Trident ceptelefonu bile geçti nokia geçemedi

Sponsorlu Bağlantılar

Sandrake

Sandrake

Üye

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
aynen

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
halen androidten bash ediyonuz ya onlara cfw yüklenıyomu ? Yok hiç bi şeyde yok bırakın onlar bize özensin şu an 5800 da 256 mb ram ve flash player olsaydı şu an bunların hiç birini konuşmuyor olacaktınız Ben telefonumdan memnunum belki olmasını istediğim 2 tane özellik yok ve destek verilmiyor ama en azından cfw kavramı var her türlü yeniliğe açık yarın bi baktınız beklemedıgınız bişey çıkar ben telefonumu 2 yıldır tamir yüzü görmeden kullanıyorum allahın izniyle 1 yıl daha kullanacam her kesin düşüncesi kendinedir.

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
aynen kardesm haklısn xD

Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
:kop::kop: gecemedi degil gecmedi veya gecmek istemiyor siz bnu anlamak istemiorsunuz symbiani ayakta tutmaya calisiyor + gecmek istese ztn gecer sn kafani yorma :oke:

ultrayer6

ultrayer6

Üye
geçecekti geçmesine de, androidten de teklif gelmişti...
Zamanla microsoft (tabiri caizse) casusları iyice nokia'ya sızdı ve ana konumdan habersiz microsoft ile işbirliğini ilân etti, nokia kabullenmek zorunda kaldı. Yani microsoft nokia'yı sindirdi, kendi bünyesine kattı.

Del Rey

Del Rey

Üye
halen androidten bash ediyonuz ya onlara cfw yüklenıyomu ? Yok hiç bi şeyde yok bırakın onlar bize özensin şu an 5800 da 256 mb ram ve flash player olsaydı şu an bunların hiç birini konuşmuyor olacaktınız Ben telefonumdan memnunum belki olmasını istediğim 2 tane özellik yok ve destek verilmiyor ama en azından cfw kavramı var her türlü yeniliğe açık yarın bi baktınız beklemedıgınız bişey çıkar ben telefonumu 2 yıldır tamir yüzü görmeden kullanıyorum allahın izniyle 1 yıl daha kullanacam her kesin düşüncesi kendinedir.

Yine de Androidin de hakkını yeme. CFW ye ne gerek var Maemo, Ubuntu yüklenebilirken? Ayrıca Cyanogen var.

watercity

watercity

Üye
geçecekti geçmesine de, androidten de teklif gelmişti...
Zamanla microsoft (tabiri caizse) casusları iyice nokia'ya sızdı ve ana konumdan habersiz microsoft ile işbirliğini ilân etti, nokia kabullenmek zorunda kaldı. Yani microsoft nokia'yı sindirdi, kendi bünyesine kattı.

hocam derin bilgiler bunlar kim dedi sana :)

Del Rey

Del Rey

Üye
Bir ara bilgisayarıma Android 2.2 yüklemiştim :d: (VirtualMachine ile yapabilirsiniz)

Aslında bilgisayarıma yüklediklerimi sayarsam:

> MacOS X Server
> Ubuntu (10.10 (Unity), 10.04, 11.04)
> Windows XP
> Pardus 2009
> Android 2.2
> Linux Mint

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
sende amma şey yüklemişşisn windows neyine yetmedi :D

Del Rey

Del Rey

Üye
Ubuntu: Virüs geçirmez, açık kaynak kodlu ve Windows 7'den bile daha iyi görsel avantajı var.
Mac OS X: Benim tutkum.
Android: Merak ettim.
Pardus: Türk yapımı.
Linux Mint: Onu da merak ettim. (Aslında hediye geldi bir dergiden.)

ultrayer6

ultrayer6

Üye
Bir ara bilgisayarıma Android 2.2 yüklemiştim :d: (VirtualMachine ile yapabilirsiniz)

Aslında bilgisayarıma yüklediklerimi sayarsam:

> MacOS X Server
> Ubuntu (10.10 (Unity), 10.04, 11.04)
> Windows XP
> Pardus 2009
> Android 2.2
> Linux Mint

hangisi en iyisi hocam???

WeiLSiDe

WeiLSiDe

Üye
Nokia android e geçsin elime almam bida symbian her açıdan daha kullanışlı...

Del Rey

Del Rey

Üye
Ubuntu en iyisi :oke:

ultrayer6

ultrayer6

Üye
program uyumluluğu falan sorun çıkarmaz değil mi

Del Rey

Del Rey

Üye
program uyumluluğu falan sorun çıkarmaz değil mi

Ubuntu'ya geçersen; Windows ile alışkanlıklarına biraz veda edersin, ama hemen alışırsın. Bazı paketleri ve Windows uyumluluk uygulaması Wine'ı kur, bu şekilde .exe çalıştırabilirsin. Ama zaten çoğu Ubuntu Yazılım Merkezinde de var.

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
Yine de Androidin de hakkını yeme. CFW ye ne gerek var Maemo, Ubuntu yüklenebilirken? Ayrıca Cyanogen var.

arkadaş cfw ile uğraştığım için en zevklisi o bu arada Maemo, Ubuntu pek anlamam bak iddalı konuşuyorum 5800 da flash player ve yüksek ram olsaydı android olsa bile boş olurdu ona rağmen yinede en çok satan telefon halen artık konuşmaya gerek kalmıyor ama dediğiniz gibide android ve diğer platformlarında hakkını yememek lazım

Del Rey

Del Rey

Üye
Hayır. Nokia 5800 geçmişin telefonu ve şu andaki ihtiyaçlara hiçbir donanımıyla cevap veremiyor.

Kamerası gerçekten düşük.
İşlemcisi çok düşük.
Ekranı en düşük rezistif kalitesinde.
Symbian s60v5 firmlerinin en kötülerinden birine sahip (bu yazılıma girer aslında)
Kasası çok kalın, ayrıca bir de minimum 512 MB + 1GHz işlemci gerek günümüz telefonlarında, yani iki kasayı birlikte taşır gibi olursun.
Hoparlörleri düşük. 4 Hoparlörlü telefonlar çıktı.
RAM'i biliyorsun zaten.

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
ama hala satıyo xD

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
Hayır. Nokia 5800 geçmişin telefonu ve şu andaki ihtiyaçlara hiçbir donanımıyla cevap veremiyor.

Kamerası gerçekten düşük.
İşlemcisi çok düşük.
Ekranı en düşük rezistif kalitesinde.
Symbian s60v5 firmlerinin en kötülerinden birine sahip (bu yazılıma girer aslında)
Kasası çok kalın, ayrıca bir de minimum 512 MB + 1GHz işlemci gerek günümüz telefonlarında, yani iki kasayı birlikte taşır gibi olursun.
Hoparlörleri düşük. 4 Hoparlörlü telefonlar çıktı.
RAM'i biliyorsun zaten.

varmı satabilen bu telefon kadar biliyosan söyle öyle böyle ama üstünde halen en çok durulan telefon

Üst Alt