Türk Sineması'na 100. Yılında 100 Kısa Filme Büyük Destek!


azattt

azattt

Üye
Türk Sineması'nın 100. yılında 100 kısa filme 500.000 TL'lik yapım destek fonuna başvuru yapmak için son günler!Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği olmak üzere Türkiye'de ve Dünya'da etikestetik ve teknik bütünlüğe sahip sinema filmlerinin gelişmesine katkı sağlanması, genç yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretmesine maddi ve manevi destekler oluşturulması, ülke sinemamızın bir kimliğe kavuşması adına, kurmaca, belgesel ve animasyon türündeki filmlere TRT ve İstanbul Medya Akademisi’nin de katkılarıyla her bir projeye 5.000TL olmak üzere 100 kısa filme toplamda 500.000TL destek imkanı sağlıyor.

Yoğun talep gören ve son başvuru tarihi 15 Ağustos olan, UBSD Yapım Destek Fonu ilk dönem kazananları, çekecekleri filmlerle 14-28 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2.Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nin hem Kısa Film Akademisi bölümünde 15.000TL değerindeki ödül için hem de festivalin Büyük ödülü olan 50.000TL değerindeki Ahmet Uluçay ödülü için yarışabilecek.

Değerlendirme jürisi yapımcılar, yönetmenler, senaristler ve sinema yazarlarından oluşacaktır. Her proje sahibine projesinin değerlendirme raporu gönderilecektir. Yüksek nitelikte 100 kısa film projesine ulaşana kadar yarışma dönemler halinde devam edecektir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayın! 
Üst Alt