Travian Multiplayer Online Oyun


Karanlık97

Karanlık97

Üye
Travian bildiğimiz üzere bir ortaçağ strateji oyunudur. Oyunda 3 tane Irk vardır:

-Galyalılar,
-Romalılar,
-Cermenler

1)Galyalılar
Galyalılar savunma yapmak için en iyi ırktır. Ayrıca en hızlı halktır. Süvarileri hızlı ve güçlüdür. Satıcıları orta miktarda hammadde taşır, ama hızlıdır. Köyün etrafını çeviren Çit en iyi ikinci defansif yapıdır. Tuzakçılar sayesinde saldıran düşman askerlerini yakalayabilirsiniz (Yakalanan askerler öldürülemezler. Tuzağınızda dururlarken düşmandan tahıl yemeye devam ederler. Bu askerleri kurtarmak için başarılı bir saldırı yapılmalıdır. Yağmalama değil. Ayrıca kişi isterse tuzağa düşen askerleri ölüme terkedebilir.). Sığınıklar iki kat daha geniştir. En çok tuğlaya ihtiyaç duyar.

2)Romalılar
Hem savunmada hem de saldırıda eşit oranda güçlüdürler. Satıcıları az hammadde taşır ve orta hızdadır. Süvarileri güçlü, ancak bakımı ve üretimi zordur. Piyadesi çok iyidir. Hem köy dışında hem köy içinde diğer ırklardan farklı olarak aynı anda iki bina yapabilir. Sur en iyi defansif yapıdır. Demire çok ihtiyaç duyar. Süvarileri için yalak yaparak, harcadıkları tahıl miktarını azaltabilirler.

3)Cermenler
En saldırgan halktır. Her ne kadar savunma için en kötü ırk olduğu söylense de bence o kadar da kötü değildir. En yavaş halktır. Satıcısı en yavaştır ancak en fazla miktarı taşır. Yağmalamada sığınakların yaklaşık 2/3 ünü yağmalayabilir (Bu oranın 1/5 olarak değiştiği söylenmektedir.). En çok oduna ihtiyaç duyar. Toprak siper en zayıf defansif yapıdır. Askerlerin yüksek hammadde taşıma yeteneği vardır.

Üye olmak için = http://www.travian.com.tr/?uc=trx_52945

NOT: Alıntıdır.
 
Üst Alt