Turkcell'e Geçiş Kaç Gün Sürüyor ?

Sponsorlu Bağlantılar

salih2017

salih2017

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell'e Geçiş Kaç Gün Sürüyor ?
Değerli maxicep üyeleri,
Avea'ya geçtiğim Vodafone hattımı Turkcell'e taşımak için,geçiş yapılabilen bir telefon bayisine başvurdum.Evrakları doldurup,Turkcell olan sim kartı aldım.Telefoncu taşıma işlemi 4-5 gün bazende 6 gün sürebiliyor,mesajla bilgi verirler dedi.Bugün pazar ve tam 6 gün oldu geçiş le alakalı hiçbir mesaj gelmedi.Acaba Kaç Gün daha Bekliyeceğim.?
not: Avea'ya geçeli 40 günden fazla oldu...

fatih982

fatih982

Üye
.1 yada 2 güne kadar gecmesi lazım

• Beğen
Tepkiler: salih2017
salih2017

salih2017

Üye
    Konu Sahibi
.1 yada 2 güne kadar gecmesi lazım
Tam 9 gün oldu halen bekliyorum,Dün Aradım Müşteri Hizmetlerini 28 mart saat 06.00 da geçiş yapacaksınız,dediler bu saat oldu halen geçiş olmadı

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Değerli maxicep üyeleri,
Avea'ya geçtiğim Vodafone hattımı Turkcell'e taşımak için,geçiş yapılabilen bir telefon bayisine başvurdum.Evrakları doldurup,Turkcell olan sim kartı aldım.Telefoncu taşıma işlemi 4-5 gün bazende 6 gün sürebiliyor,mesajla bilgi verirler dedi.Bugün pazar ve tam 6 gün oldu geçiş le alakalı hiçbir mesaj gelmedi.Acaba Kaç Gün daha Bekliyeceğim.?
not: Avea'ya geçeli 40 günden fazla oldu...

Arkadaşım numara taşıma 1-2 günde olmaz. Numara taşıma bilgiler sisteme girildikten itibaren en fazla 7 gün içinde numaranız taşınır.
Sizin numara taşıma talebi yaptığınız yer ana bayilik değilde bir telefoncu tarzında bir yer ise oradaki kişi belgeleri elinde biriktirip sonradan toplu olarak girişleri yapabiliyor o yüzden işleminiz geç oluyor numara taşıma işlemini operatörünüzün ana bayilerinden yapın. Diğer türlü telefoncunun bilgileri elinde tutması durumunda işleminiz epey gecikir.

Tekrar söylüyorum numara taşımanın 2 günde olması imkansızdır. Genel olarak 4. ve 5. günlerde gerçekleşir.

salih2017

salih2017

Üye
    Konu Sahibi
sonunda beklediğim mesaj geldi :oke: perşembeyi cuma'ya bağlayan gece saat 03:30 da Turkcell e geçiyor hattım :alkis
sorunla alakalı cevap yazan herkese :tşk:

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
  • Beğen
Tepkiler: salih2017
fatih982

fatih982

Üye
sckn 1 2 gün demedim bir hafta bekledim demiş otarihten itibaren 1 2 sonra ben timden geçiş yaptım 48 saatte turkcelle geriye döndüm.

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
sckn 1 2 gün demedim bir hafta bekledim demiş otarihten itibaren 1 2 sonra ben timden geçiş yaptım 48 saatte turkcelle geriye döndüm bilmeden konuşma

Arkadaşım 48 Saatte numara taşıma işlemi gerçekleşmez. Ben bu işin içindeyim gelmiş bana bilmeden konuşma diyor.

Numara taşıma işlemi sisteme girildikten itibaren ilk 2 günde numaranın bağlı olduğu operatöre bilgileri göndermekle yükümlüdür.
Sonraki 2 gün bilgileri alan operatör kendisinde bulunan bilgilerle karşılaştırıp Onay veya Red cevabını diğer operatöre bildirmek yükümlülüğünde.
Sonraki 7 günü dolduracak zaman diliminde Onay veya Red cevabını alan operatör kullanıcıya bilgilendirir. Onaylanmış ise numara taşımasının gerçekleşeceği Tarih ve saati bildiren mesajı alır.

Tekrar söylüyorum 2 günde numara taşımasının gerçekleşmesi imkansız !

salih2017

salih2017

Üye
    Konu Sahibi
an itibariyle Turkcellı yım artık hayırlı ugurlu olsun:alkis

t_0lga

Üye
3. günde geçtim.
Turkcel hep hızlı.
Arada avea maceram var. Tam bir rezillik.

Misafir - 848495

40 gün oldu benimde hat turkcell e geçmedi

Misafir - 83712

Benimki geçmiş âmâ diğer operatör deyken hattımı kırdım şimdi hat işlemi gerçekleşmezmi yâni 4gün oldu

Üst Alt