Turkcell 3G den Hız Testlerimizi Ekliyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
plusnettr

plusnettr

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell 3G den Hız Testlerimizi Ekliyoruz
Sahur paketini VINN cihazında kullanarak farklı lokalizasyonlardan aldığım test sonuçları;

Yer: Sarıyer / İstanbul

İzmir Netdirekt Sunucusu:

İstanbul Telekom Sunucusu:

Bulgaristan Skat TV Sunucusu:

Bulgaristan Sofya Blizoo Sunucusu:

%95 civarında 3G sinyali %27 civarında 3.9G (LTE) sinyali mevcut iken. Şebeke yoğunluğu gibi etmenleri göz önünde bulundurarak hız testleri sonuçları değişebilir. Bazı noktalarda pinglerin yüksek çıkması bağlantı esnasındaki ping sayımı göz önüne alınarak yapılıyor. Sizde telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan bölgenizi ve paketinizi belirterek ekleyebilirsiniz.

phasan

phasan

Üye
turkcell hattım olsa bende yazardım

TheSoftware

TheSoftware

Üye
Çekmiyor 2G sonucu 19 kb/s nasıl iyimi?Rezil Turkcell.

plusnettr

plusnettr

Üye
    Konu Sahibi

Adil kullanım noktası olan bir paket ile kota dolduktan sonra test alıyorsanız normalde 12 Kb/sn olması lazım onun için güzel tabiki de yok adil kullanım limiti olmayan bir paket kullanıyorsanız 3G ayarlarınızı kontrol edin derim. Ayrıca speedtest gibi bir siteden gelen görsel sonuç içeren bir bilgi aktarınki buraya görelim inanalım. Konumunuz hakkında bilgi de verirseniz şayet yardımcı da olabiliriz belki :oke:

asigsasi

asigsasi

Üye

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

birbirini tutmuyor

plusnettr

plusnettr

Üye
    Konu Sahibi
Evet anlık değişimler çok, bazen baya hızlı bazen baya yavaş olabiliyor.

TheSoftware

TheSoftware

Üye
Adil kullanım noktası olan bir paket ile kota dolduktan sonra test alıyorsanız normalde 12 Kb/sn olması lazım onun için güzel tabiki de yok adil kullanım limiti olmayan bir paket kullanıyorsanız 3G ayarlarınızı kontrol edin derim. Ayrıca speedtest gibi bir siteden gelen görsel sonuç içeren bir bilgi aktarınki buraya görelim inanalım. Konumunuz hakkında bilgi de verirseniz şayet yardımcı da olabiliriz belki :oke:
Sonuc iste sözde 4 çeker,A lisans vb hepsi hikaye bu internet paketi için ödediğim ücrette haram olsun http://t.co/nmuo2mKx

plusnettr

plusnettr

Üye
    Konu Sahibi
Sonuc iste sözde 4 çeker,A lisans vb hepsi hikaye bu internet paketi için ödediğim ücrette haram olsun

Hat modu EDGE yanılmıyorsam bu resimde, EDGE için normal değerler. Hangi paketi kullanıyorsunuz?

TheSoftware

TheSoftware

Üye
Hat modu EDGE yanılmıyorsam bu resimde, EDGE için normal değerler. Hangi paketi kullanıyorsunuz?

Beni anlamıyor musunuz?Yoksa dalgamı geçiyorsunuz 3G çekmiyor yok.Hız sınırı yok su anda.

plusnettr

plusnettr

Üye
    Konu Sahibi
Beni anlamıyor musunuz?Yoksa dalgamı geçiyorsunuz 3G çekmiyor yok.Hız sınırı yok su anda.

Yardımcı olmaya çalışıyorum size göre dalga geçiyor isem tamam durumunuz hakkında daha yorum yapmıyorum.

giyotin92

Üye
iphone kullanıyorum hiçbir zaman 3 mbiti geçemedim

night_jack

night_jack

Üye
Bulunduğunuz yerden dolayı olabilir,bir de hattın yoğunluklarına bağlı.

night_jack

night_jack

Üye

Kendi açtığınız konu da''Hattım hiç bir adil kotaya takılmıyor'' öyleymiş heralde:)

''Arkadaslar yıllardır kullandığım Turkcell Hattım sinirsiz internet paketlerinde limit dolsada hiz düşümü yasamıyor 1 yıldır birçok paketler denedim sonuc aynı bu bir sorun mudur?''
Kendi cevabınız da değilmidir acaba?
Efendim şimdi fasülyenin faydalarına gelelim:)
Site gereği,Turkcell yakından ilgi ve özen gösterir bu siteye açığı yazmayı bırakın,eyer öyle birşey yazarsanız böylede üşenmeden o kişiyi bulabiliyorlar:)
Yani o günler de 1 yıldır hattınızın adil kotaya takılmaması,açtığınız konudan 1-2 hafta sonra geri dönüşüm olarak geliyor.

night_jack

night_jack

Üye

Sizin açtığınız konu başlığı ''Hattım hiçbir adil kullanım kotasına takılmıyor neden?''değilmiydi acaba:)
http://www.maxicep.com/turkcell-des...ullanim-kotasina-takilmiyor-neden-675682.html

''Arkadaslar yıllardır kullandığım Turkcell Hattım sinirsiz internet paketlerinde limit dolsada hiz düşümü yasamıyor 1 yıldır birçok paketler denedim sonuc aynı bu bir sorun mudur?''

Efenim şimdi fasülyenin faydalarına gelelim:)
Site gereği Turkcell yakın takipten kontrol eder burayı,açıkları yazmayı bırakın eyer böyle birşeyle 1 yıldır karşıkarşıyaysanız,1-2 hafta içinde o normal hale döner.Konu açıp yazdığınızdan Turkcell üşenmez bulma kısmında:)

TheSoftware

TheSoftware

Üye
Sizin açtığınız konu başlığı ''Hattım hiçbir adil kullanım kotasına takılmıyor neden?''değilmiydi acaba:)
http://www.maxicep.com/turkcell-des...ullanim-kotasina-takilmiyor-neden-675682.html

Efenim şimdi fasülyenin faydalarına gelelim:)
Site gereği Turkcell yakın takipten kontrol eder burayı,açıkları yazmayı bırakın eyer böyle birşeyle 1 yıldır karşıkarşıyaysanız,1-2 hafta içinde o normal hale döner.Konu açıp yazdığınızdan Turkcell üşenmez bulma kısmında:)
Bende hat çok 2 Turkcell var :)

TheSoftware

TheSoftware

Üye
İnternet için hattı sorunsuz hattı kullanmanız daha iyidir,bu arada merkezden dışarıdasınız heralde çünkü baraja kadar 3g sinyali alabildim:)

Merkez'den uzağım sadece Avea ve Vodafone nun 3G si çekiyor Turkcell 2G bile sorunlu aslında 1. Numara Avea bende ona geçtim sorun yok artık ;)

plusnettr

plusnettr

Üye
    Konu Sahibi
Şu konuya sadece somut bir şekilde test sonuçlarını aktarsaydık ne güzel olurdu. Ama olmayınca olmuyor değil mi? ;)

H3LLBOY43

H3LLBOY43

Üye
Buda sinirsiz 4gb 45 tl lik olan yani hizi 43 mbit olan paket hiz sonuclari buyrun :

ufkraider

ufkraider

Üye
Teşekkürlerrrr

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...