TurkNet nasıldır?

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
TurkNet nasıldır?
TurkNet; AKN'siz, taahütsüz ve yüksek hızlar sunan TTnet, Superonline ve Uydunet gibi İnternet Servis Sağlayıcısıdır.

TurkNet bilinen diğer internet servis sağlayacılarının altyapısını kullanmaktadır. Kendi altyapısı yoktur. TurkNet aktif altyapı içinde olanlara maksimum 100 Mbps indirme ve altyapınızın desteklediği en yüksek yükleme hızını sunuyor. Aktif altyapı dahilinde olmayanlar maksimum 35 Mbps indirme ve 3 Mbps yükleme hızı alıyor. ADSL kullananlara ise AKN'siz 16 Mbps'e kadar hız sunuluyor.

TurkNet kota tarafında ise bir dönemi kapattıklarını söylüyor. TurkNet'te AKN veya AKK olarak adlandırılan Adil Kullanım Noktası veya Adil Kullanım Kotası kaldırıldı. Böylelikle kota derdini düşünmeden sınırsız bir şekilde internetinizi kullanabilirsiniz.

TurkNet'e başka bir İnternet Servis Sağlayıcıdan geçmek mümkün. TurkNet bunun için 120 TL'ye kadar olan cayma bedelini kendisi karşılıyor. Geçiş işlemleri için internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

TurkNet tarafından duyurulan ''Tek Paket, Tek Fiyat'' hizmeti aylık 64,99 TL üzerinden sunuluyor. Bu paket AKN'siz ve 100 Mbps'e kadar internet hızı sunuyor.

TurkNet veya diğer İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından açıklanan bu yüksek hızlar tamamen sizin altyapınız ile alakalı bir durum. O yüzden herhangi bir geçiş yapmadan önce altyapınız hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız oldukça önemli olacaktır.

TurkNet ile ilgili tüm detaylara ve başvuru işlemlerine aşağıda yer alan resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Buğra

vedat1966

vedat1966

Üye
Bugün TurkNet'e geçtim. 1 aylık kod kullanıp ücretsiz deneme imkanı sundular (30 yada 60 tl bağlantı ücreti bedeli alınıyor.) Altyapı olarak binaya kadar fiber bina içi bakır kablo. Hız olarak 35 mb. kadar dediler. 26 mb. olarak ölçüyorum. Menmun kalırsam devam edeceğim.

GT-N8000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Doğuş Pertez
a2if

a2if

Üye
Türknete geçmeyi düşünüyorum bende ama ne etrafımda ne başka platformlarda kullanıcı yorumu yok doğru dürüst, herkes benim gibi üstünkörü araştırma yapıp değerlendirme yapmış insanlar.

arslan3332

arslan3332

Üye
Firmalardaki taahhüt soygunu devam ettiği sürece Türknet en iyisidir benim açımdan 1.5 yıldır kullanıcısıyım memnunum

• Beğen
Tepkiler: korkusuz__ ve a2if
a2if

a2if

Üye
Firmalardaki taahhüt soygunu devam ettiği sürece Türknet en iyisidir benim açımdan 1.5 yıldır kullanıcısıyım memnunum
Benimde ttnet ile taahüt bitmek üzere 1 2 ay kaldı bi süredir araştırıyorum türkneti problem yaşayan kullanıcılar sadece sık olmamakla birlikte bağlantı kopma sorunu yaşadıklarını farkettim ve bayiilik bulundurmadıkları için teknik servis yeterli değilmiş gibi sezdim.
İnternet tecrübelerini aktarırsan sevinirim ve ileride geçiş yapacağım zaman irtibat kurup kampanyadan faydalanabiliriz kardeşim. Hayırlı günler

arslan3332

arslan3332

Üye
Doğru yönde araştırma yapmışsın kullandığım 1.5 sene içerisinde 1 yada 2 defa bağlantı problemi bende yaşadım ama sorunun kaynağı Türknet olmadığı için bu sorunlar Türknetle ilgili fikrimi değiştirmedi.Ülkemizin çoğu bölgesinde telekom altyapısıyla hizmet veriyor kullanıcıların bunu unutmaması gerekiyor yani yaşadıkları problemi diğer firmalardada yaşarlardı ben adsl hizmeti almama rağmen memnunum olabilecek en iyi hizmeti alıyorum ttnet ve süperonline kepazeliklerinden sonra kafam çok rahatladı
Doğru yönde araştırma yapmışsın kullandığım 1.5 sene içerisinde 1 yada 2 defa bağlantı problemi bende yaşadım ama sorunun kaynağı Türknet olmadığı için bu sorunlar Türknetle ilgili fikrimi değiştirmedi.Ülkemizin çoğu bölgesinde telekom altyapısıyla hizmet veriyor kullanıcıların bunu unutmaması gerekiyor yani yaşadıkları problemi diğer firmalardada yaşarlardı ben adsl hizmeti almama rağmen memnunum olabilecek en iyi hizmeti alıyorum ttnet ve süperonline kepazeliklerinden sonra kafam çok rahatladı
+Bayi konusunda tereddütün olmasın benim hiç işim düşmedi yokluğunu hissetmedim bağlantıda sorun olacaksa oda altyapı çalışması oluyor onuda telefona mesaj atarak önceden bildiriyorlar kullanılmayan saatler oluyor genelde beni engellemedi hiç

• Beğen
Tepkiler: Doğuş Pertez
vedat1966

vedat1966

Üye
1000 dk. Telefon hediyeli hattıma hala telefon bağlantısını gerçekleştiremediler. (10 gün oldu) Tahminim Türk telekom santralde tanımlama yapmadığı için oluyor. Internet hattında arıza olunca kaç günde giderilecek diye de merak etmiyor değilim hani. Tek tesellisi taahhüt olmaması.

arslan3332

arslan3332

Üye
Benim hiç arıza sorunum olmadı o yüzden süresini bilmiyorum ama zaten telekom geliyor arıza için ttnet kadar olacağını zannetmiyorum onların rekoru kırılamaz hat taşıma işimi 3 aya yakın zamanda yapmışlardı taahhüt dolayısıyla çıkamamıştım abonelikten şikayet üzerine şikayet yazdım tınlamadılar bile
+Türknetin dakikalarını hiç kullanmadım ama bildiğim kadarıyla konuşma için dediğin gibi numara tanımlaması 15 ile 30 gün arası zaman sürüyor ama en fazla 15 gün sürer diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: a2if
a2if

a2if

Üye
Ev telefonu devri kapandı sayılır, herkesin cebinde telefon var.

vedat1966

vedat1966

Üye
Benim hiç arıza sorunum olmadı o yüzden süresini bilmiyorum ama zaten telekom geliyor arıza için ttnet kadar olacağını zannetmiyorum onların rekoru kırılamaz hat taşıma işimi 3 aya yakın zamanda yapmışlardı taahhüt dolayısıyla çıkamamıştım abonelikten şikayet üzerine şikayet yazdım tınlamadılar bile
+Türknetin dakikalarını hiç kullanmadım ama bildiğim kadarıyla konuşma için dediğin gibi numara tanımlaması 15 ile 30 gün arası zaman sürüyor ama en fazla 15 gün sürer diye düşünüyorum
Hızından menmunum. Akşam saatlerinde ttnet'ten daha iyi diyebilirim.
Ev telefonu devri kapandı sayılır, herkesin cebinde telefon var.
Kullanmayacağım belki ama verdiği hizmet sözünü yerine getirmeli yada hiç söz vermemeli.

a2if

a2if

Üye
Vdsl ile mi kullanıyorsunuz

vedat1966

vedat1966

Üye
Evet.

OzgurSMO

OzgurSMO

Üye
Yaklaşık 8 aydır kullanıyorum. 1 kere bağlantı problemi 1 keresinde de telefon problemi oldu. Bağlantı santralde yapılan iyileştirmeden kaynaklandığını bildirdiler. Telefon içinde ttnet in keyfi işlemlerine kaldık. Ama arka arkaya 2 talep açınca onuda hızlandırıp sonuca ulaştırdılar.
En önemlisi taahhüt yok , akn yok , ne hız dedilerse az yada çok o hıza erişim veriliyor.
Modemim yeni olduğu için adsl kullanıyorum. Yoksa vdsl vereceklerdi.
Sonuç olarak yıllarca ttnet kazıkladı ve yoldu . Burada en azından taahhüt olmadığı için ve müşteri kaybetmemek adına daha hızlı işlem yaptıklarını düşünüyorum..

Wandeta

Wandeta

Üye
bende memnunum geçtigime gerçi memnun olmasam ne olacak ttnetten iyidir benim mantıgım şuydu altyapı ttnet olduktan sonra neden fazla para vereyim kısaca akk yok hız düşmesi yok sözleşme yok telefon parasıda içinde

tek yasadıgım sorun hız düşmesi oldu onuda düzelttiler
sıkıntınızı şikayet var.com vb yerlerden yapın sonra türknete yapın anında ilgileniyorlar buda MH olmayışından kaynaklı

Symbianist

Symbianist

Üye
Merhaba arkadaşlar. Benim durumuma da bir el atar mısınız?

Şu anda ttnetteyim. 4 gün önce taahhüdüm doldu. Yeni bir servis sağlayıcıya bakıyorum.

Öncelikle belirteyim. Bulunduğum bölgede alınabilen hız ADSL 12 mbps civarında. Ttnet de bunu verdi zaten.

Turknet e geçsem galiba yine 65 tl vereceğim ama dediğim gibi hız belli. Bunların kurulum ücreti de 30 tl galiba ama çok da anlamadım.

Netspeed e geçsem sınırsız 52 tl olan 16 mbps paket var. Bir de 75 gb akn li 44 tl lik 16 mbps paket var ki bu da bana yeter.
Netspeed 6 aylık taahhüt verirseniz 60 tl lik kurulum ücretini almayız, bu arada çıkarsanız o parayı ödersiniz diyor. Taahhüt vermezsem ilk faturada fazladan bir 60 tl alacaklar.

Bir fikir verir misiniz? Ben ne yapayım şimdi? Bu netspeed nasıldır? Ya da başka neye geçebilirim?

a2if

a2if

Üye
bende memnunum geçtigime gerçi memnun olmasam ne olacak ttnetten iyidir benim mantıgım şuydu altyapı ttnet olduktan sonra neden fazla para vereyim kısaca akk yok hız düşmesi yok sözleşme yok telefon parasıda içinde

tek yasadıgım sorun hız düşmesi oldu onuda düzelttiler
sıkıntınızı şikayet var.com vb yerlerden yapın sonra türknete yapın anında ilgileniyorlar buda MH olmayışından kaynaklı
Geçiş yaparken taahhüdü bitirerek mi geçtiniz acaba, bozma bedeli hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum. Benimde 1.5 ay bişey kaldı. Şuanki fatura 60 lira, 2 aylık fatura çıkarsalar 120 eder ve Türknet 120 liraya kadar karşılıyormuş. Geçiş yapmak istiyorum ama taahhüt bozdunuz diye saçma sapan bi fatura çıkarırlar diye beklesem daha iyi olur belki diye düşünüyorum. Bunların ne yapacağı belli olmaz. Taahhüt bozma bedelini ttnet uygulamalarında falan bulamadım.

Wandeta

Wandeta

Üye
Geçiş yaparken taahhüdü bitirerek mi geçtiniz acaba, bozma bedeli hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum. Benimde 1.5 ay bişey kaldı. Şuanki fatura 60 lira, 2 aylık fatura çıkarsalar 120 eder ve Türknet 120 liraya kadar karşılıyormuş. Geçiş yapmak istiyorum ama taahhüt bozdunuz diye saçma sapan bi fatura çıkarırlar diye beklesem daha iyi olur belki diye düşünüyorum. Bunların ne yapacağı belli olmaz. Taahhüt bozma bedelini ttnet uygulamalarında falan bulamadım.

internet bitmişti ev telefonunun vardı bayisine gidip sordum çıkmaz dedi çıksada 10.20 TL.
Amaç vazgeçirmek oyuzden internette bulamazsınız bayiye gidip sorun.1.5 ay birşey olmaz diye tahmin ediyorum

vedat1966

vedat1966

Üye
İptal ettirinceye kadar geçen zaman içindeki tüm indirimleri alırlar.

arslan3332

arslan3332

Üye
ttnet kullanirken basima soyle bir olay gelmisti taahhut bitimine 1 ay yada daha az sure kalmisti bende kesinlikle ttnet ile devam etmeyecegim icin alternatif arayisinda idim tabi cok alternatif yoktu superonline sitesinde yeni musterilere iyi gozuken tarifesi vardi sitesinden basvuru yaptim ertesi gun superonline musteri hizmetleri aradi tarifeyi vs. anlatti sonra abonemiz olmayi onayliyormusunuz diye sordu bende taahhutum henuz bitmedi sorun olmaz mi dedim musteri hizmetlerinden konustugum kisi sorun olmayacagini ttnet taahhut bozuldugu icin ucret isterse firmamiz karsilayacak dedi bunun uzerine onaylarsam ttnet abonelik iptalim icin ne yapmam lazim dedim hicbirsey yapmaniza gerek yok onaylarsaniz otomatik aboneliginizi biz alacagiz dedi tamam onayliyorum dedim kurye ile evraklari imzalattilar daha sonra birinci ay ttnet yuz kusur lira faturaniz vardir odemeniz gerekir diye mesaj yolladi bende otomatik mesajdir diye umursamadim aradan uc ay gecti her ay fatura mesaji gelince artik suphelendim superonline aradim ttnet bana borc cikartti odeyin dedigimde biz size boyle bir bilgi vermedik fatura borcu size aittir dediler ust uste sikayet biraktim ensonunda superonlinedan birisi aradi gecmis konusmalarini dinleyip size donus yapacagim onayliyormusunuz dedi tamam dedim sonra donus yapti konusmalarda boyle bir bilgi yoktur dedi beni haksiz cikartti bende kizdim ikisininde ne faturasini nede borcunu odemedim taahhutten dolayi ikisiylede avukatlik oldum toplamda mecbur buyuk borc odettiler bana tuketici haklarina gittim sikayet etmek icin oradaki memurda bana telefondan satis yapildigi icin dava acsanda kanitlayamazsin kayitlari siliyorlar dedi bunuda cok kisiye yapmislar isin ozeti daha once dedigim gibi bu iki firmaya dikkat edin aboneliginizi kapattiginizda mutlaka BORCU YOKTUR kagidi alin ve saklayin bir kac ay sonra kapiniza borc kagidi gonderirlerse borcu yoktur kagidini gosterirsiniz birsey alamazlar sizden
Merhaba arkadaşlar. Benim durumuma da bir el atar mısınız?

Şu anda ttnetteyim. 4 gün önce taahhüdüm doldu. Yeni bir servis sağlayıcıya bakıyorum.

Öncelikle belirteyim. Bulunduğum bölgede alınabilen hız ADSL 12 mbps civarında. Ttnet de bunu verdi zaten.

Turknet e geçsem galiba yine 65 tl vereceğim ama dediğim gibi hız belli. Bunların kurulum ücreti de 30 tl galiba ama çok da anlamadım.

Netspeed e geçsem sınırsız 52 tl olan 16 mbps paket var. Bir de 75 gb akn li 44 tl lik 16 mbps paket var ki bu da bana yeter.
Netspeed 6 aylık taahhüt verirseniz 60 tl lik kurulum ücretini almayız, bu arada çıkarsanız o parayı ödersiniz diyor. Taahhüt vermezsem ilk faturada fazladan bir 60 tl alacaklar.

Bir fikir verir misiniz? Ben ne yapayım şimdi? Bu netspeed nasıldır? Ya da başka neye geçebilirim?
Yanlis hatirlamiyorsam Turknete odeme yontemi olarak kredi karti tanimlarsaniz kurulum ucreti almiyorlar sitesinden detayli bilgilerinde yazar oradan bakabilirsin netspeed diye firma oldugunu yeni duydum onun hakkinda birsey soyleyemem ama 6 ay taahhut alsa ne degisir onlar icin onu dusunmek lazim

Symbianist

Symbianist

Üye
ttnet kullanirken basima soyle bir olay gelmisti taahhut bitimine 1 ay yada daha az sure kalmisti bende kesinlikle ttnet ile devam etmeyecegim icin alternatif arayisinda idim tabi cok alternatif yoktu superonline sitesinde yeni musterilere iyi gozuken tarifesi vardi sitesinden basvuru yaptim ertesi gun superonline musteri hizmetleri aradi tarifeyi vs. anlatti sonra abonemiz olmayi onayliyormusunuz diye sordu bende taahhutum henuz bitmedi sorun olmaz mi dedim musteri hizmetlerinden konustugum kisi sorun olmayacagini ttnet taahhut bozuldugu icin ucret isterse firmamiz karsilayacak dedi bunun uzerine onaylarsam ttnet abonelik iptalim icin ne yapmam lazim dedim hicbirsey yapmaniza gerek yok onaylarsaniz otomatik aboneliginizi biz alacagiz dedi tamam onayliyorum dedim kurye ile evraklari imzalattilar daha sonra birinci ay ttnet yuz kusur lira faturaniz vardir odemeniz gerekir diye mesaj yolladi bende otomatik mesajdir diye umursamadim aradan uc ay gecti her ay fatura mesaji gelince artik suphelendim superonline aradim ttnet bana borc cikartti odeyin dedigimde biz size boyle bir bilgi vermedik fatura borcu size aittir dediler ust uste sikayet biraktim ensonunda superonlinedan birisi aradi gecmis konusmalarini dinleyip size donus yapacagim onayliyormusunuz dedi tamam dedim sonra donus yapti konusmalarda boyle bir bilgi yoktur dedi beni haksiz cikartti bende kizdim ikisininde ne faturasini nede borcunu odemedim taahhutten dolayi ikisiylede avukatlik oldum toplamda mecbur buyuk borc odettiler bana tuketici haklarina gittim sikayet etmek icin oradaki memurda bana telefondan satis yapildigi icin dava acsanda kanitlayamazsin kayitlari siliyorlar dedi bunuda cok kisiye yapmislar isin ozeti daha once dedigim gibi bu iki firmaya dikkat edin aboneliginizi kapattiginizda mutlaka BORCU YOKTUR kagidi alin ve saklayin bir kac ay sonra kapiniza borc kagidi gonderirlerse borcu yoktur kagidini gosterirsiniz birsey alamazlar sizden

Yanlis hatirlamiyorsam Turknete odeme yontemi olarak kredi karti tanimlarsaniz kurulum ucreti almiyorlar sitesinden detayli bilgilerinde yazar oradan bakabilirsin netspeed diye firma oldugunu yeni duydum onun hakkinda birsey soyleyemem ama 6 ay taahhut alsa ne degisir onlar icin onu dusunmek lazim

Aslinda taahhut olmazsa 60 tl yi şimdi istiyor taahhut olur da 6 aydan ince çıkarsan 60 tl yi o zaman istiyor. Degisen bir sey yok. Aradaki fiyat farki zaten bu parayi 6 ayda çıkarıyor. Aslında ilk 6 ayda ayni hesap. Sonrasinda netspeed karli

Üst Alt