Trident ceptelefonu bile geçti nokia geçemedi

Sponsorlu Bağlantılar

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
adamlar çıkartsa en ucuz teli 700 den aşaqı olmaz

----------Eklendi @ 20:45:26 ---------- Yazıldı @ 20:40:19 ----------

isterse windowsa gecsin 1 tl bile vermem.nedir bu cin mali meraki cakma porshe yapiyorlar disi porshe ici serce bununda bir farki olmaz.

tabi hakılısın bnim burada bahsettiqim çin mali tel android li tel çıkartıyorsa google ve nokia kafa kafaya verseler ne iphone ne motorola ne htc ne blackberry nede samsung hiç biri nokiaya yetişemezdi

Del Rey

Del Rey

Üye
arkadaş o zaman S60v5 lere istediğimiz destek niye vermediler 5800 la milyon dolarlarca para alırken iyimiydi ?

Benimle dalga mı geçiyorsun? Nokia Symbian S60 v5'e verebildiği tüm desteği verdi. Eğer Nokia izin verseydi, Android yüklenirdi diyorsunuz. 128 MB RAM bir telefon, düzgün bir oyun bulmak çok zor ki Android çalışacak. Çalışsa bile 256 MB RAM T10 sadece belli oyunları çalıştırıyor mesela. Telefonunu patlatıcak mısın?

İkinci mesela, Nokia yine izin vermeseydi, değil Android, Firmware bile atamazdın telefonuna. Adam, Phoneixe dava açardı, NaviFirm'e dava açardı, tamamen yasaklanırdı internette paylaşımı. Apple bir günde neler yaptı haberin var mı senin?

Üçüncüye gelince, telefonunda düzgün tüm dünyayı gösteren ücretsiz bir navigasyonun var mı 3 Boyutlu? Nokia yapmış. Bildiğin alternatif bir software updater veya Mağaza var mı? Nokia yapmış. Nokia farkına varmadan telefona en önemli desteği vermiş.

Siz istediniz, yapılabilecekleri Nokia yaptı. Mesela Kinetic Scroll desteği istediniz, telefon kaldırabildi, Nokia yaptı.
Symbian^3 Cover Flow istiyorsunuz ama, iMelo'da biraz uzun vakit geçirin RAM 5 MB ve altına düşüyor.
Flash istiyorsunuz ama daha RAM yüzünden telefon Java Script görünce Webden atıyor.
Ya, adamlar size Microsoft ile anlaşıp Flashın yerini alabilecek olan Silverlight getirmiş. Windows Phone'da yokken Symbian'a ekletmiş. Android'de iOS'ta çoklu görevin "ç" si yokken sana iki yıldan beridir veriyor.

Bana göre Nokia o RAM ile yapılabileceklerin sınırını bile zorlamış. Şimdi sen bir geliştirici değilsin. Bense Gronia'da Symbian geliştiricisiyim. 128 MB RAM'i azıcık araştırın bakalım Symbian mı yiyor, API'ler mi? Nokia sizin her gün megabaytlar dolusu uygulamalarınızı telefonunuza bağlamak için API Bridge ekliyor. Yoksa ne sensör oyunu oynarsın, ne de sesli oyunları. Hatta ekran bile garip görünür.

Bana göre Nokia N97 bile büyük bir başarı. Biraz donanımlarını çağa uydur ve devam et Nokia. :oke:

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL, ~N.A.W.Y~, watercity ve 1 kişi daha
'Patron

'Patron

Üye
Benimle dalga mı geçiyorsun? Nokia Symbian S60 v5'e verebildiği tüm desteği verdi. Eğer Nokia izin verseydi, Android yüklenirdi diyorsunuz. 128 MB RAM bir telefon, düzgün bir oyun bulmak çok zor ki Android çalışacak. Çalışsa bile 256 MB RAM T10 sadece belli oyunları çalıştırıyor mesela. Telefonunu patlatıcak mısın?

İkinci mesela, Nokia yine izin vermeseydi, değil Android, Firmware bile atamazdın telefonuna. Adam, Phoneixe dava açardı, NaviFirm'e dava açardı, tamamen yasaklanırdı internette paylaşımı. Apple bir günde neler yaptı haberin var mı senin?

Üçüncüye gelince, telefonunda düzgün tüm dünyayı gösteren ücretsiz bir navigasyonun var mı 3 Boyutlu? Nokia yapmış. Bildiğin alternatif bir software updater veya Mağaza var mı? Nokia yapmış. Nokia farkına varmadan telefona en önemli desteği vermiş.

Siz istediniz, yapılabilecekleri Nokia yaptı. Mesela Kinetic Scroll desteği istediniz, telefon kaldırabildi, Nokia yaptı.
Symbian^3 Cover Flow istiyorsunuz ama, iMelo'da biraz uzun vakit geçirin RAM 5 MB ve altına düşüyor.
Flash istiyorsunuz ama daha RAM yüzünden telefon Java Script görünce Webden atıyor.
Ya, adamlar size Microsoft ile anlaşıp Flashın yerini alabilecek olan Silverlight getirmiş. Windows Phone'da yokken Symbian'a ekletmiş. Android'de iOS'ta çoklu görevin "ç" si yokken sana iki yıldan beridir veriyor.

Bana göre Nokia o RAM ile yapılabileceklerin sınırını bile zorlamış. Şimdi sen bir geliştirici değilsin. Bense Gronia'da Symbian geliştiricisiyim. 128 MB RAM'i azıcık araştırın bakalım Symbian mı yiyor, API'ler mi? Nokia sizin her gün megabaytlar dolusu uygulamalarınızı telefonunuza bağlamak için API Bridge ekliyor. Yoksa ne sensör oyunu oynarsın, ne de sesli oyunları. Hatta ekran bile garip görünür.

Bana göre Nokia N97 bile büyük bir başarı. Biraz donanımlarını çağa uydur ve devam et Nokia. :oke:

okumadım ama katılıyorum.(çok uzun hacı :D)

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye

başarılı bir anlatım olmuş teşekkürler xD :oke:

İz[Mir]Kan

İz[Mir]Kan

Üye

Adam haklı dağılın.Çok şey istiyorsunuz telefondan.Ben 14 yaşındayım ve oyunlara hala düşkünüm.Keşke 3D hızlandırıcısı da olsaydı o zaman benim bir derdim olmazdı.Ama bizde suç.Daha fazla araştırmak gerekiyormuş.Birçok konu okudum ama gözüme 3D hızlandırıcısı olmadığı ilişmedi.Yanlış hatırlamıyorsam 2-3 sene önce çıkarılan bir telefon buna rağmen de baya iyi özelliklere sahip:oke:

Telefonumu tekrar sevdirdiğin için çok teşekkürler arkadaş :)

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Vay Be Gördün Mü Beğenmediğimiz Tridenti Neler Yapmış :d:

İz[Mir]Kan

İz[Mir]Kan

Üye
Birkaç üst mesaja bak, Nokia bize kaç yıldır neler sunmuş?

ultrayer6

ultrayer6

Üye
Tiriident tiriident diye bi reklam vardı haha : D

buyukkaptan90

Üye
arkdaşlar nokia windows ile anlaştı yakında nokianın işletim sistemleri windows mobile olacak!

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
zaten w7 li teli çıkartmasını bekliyom 2012 de çıkarsa iyi olur bnim için hatta ortalarında ozmn anca borçlarım bitiyo basar parayı alıcam yok linüxlü çıkartırsa wp7 nin yüzüne bakmam xd

'Patron

'Patron

Üye
yeni tirend tiiriidentt. :d: nokia ya ihanet etmeyn az snake oynamadiniz hacilar.

Del Rey

Del Rey

Üye
arkdaşlar nokia windows ile anlaştı yakında nokianın işletim sistemleri windows mobile olacak!

Windows Mobile sistemi 6 ve 6,5 Windows telefon işletim sistemlerinde kullanılır. Nokia ise telefonlarında Windows Phone 7 kullanacak.

İkincisi, 3D Grafik işlemcilerin kaldırılma nedeni şudur: Nokia her keseye göre Akıllı Telefon sunuyor, değil mi? iPhone 4 2.5 bin tl bir telefon, belki daha az veya daha fazla. Nokia 5800 500 küsür TL. Ben iPhone'a o kadar para vermem açıkçası. Nexus S daha iyi ve daha ucuzdur. Neyse, kısaca 3D Grafik işlemcili bir telefon isterseniz o telefona +300 TL bir fiyat daha çıkmanız gerekir.

mitzuka17

Üye
Arkadaşlar İphone adı yokken Nokia yok satıyordu. Neden kimse demiyorki İphone Android'e niye geçmiyor diye. Nokia'nın da kendine özel bi işletim sistemi var. Beğenebilir yada beğenmeyebilirsiniz. Nasıl Apple rest çekebiliyorsa kullanıcıya Nokia'da aynı misal. 2012'de yeni işletim sistemi olan telefonlar geliyor. İçiniz rahat olsun. 5800 kullanıyorum, İphone'da kullandım ama telefonumdan memnunum. NOKİA FOREVER..

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
aynen nokıa forever

'Patron

'Patron

Üye
her yenı telefon çıktığında yada nokıa yenı ışletım sıstemıne geçtığınde hemen şimdiki telefonumuzu bırakıp onamı koşcaz.ondan sonra yenısı çıkınca ona koşş..Bence fazla abartmayın şükredin. Ben c5-03umu 1 ay once aldım enaz 3-4 yıl kullanırım hacı.

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
bence en fazla 2 yıl kardesm

Del Rey

Del Rey

Üye
Bana gelip burda yok bu bunu yapmış yok bu bunu yapmış demeyin olup biten donanımla alakalı birşey. Ayrıca Nokiayı bırakıp da Trident veya Samsung a da geçmem. Öncekinden çok çektim zaten.<font color="Silver"><br />
<br />
<font size="1">----------Eklendi @ 18:43:39 ---------- Yazıldı @ 18:36:41 ----------</font><br />
<br />
</font>Samsunga ayerı bir gıcığım var. Apple çok haklı: insanlar kendi fikirlerini üretmeli. Bana göre Nokia bunu en iyi yapan üretici. Eserlerinde iPhone veya iOs tan iz yok. Samsung ise kaydırmalı menü, grafik stilleri, telefon kasaları, klavye gibi şeylerle hemen Apple a ayak uydurdu. Bada ile de tam oldu zaten.

'Patron

'Patron

Üye
Samsunga ayerı bir gıcığım var. Apple çok haklı: insanlar kendi fikirlerini üretmeli. Bana göre Nokia bunu en iyi yapan üretici. Eserlerinde iPhone veya iOs tan iz yok. Samsung ise kaydırmalı menü, grafik stilleri, telefon kasaları, klavye gibi şeylerle hemen Apple a ayak uydurdu. Bada ile de tam oldu zaten.

Katılıyorum kbakmayın ama samsung özentilik yapıyor resmen.biraz özgün olmalı.

Üst Alt