Turkcell numara değiştirme ile ilgili bir sorum var ?!?

Sponsorlu Bağlantılar

orgeneral2203

orgeneral2203

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell numara değiştirme ile ilgili bir sorum var ?!?
Bildiğim kadarıyla Turkcell'de 25 kontör karşılığı numaramız değiştirilebiliyormuş. Acaba bu işlemi yaparken kendimizmi belirliyoruz yoksa onların verdiği numaraya mı razı oluyoruz ? Yada bu numaraların herhangi bir bölümünü seçebiliyormuyuz ? Cevabınız için teşekkürler....

Karahasan

Karahasan

Emekli Yönetici
Onlar belirliyor kendiniz belirlediğiniz numara kullanılıyor olabilir. Belirlediğiniz numara kullanilmiyorsa alabilirsiniz...

pegasus7

pegasus7

Üye
Daimi olarak ay'da en fazla 3 kez ya da en az 2 kez numara değişikliği yapan bir bayan olarak tecrübelerimden anlatayım:)

25 kontör karşılığında numaranı değiştirmek istediğini söylüyorsun Müşteri Hizmetlerine 4440535 ya da 444532 ya da online işlem yapan kiosklardan da bunu talep edebilirsin. Sana sistemin tanımladığı ve daha önceden kullanılmamış 5 adet numara söylüyorlar sen istediğin ve hoşuna giden bir numarayı bu 5 tanımlı numara içinden seçiyorsun.

Sonrasında senin kullanmış olduğun kartına ait tüm bilgileri, rehberimi, kampanyalarını, kişisel bilgilerin vs... hepsi seçmiş olduğun karta aktarılıyor. Kullandığın numara aramalara kapatılıyor. Ve haliyle seni arayanlarda artık sana ulaşamıyorlar. Ancak sende onlara yeni numaranı göndermek istersen ve mesaj hakkın yok ise (kampanya olarak) tavsiyem 'den Online İşlemler bölümünden Web Mesaj Bölümünü kullanarak 2 kontör karşılığında tam 15 mesaj atabilirsin:)

İşte bu kadar yeni hattın hayırlı olsun jnm

orgeneral2203

orgeneral2203

Üye
    Konu Sahibi
Peki yeni hat mı veriyorlar ? Veriyorlarsa nerden alacağız ?

pegasus7

pegasus7

Üye
eski sim kartındaki numara değişiyor gerisi hep aynı ben şimdiye kadar yaklaşık 34 kez numara değişikliği yaptım ve yaptığım numara değişikliği için hala ilk aldığım sim kartımla devam ediyorum:)

orgeneral2203

orgeneral2203

Üye
    Konu Sahibi
vaaaaaaaay süpermiş ya.... diğer operatörlerde yok dimi bu iş ?

pegasus7

pegasus7

Üye
sanmıyorum olduğunu Turkcell bu konuda her an yardıma amade:)

solgun50

solgun50

Üye
pegasus7

pegasus7

Üye
Ya zaten söz konusu numara değişikliğinizde size 25 kontör düşümünden önce size sistem tarafından yansıtılan 5 adet numarayı Müşteri Temsilcisi söylüyor. Sizde bu numaralardan beğendiğinizi seçiyorsunuz. Onaylamanız dahilinde hattınızdan 25 kontör çekiliyor ve eski numaranız dışında kartınıza ait tüm bilgiler seçtiğiniz numaray taşınıyor.

:evet:Hepsi bu kadar:evet:

İlgili bir sorun olduğunda Müşteri Temsilcilerinden gereken desteği zaten size sağlıyorlar. Ve kullandığınız numaranız mesala 535, 534, 531, 539, 537 vs. ise sistemde de kayıtlı havuz içinden size sistemse daha önceden kullanılmamış numaralardan 5 adet seçiyor.:aha:

Not: Daha önceden numaraların kullnılıp kullanılmadığı bilgisini de yine Müşteri Temsilcisine sorduğunuzda gerekli bilgi mevcut ise size bu bilgiyi paylaşıyor.

Söz konusu numara değişikliğinde 34 kez numara değiştiren ben şimdiye kadar hiç kullanılmış numara ile karşılaşmadım. Karşılaşsa idim aynı dakika sim kartımı kırar gider yeni 0 kart alırdım.
Ama merak etmeyin havuzda bulunan numaralarda hiç bir baş ağrısı ile karşılaşmazsınız. (tec:islikrübe konuşuyor)

--------------- Ekleme ---------------

solgun50' Alıntı:
532 li kullanılmayan numara da seçebiliyoz mu?

"solgun50", sanırım bu forumda PM'den (özel mesaj) yazma yetkim daha olmadığından özel mesajı sadece Forum Yetkililerine gönderbilirmişim diye bir uyarı mesajı aldığımdan sorunuzun cevabını buraya yazıyorum:bilmm

Kullandığınız numaranın ön tanımı ne ise ona bağlı olarak numara havuzundan sistem 5 numara belirliyor, siz numaranızın başını ya da sonunu maalesef seçemiyorsunuz:aha:

Örneğin, siz 533'lü faturalı hat kullanıyorsunuz, ama 532'li bir hat istiyorsunuz? Bunun için yapmanız gereken bir Turkcell Ekstra'ya gidip 0 numara alabilirsiniz...

Fakat siz kullandığınız numaranın dışında sistemsel olduğu için
numara seçme ya da numara başının
533, 532, 531, 534, 536, 537, 539
gibi seçme olasığı yok.
Ahh keşke olsa hemen ben atlardım ama :ah

solgun50

solgun50

Üye
teşekkürler o zaman ihtimal çok yüksek yani sakat bi durum yoksa 532li kullanılmayan bir sürü numara var ama sistem yapınca bu işi sakat...

pegasus7

pegasus7

Üye
Neden sakat olsun ki?
Hem sanırım senin düşüncen numaraların daha önceden kullanıldığı yönüde evet bu bir ihtimal!
Fakat, bir numaranın kullanıldıktan sonra iptal edilmesinden sonraki süre en fazla 6 ay olunca numara unutulup gidiyor. Ve zaten numara daha önceden kullanan abone tarafından talep edilmediğinden ya da borç nedeniyle, isteğiyle kapanmasından dolayı 6 ay boyunca kullanıma kapalı kalıyor.

Hazırkart'larda da bu aynı, ama hala içinde bir şüphe var ise tavsiyem. 0 (sıfır) bir kart alman! O zaman en azından sorun yaşamazsın. Ama bu kullandığın karta ait herşey yeni aldığın karta yansımıyor. Bende yansıma olsun diye daimi olarak 25 kontör karşılığı numara değiştiriyorum. (bence daha mantıklı)

solgun50

solgun50

Üye
ya mevzuuu kullanılıp kullanılmadığı değil mesela ben 532 sonu 50 50 olan bi numara istesem havuzun bunu verme ihtimali çok düşük onu anlatıyorum....

pegasus7

pegasus7

Üye
ok:) sizi şimdi daha net anladım

manolya4500

Üye
peki turkcelli aradığımızda hat sahibine hangi soruları soruyorlar? çok acil bilgi verir misinizz

Misafir - 952153

bana hep 531le başlayan numara öneriliyor ama ben 536 537 istiyorum, başka hattan arayınca 536 öneriyor,ben de istiyorum,bu konuda bilgisi olan varmı?

yeumyang

yeumyang

Moderator
Numara havuzundan söyledikleri numaralardan seçiyorsunuz istediğiniz numarayı söyleyin eğer numara kullanılmiyorsa alabilirsiniz

Üst Alt