Unuttuk mu? Geliyor...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Unuttuk mu? Geliyor...

Galatasaray'da bu sezon teknik direktör Fatih Terim'in ana felsefelerinden bir tanesi rotasyon! Bir oyuncu daha geliyor...

Galatasaray'da bu sezon teknik direktör Fatih Terim'in ana felsefelerinden bir tanesi rotasyon! Başarılı taktisyen, 3 kulvarda mücadele eden oyunculardan en ekonomik şekilde yararlanırken; bir isim 157 gündür forma bekliyor. En son Türk Telekom Arena'da Beşiktaş maçına çıkan Sabri Sarıoğlu...

Portekiz temsilcisi Braga ile oynanan karşılaşmadan önce sakatlığını atlatan ve takımla birlikte antrenmanın tamamında yer alan sarı-kırmızılı takımın kaptanı, milli maçlar nedeniyle lige verilen arada sıkı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Terim'den formayı kapmanın hesaplarını yapan Sabri'nin sağ bekte oynaması bir hayli zor gözükürken, başarılı taktisyenin Sabri'yi orta sahada kullanması bekleniyor. Geçtiğimiz sezon Emmanuel Eboue'nin Afrika Kupası'na gitmesinin ardından sağ bekteki görevi devralan oyuncunun oynadığı futbol geçer not alamamıştı.

Sezon sonunda sarı-kırmızılı takımla sözleşmesi sona eren 28 yaşındaki futbolcu ile mukavele yenileyip yenilemeyeceği merakla beklenirken, olumsuz gelişmeler ortadan kalkmış ve Sabri yuvada kalmıştı.

PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK?

Savunmada şu ana kadar hiç aynı kadro ile sahaya çıkmayan Fatih Terim, yalnızca Emmanuel Eboue'den vazgeçmedi. Kariyerine sağ kanat olarak başlayan ancak şartlar gereği bir anda sağ bek oyuncusuna dönüşen Sabri Sarıoğlu, istediği mevki olan orta alana yeniden dönebilir.

Akhisar Belediyespor ile oynanan karşılaşmada Emmanuel Eboue'yi oyundan alarak Hamit Altıntop'u sağ beke çeken Fatih Terim, Fildişi Sahilleri'nin Afrika Kupası'nda yoluna devam etmesi halinde Hamit'i bu bölgede kullanmak istediğinin sinyallerini vermiş oldu.

SABRİ İLE TEK PUAN

Fatih Terim, geçtiğimiz sezon Sabri'ye 27 lig maçında görev verirken bir ayrıntı uzun süre gündemi meşgul etmişti.

Şampiyonluğa ulaşan Galatasaray'ın aldığı 5 yenilginin tamamında ve 10 beraberliğin 9'unda Sabri'nin sahada olması dikkat çekerken, sarı-kırmızıların Sabri'siz berabere kaldığı tek maç 2-2'lik Fenerbahçe derbisi olmuştu.

GEÇEN SEZON NE YAPTI?

2011-2012 sezonunda Galatasaray ile ligde 27 maçta sahne alan Sabri Sarıoğlu, 1 kez fileleri havalandırdı. 2 defa asist yapan Sabri, kaleye 4 isabetli şut gönderdi. 483 isabetli pasla oynayan tecrübeli futbolcu, 1 de kırmızı kart gördü.

ÇEYREK FİNAL OLURSA...

Yeni transferlerden memnun olan ve Şampiyonlar Ligi'nde iyi yerlere geleceklerine inanan 28 yaşındaki futbolcu kısa süre önce yaptığı açıklamada, "Benim Galatasaraylılığımı kimse tartışamaz. 18 senedir burdayım. Allah ömür verirse kendimi sağlıklı hissedersem futbolu burada bırakmayı düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi'inde en azından çeyrek final olursa büyük başarı olur. İnanıyorum buna. Arkadaşlarıma inanıyorum. Teknik heyete inanıyorum. Çünkü geçen sezon iyi bir mücadele ortaya koyduk ve herkesin takdirini kazandık" şeklinde konuştu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...