim internet 60 TL nerde 25 TL nerde :ağlarım:en iyisi kalmak :D

MrTech

MrTech

Üye
bizim kutu hemen dibimizde 400 kb nin altına inmiyor:eheama sonuçta yavaş 300-400 MB lik dosya indirirken gece bilgisayarı açık bırakıyorum

- - - Eklendi - - -

yarı yarıya oynuyor hatta dahada fazla 25 TL ye falan geliyor bizim internet 60 TL nerde 25 TL nerde :ağlarım:en iyisi kalmak :D
Hayr 300kB/sn İndiriyorum.4 Gb'lık Oyunu İndiriyorum 1 Gün Bile Etmiyor.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
KuSurSuz^Kinq*

KuSurSuz^Kinq*

Üye
İnterneti bilmeyenler için söylüyorum Türksat diğerlerinden çok daha iyi Türksat hariç diğer kuruluşların hepsi Ttnet bağlı olup Ttnetin yan avantajlarını söylüyorum.
1.Adil kota aşımı [100 gb kota koyuyor aşıldımı hızınız 1 mb/sn-3 mb/sn düşürülüyor]
2.Ev telefonuna zorluyor mecburi kullandırıyor.[Fiber optik hariç]
3.Kesilme,ping,lag gibi sorunlarda doğuruyor.
4.60 TL dersin 80 tl gelir.Fatura tutarı öyle derler böyle çıkar.
5.Telefonla aradığınızda doğru düzgün çözün bulamazlar.
6.Hediye modem diye kandırılan çok insan varki size bir sözleşme imzalatıyorlar.Bu imza Ttneti 2 yıl boyunca kullanmanıza zorluyor!
7.Modemin parasını vermeyince kapatamıyorsunuz ve her ay modemin parasını faturanızdan alıyorlar.
8.Hız olarak sunucuya ne kadar yakın olursanız o kadar hızınız artar/azalır.
9.Türksat İqnet ve cebit bağlı olduğu için yurt dışında internet ucuz ve türksat devletin olduğu için fiyatı diğerlerine göre ucuz oluyor.

Yurt dışında internet kullanımı Türkiye'ye göre az onlar çok mb/sn az para hizmet veriyorlar bizimkiler adil kullanım kotası koyuyor bak şu işe Türk telekom'u yabancılara verdiler bizi sömürüyorlar.Karar sizin alın yada almayın.
Bu arada wirless ne kadar yakın olursanız o kadar veri çeker.Bir veri ne kadar yol kat ederse o kadar verisi düşer.
Wirless alıcısının ne kadar iyi çekebildiğinede bağlı olarak ucuz bir laptop pahalı laptop arasında dağlar kadar fark vardır.
Ucuz 2 odadan sonra wirless seviyesi çekmez pahalı ise tam çeker.

5 Mb/sn internet yaklaşık olarak 900 kb/sn görüyor.Türksat farkı.

serinaga

serinaga

Üye
TÜRKSAT 1Mb sınırsız kullanıyorum ve sorunsuz film izliyorum 29 TL.'ye daha ne istiyim ki ?

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
TÜRKSAT 1Mb sınırsız kullanıyorum ve sorunsuz film izliyorum 29 TL.'ye daha ne istiyim ki ?

o değilde benim net 6 paketine geçesim var önerirmisiniz ?

6 Megabit
6 GB kotalı
ilk 2 ay bedava
sonraki 12 ay 19 TL mi ne
sonra 32 TL oluyormuş sizce nasıl gerçi yarın uydunete gidip toplamda nekadar data kullandığımı soracağım ona göre bu paketten alasımda var :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
-Mutlu Son :ehe

10 MB/S lik 20 GB kotalı internetime kavuştum 1080p hd videoları çabucak indiriyor 512 KB/s lik internette 240p de bile kasıyordu :D

-konu kilitlenebilir,yorum yazan herkese teşekkür ederim

aylık ne kadar diye sorarsanız aylık 39 TL ve birde kablo tv parası var oda 9 TL toplam 48 TL ama olsun bence hak ediyor mesela 60 mb/s lik internet vardı oda aylık 80 TL ye falan geliyordu :)

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Konu sahibinin isteği üzerine :locked:

Üst Alt