Trabzon'a 40 bin kişilik stat müjdesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Trabzon'a 40 bin kişilik stat müjdesi
Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, Trabzon'a yapılan yatırımlarla ilgili detaylı bilgiler verdi.

Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, Trabzon'a yapılan yatırımlarla ilgili detaylı bilgiler verirken taraftarlara stat müjdesi verdi.

''Türkiye'de bugün Batman'a, Gaziantep'e, Hatay'a, Eskişehir'e, Antalya'ya, Bursa'ya, Konya'ya, Sivas'a, Malatya'ya, Ankara'ya, Adana'ya ve Akdeniz Oyunları ile ilgili Mersin'e stat yapıyoruz. Afyonkarahisar'da spor kompleksinin temeli bu ay içinde atılacak. Başlayan Afyonkarahisar ve Trabzon var. İstanbul'da Galatasaray'ı yaptık. Onu artık söylemiyorum bile, çünkü herkes biliyor. Türkiye'nin bir gurur abidesi oldu. Ali Sami Yen'e karşılık yaptık ama şu anda daha para almadan, oraya 300'den fazla para harcandı. Ulaşımıyla beraber 500'ü geçti. Galatasarayımıza kiraladık. Dün ben protokolü imzaladım verdik. O da artık onların oldu.'' Bakan Özak, Trabzon'da Akyazı Stadı'nın dolgusunun başladığını belirterek, ''Bir durdurma kararı çıktı ama iptalin iptali yapılabilir. Düşünün ki bu şehirde 700-800 bin metrekarelik bir alan yapılacak. 40 bin kişilik son derece modern, çağdaş stat yapılacak. Sadece stat 300-350 milyona çıkacak. Başka bir yere bu yapılmadı. Trabzon'a bu konuda pozitif ayrımcılık yapıldı'' dedi.
Trabzon'da sporla ilgili 51 şantiyede çalışma yürütüldüğünü ve bunların mayıs ayı sonunda tamamlanacağını vurgulayan Bakan Özak, ''Çok güzel işler yaptık, çok güzel işler de yapacağız. İnşallah Trabzonsporumuz şampiyon olur o zaman zaten Şampiyonlar Ligi'ne direk girecek, ikinci olursa elemesi var. Ama stadımızı mutlaka yapacağız. Dün stadın eksikleriyle ilgili dosya bana gönderildi. Ankara'ya yolladık, parayı göndereceğiz ve stadyumumuzu Şampiyonlar Ligi için yetiştirmeye çalışacağız'' diye konuştu.
-''TRABZONSPORLU OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM''-
Bakan Özak, Trabzonspor konusunda süren tartışmalarla ilgili çok fazla bir şey söylemek istemediğini ifade ederek, şöyle devam etti:
''Çünkü ben 1967'de Trabzonspor'da futbola başladım. Anamdan, babamdan, eşimden ve çoluğumdan çocuğumdan fazla Allah bize bu kulübe hizmet etmeyi nasip etti. Hiçbir zaman siyasete de alet etmedim ama Trabzonlu şununla gurur duyabilir. Türkiye'de ilk defa bir kulübün futbolcusu, kaptanı, genel kaptanı ve sonra asbaşkanı, başkanı olan biri milletvekili oluyor, bakan oluyor ve spor bakanı oluyor. Başka bir örnek yok. Bu benim başarım değil, bu Trabzon'un başarısı, Trabzonspor'un başarısı.''
Trabzonsporlu olmaktan ve Trabzon'a hizmet etmekten dolayı gurur duyduğuna dikkati çeken Bakan Özak, şunları kaydetti:
''Spor Bakanı olarak tüm ülkenin sporuna hizmet etmekten, adaletli davranmaktan dolayı gurur duyuyorum. Her yerde Trabzonlu olduğumu, Trabzonspor'un başarısından gurur duyduğumu söylüyorum. Bugünkü yönetime ve hocamıza da çok destek vermemiz lazım. Gereksiz onları strese sokmamamız lazım. En az yenilen takım, belkide 40 yıldır Trabzonspor en az yenildiği sezonunu yaşıyor. Çok başarılı, en az gol yiyen takım, en çok maç kazanan takımlardan biri.
Borsa batağına batırılmış bir kulübü kurtarıyoruz başkanla bizler. Borsa bu, faizdir, tefedir. 30 yılda 300 milyon ödenecekken şimdi bunu artıya çevirip, kulübün kasasında para olabiliyor. Trabzonspor'un gelirleri artmış, o halde bunun kıymetini bilelim kulübümüzün. Sonuç ne olursa olsun Trabzonspor birinci de olsa kulübün emrindeyiz, ikinci de olsa onuncu da olsa bu değişmez.''
Yemeğe katılan AK Parti Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, Mustafa Cumur, milletvekili adaları eski TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Yunus Karabela, Aydın Bıyıklıoğlu, Salih Cora, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve AK Parti İl Başkanı Adnan Günnar da toplantıda, yapılan yatırımlar ve çalışmalarla ilgili bilgi verdiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...