Turkcell 3gvın alaçak arkadaşların dikkatine ve iptal etmek isteyenler sorunlarınızı yazın

Sponsorlu Bağlantılar

edim1979

edim1979

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell 3gvın alaçak arkadaşların dikkatine ve iptal etmek isteyenler sorunlarınızı yazın
:nono::nono::nono:arkadaşlar turkcell 3g vıın kullanıyorum keşke almaz olaydım insanların gözlerini boyayarak türlü yalanlarla satıyorlar reklamlarda gemide vs 3gvın ile internete baglanıyor şahıs ama ben 3gvın ile bırak gemiyi evde düzgün bir şekilde internet baglantısı saglayayamıyorum 7mit diyor allandıra bullandıra saymakla bitiremiyor abone merkezi kardeşim ne 7miti keşke 5mit hznda olsada sinirlerim yatışsa inanın bana 200 400 kb hızında internete baglanıyorum eskiden çevirmeli bavlantı vardı bilen arakadaşlar vardır aynı onun gibi devamlı olarak balantı kesiliyor indirme yaparken donma oluyor indirme yarıda kalıyor ilk üç ay 19tl diyor ilk ayda 800mg alacagım oldugu halde gelen fatura 29tl bu nebicim iştir anlamadım müşteri hz arıyorum inandırıcı cevap veremiyorlar falandı filandı hikayesini okuyorlar ben 14 seneden beri türkccel hattını kullanıyorum bakın üstüne diyecek yok çekme gücü güzel ama 3gvıın berbat türccel çok ayıp yakışmıyor ben bunu etiler gibi bir yerde kullanamazsam gemide otobüste nasıl kullanacam size şunu söyleyeeyim abonelikten cıkamıyorsunuz ya 24 ayın bedelini ödiyeceksiniz yada 24ay çilesini çekçeksiniz kaptı kaçtı işi yapıyoralar teahhütnameden bahsetmiyorlar limit aşımı olunca yüksek rakam geleceginden bahsetmiyor günlük kullandıgınız limiti ögrenemiyorsunuz arkadaşım insana al kardeşim bu senin teahhutnamen bunu iyice oku ondan sonra imzala bunu demiyorlar gizli saklı iş yapıyorlar turkccel sana yakıştıramadım bunu insanlrın ellerini baglamakla bir yere varamazsın insanlar hürdür ve haklarını savunmak zorundadır buna son ver

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva

ask1masal

ask1masal

Üye
evet kardesim sana katiliyorum . hızından gectim o donmalar hem bilgisayara zarar verir hemde indirme vs. seyler yarim kaliyor. heralde türkiyenin 3g ye tam olarak gecmesi 5 yılı bulacak gibi...

edim1979

edim1979

Üye
    Konu Sahibi
evet arkadaşım dedigin gibi türkcell in artık daha duyarlı olması lazım insanları yanıltarak bir yere varamaz kendisi kaybeder

furkantel

Üye
size sonuna kadar katılıyorum vede sizleri destekliyorumm bendede avea jet var indirirken donuyor ama 5sn sonra tekrar düzeliyor 236kb hızla bağlanıyor ne türkcel alın nede avea alın ama bu bi yönden iyi oda yanında taşıma yönünden iyi başka hiç iyi özelliği yok tavsiye etmem

Kingmortall

Kingmortall

Üye
hepsi hikaye vın hızıymış da bilmem neymişte en iyisi normal hat baglatmak kendi özgür internete girmek

emoboy07

Üye
beyler daha yeni oldugu için vın daha yapım aşamasında okadar olur yani düzeltiyorlar sabredin

mustafa1196

mustafa1196

Üye
beyler daha yeni oldugu için vın daha yapım aşamasında okadar olur yani düzeltiyorlar sabredin

edim1979

edim1979

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar 3gvını iptal etmeyen isteyenler tüketici hakem heyetine giderek dava dosyası çıkararak iptal edebilirler yalnız bu sizin 5ayınızı alır sonuçlNMsı veiptal etmeyen turkccel sizi arayarak iptal edelimmli diyecek

outofcontrol

Üye
Ben herhangi bir sorun yaşamadım sizin gibi. Samsun ve Kayseri'de kullandım ve şuanda vınn modem ile bağlanıyorum ne donma ne de bağlantı kesilmesi gibi birşey olmadı. Hızın yavaş olmasını hattının bağlandığı şebekenin 3g desteklememesi olabilir mi? Modem ışığı yeşil yandığında 3g kapsama dışında oluyor ve aynen söylediğin gibi yavaş oluyor.Kapsama alanı içinde 600 kb ile indirme yaptğımı söyleyebilirim.

Kobra_FighterTR

Kobra_FighterTR

Üye
Bu Gibi Modemler Sinyale Bağlı Olduğu İçin Bu Gibi Sorunlar Olur :) O Yüzden Kimseye Önermiyorum Bu VINN Veled'ini :D

Hee Ama Kayseride Her Yerde Sorunsuz Çalışıyor , Birazda Şehirdeki Alt Yapılarına Bağlı :)

eyüpkayabaş

eyüpkayabaş

Üye
arkadaşlar bende vınlabağlanıorum ve bir sorun yasamıyorum şuna bile vınla bağlıyım siz vın bağlı iken müşteri hizmetlerini arayın ayarlarını değiştiriyorlar ve düzeliyor

edim1979

edim1979

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım sen opduda kullnabiliyorsun ben istanbuldan bahsediyorum 00000

bereli1977com

Üye
bu sorunu bende yaşıyorum aradım ilgilendiler 2 güne gelip sorunu çözecez dediler 2 hafta sonra ben bayram tatilindeyken aramışlar tabii normal olarak ulaşamamışlar sorunumsa aynen devam

edim1979

edim1979

Üye
    Konu Sahibi
bu sorunu bende yaşıyorum aradım ilgilendiler 2 güne gelip sorunu çözecez dediler 2 hafta sonra ben bayram tatilindeyken aramışlar tabii normal olarak ulaşamamışlar sorunumsa aynen devam
arkadaşım sorunun çözümü yok senin için gelip evinin yanına baz istasyonumu koyaçaklar bunlar hikaye yeni aldıysan bir an önce tüketici hakem heyetine baş vur aboneligini sonlandırırlar

duraxon

Üye
Öncelikle "outofcontrol" rumuzlu arkadaş Turkcell çalışanı olsa gerek, bayagı bi yanlı davranmış ve övmüş. Degilsen ve yanılıyorsam da kusra bakma arkadaşım, öyle bi intiba uyandrdın bende..

Ben Turkcell'in aylık 4GB kotalı 3G internet paketini aldım.
3. haftadır kullanıyorum. hem 5800 ile tlf dan, hem de tlf u laptop a baglayarak bigisayardan kullanıyorum interneti. Adana da yaşamaktayım ancak mersin antalya ankara ve izmirde de ayrıntılı bir şekilde test etme imkanı buldum. 200kbps dan yukarı çıktıgını görmedim. bu 2Mbit ten biraz daha düşük bi hız anlamına geliyor... En yüksek 400kbps göreni duydum. (outolcontrol arkadaş hariç) :) güya 7.2 Mbit miş :) şehirle mehirle de alakası yok. olsa ben görürdüm. şehir şehir geziyorum.

Ayrıca ikide bir 3G baz istasyonundan kopup GSM'e baglanıyor. Yani EDGE (96Kbps) hızına düşüyorrr.... beni de sinir ediyor... Aylık 39 TL ye aldım.. zaten 200-300MB kotam kaldı bir daha almayacagım.

bmwengin

bmwengin

Üye
alacaksın vodafone cepnet sınırsız ayda 8 tl yi kuracaksın pc suiti
heryerde bağlanacaksın allah şahit yolda giderken tünelde bağlandım laptopla.
hızı mı?
468 kbp/s canavar gibi telefonun 3g sini de açmadım bile.
6120c gibi kral bir telefonun olacak
bak burada resimlerle anlattım hızın resmine bak hızın

frk_25

Üye
Arkadaşlar her haLde siz yurt dışında vınn kullanmanın ne kadar yavaş olduğunu bilmiyorsunuz. türkiyedeki turkcell vın dünyadaki birçok ülkenin vınından iyi bu gerçek kendim Tim çalışanıyım sürekli haberimiz oluyor doğru vın yavaş ama bu inanınn vınn ın en hızlısı türkiyede.

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Daha önce defalarca belirttik, bu internet ile tam sağlıklı olarak bir bağlantı elde edemezsiniz. Kaplo ile bulunduğunuz alana TTNET bile tam bağlantı sağlayamıyor sa bunu kaplosuz olarak Türkcell , Vodafone, Avea nasıl sağlasın. Eğer vın doğrudan baz istasyonunu görürsa tam kalite sağlanır, yoksa arada duvar var, evin birköşesinde sinmiş halde, yada ne bileyim, binaların arasında sın bu şekilde tam verim alınamaz, bağlantı olarak 8MB hızında modem destekler ama o bağlantıyı yakalamak için hangi şartlar kullanıldıda o hıza ulaşıldı bunları bilmeniz lazım.
Ayrıca da evde kullandığınız TTNet yada diğer şirketlerin size verdiği modemlerin desteklediği bağlantılar 1MB mi? 8MB mi? 16, 32 yada 100MB mi sanıyorsunuz. Birçoğu 50MB , 100mb, 200mb , hatta 300mb destekliyor biliyor musunuz? ama size bu hızları sunuyorlarmı?
operatörlerde (hangisi olursa olsun) Bu hızları en iyi şartlarda test etmişler ve belirlemişler. Modeminizi baz istasyonunu görecek şekilde bağlanmayı deneyin ve birde o şekilde test edin farkı görün. Yoksa her yerden son sürat bağlantıyı kim kaybetmiş ki operatörler vesin.
Size sözleşme imzalatırken bunun onlara bağlanılacağını biliyorsunuz da daha bu konuda nasıl hak talep ediyorsunuz bunu anlamıyorum. Bağlantıyı diyorsanız, biraz araştırın be kardeşim, forumda bunu yapan çok insan var, elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. En azından bu yazıları önceden okurdun da ona göre alırdın veya almazdın. Kendi bindiğimiz dalı bile bile kesiyoruz.
Diğer bir mesele ise kota aşımı. Operatörler önceden ve şimdi telefonlarda kullandığı aynı sistemi vınlarda kullanıyor, zaten bu sistem önceden beri sıkıntı yaşanan sistem, bunu forumda açılan konuları okuyorsanız bilirsiniz.
Son olarak şunu belirteyim, tt nete veya diğerlerine kızıp da vın hikayesine girmeyin. Sonra zararlı çıkarsınız. eğer eviniz doğrudan baz istasyonunu görüyorsa alabilirsiniz, ama sakın kota sıkıntısını bir kenara bırakmayın.

selim_123

Üye
Arkadaşlar bende 3 aylık kullandım hemde karabükte iyi çekmemesine rağmen gayet hızlıydı yanlış hatırlamıyorsam zaten özelliklerinde de vardı galiba 5-7.2 mb hızı olduğu.

edim1979

edim1979

Üye
    Konu Sahibi
Açtım davayı kazandım davayı aramayan turccel peş peşe 5 defa aradı iptal için bide benden para talep ettiler onu ve 1aylık kullanmış oldugum paketin ücretinide vermedim tek senmisin akıllı turkccel işte böyle kandırılır turkccel

Üst Alt