TomTom artik intern GPS ile calisiyor

Sponsorlu Bağlantılar

sabah olmasın

Üye
Arkadaslar..soylenenleri aynen bende yaptim..tomtomu kurdum..haritalarimi goruyo tomtom..burda da sorun yok...ama ..bir sorun varki bi kac gundur ugrasmama ragmen bunu asamadim..tomtomu calistirdigimda bloetooth listesinde olmasi gereken BiNPDA GPS i listemde gorunmuyor.belki evde oldugum icin bulamiyodur dedim..1.5 saatlik bir yolculuk yaptim yine olmadi..:) acaba bunun icin telefonunn ozelliklerinde yapmam gereken bir degisiklikmi var..
yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim..
ayrica programi paylasan arkasada tesekkurler..

yasli_30

Üye
arkadaşlar buna inanmayın programı yukledim calışmıyor usatencelik silmeye kalktım telofondan silinmiyor inanmayın sakın yuklemeyin telefonun icinede ettı bu program

roket22

Üye
1.bt.sisx
DOSYASINI BULAMIYORUM LUTFEN YARDIM

GsliKahraman

GsliKahraman

Üye
:oke:
arkadaşlar buna inanmayın programı yukledim calışmıyor usatencelik silmeye kalktım telofondan silinmiyor inanmayın sakın yuklemeyin telefonun icinede ettı bu program

silinmiyosa gifexplorere sistem dosyalarını sil o programın bu kadar kolay dahada olmadı telefona soft sormat at hafıza kartınıda formatla bu kadar.

selcuk_35

Üye
bendede calisti gardas Allah senden razi olsun simdilik ses yok onada bakacagim

dinde

dinde

Üye
merhaba arkadaslar bende hersey calisiyor bir tek sey haric haritalari falan buldu ama gecerli gps sinyali bekleniyor diyor saatlerce disarda bekledim bir turlu gecerli gps sinyali gelmedi varmi bir fikri olan selamlar tesekkurler

cem0m

Üye
BiNPDA GPS bulamıyorum cihaz bulunamadı dıyor neden acaba fikri olan varmı? bt sisx ide kurdum calıstı yinede bulutut bulamıyor eslesmis cihazlar bolumunede geldı

ahmwer

ahmwer

Üye
Knt Gdiomuu
??

gsgs1984

Üye
USTA BENDEKI tomtom.sisx adli dosyayi tele kuramiyorum bunun nedeni ne olabilir birde haritalari baska bir yerden indirme imkanimiz varmi cünkü adresi giriyorum rapid share de 3 tane adres veriyo iste ilki tomtom 3 ün adresi 2.si 4-5 in adresi 3. sü 6-7-8 in adresi ama hicbirini adress satirina yazdigimda olmuyo yardimci olursan sevinirim

cyni3

cyni3

Üye
arkadaslar 6220 kullaniyorum sorun butun dosyalari yukluyorum lakin bt1 dosyasini acmak istedigimde yani calistiramiyorum tel bloke oluyor yardim ederseniz sevinirim.diger dosyalar sorun yok.bt1 dosyasi calismayinca dahili antenle degil harici antenle calistirabiliyorum

mutant52

Üye
Programı yükledim fakat harita eksik. 1,94 gb lik avrupa haritasını indirdim kartın kök klasörüne kopyaladım fakat görmüyor haritayı. Haritayı indirdiğimde rar halinde idi. TomTomun orjinal sayfasından indirdim. Rar ı açtığımda içinden bir rar daha çıktı acaba klasöre çıkartmadan rar halindemi kopyalıyacağım karta. Teşekürler.

gezegen5

Üye
tesekkurler

karizma40_08

Üye
evet arkadaslar TomTom da nihayet kendi GPS ile calisiyor bunun icin asagidaki liknte verdigim dosyayi indirin

1. 1.bt.sisx ilk bunu cepine yukle..
sonra calistir programi, ve Device added mesaji gelecektir..
ardindan programi tekrar silebilirsiniz...

2. 2.GPSd.jar cepine yukle..

3. 3.tomtom.sisx cepine yukle..
bu islemlerden sonra..
RAR dan cikarttiginiz dosyanin icinde 0.Copy.To.MEMCARD.Root
bunuda RAR dan cikartin ve icindeki TOMTOM yazan dosyayi oylece....
kartiniza kopyalayin..

bu islemlerden sonra mutlaka map olaylarinida gerceklestiriniz..
assagida ekledigim maplari kullanabilirsiniz..

1. TOMTOM Nasil Calisir : GPSd programini calistir ve hide (gizle ) tikla arka pilanda gorev yapsin...
2. Tomtomu calistir..
acilista dunya doner, ardindan ulke dil ses ve KLM saat gibi buna benzer seyleri gerceklestirdikten sonra Bluetooth baglanti ister buna evet deyiniz...
Bluetooth listede..
BiNPDA GPS.
bulundugunu goreceksiniz.
sec ve disari cik uydu ile baglanti kuruldugunu goreceksiniz..
yok baglanti felan yok diyorsaniz..
1.Tercihleri degistir tikla..
2. ileri giderek GPS durumunu goster tikla..
3. yapilandir tikla
4. Diger Bluetooth GPS Alicisi sec
Bluetooth listesinde BiNPDA GPS. sec
ekranda bir anda maviler covaldigini goreceksiniz...
bitti tikla.. gule gule kullan mapta nerde oldugunu guzel bi sekilde izle

Onemli : tomtomu calistirmadan once herzaman !
GPSd programi acip hide(gizle) moduna gecirip ardindan tomtomu kullanin..
yoksa tomtom gps gorev yapmaz hatta Bluetooth listesinde BiNPDA GPS
sectikten sonra tomtom derhal kapanir...
onun icin herzaman tomtomu kullandiginiz ilk adim olarak GPSd
programini goreve cagirin o GPS yonlendirme programidir...

Ayrica tomtomu her acmanizda
1 den 4 kademe islemini gerceklestirmelisiniz ..
1.Tercihleri degistir tikla..
2. ileri giderek GPS durumunu goster tikla..
3. yapilandir tikla
4. Diger Bluetooth GPS Alicisi sec
Bluetooth listesinde BiNPDA GPS. sec ve bitti tikla..
Not:Anlatim alintidir

ilk önce telefonda kurulu olan Tomtom sis dosyasini deinstal yani silip öyle bu isleme baslamayi unutmayin

uploadedt.to dan indirmek icin

rapidshareden indirmek icin

Serie 60 (3rd Gen.) - OS9.x telefonlar icindir digerlerinde tomtom 6 calismaz
tesekkürler. ama benim telefon n95 calistiramiyorum yardimci olursaniz sevinirim

Necron43

Necron43

Üye
Arkadaslar TomTom v6.020 (8300) da \tomtom dosya yok. DIKKAT.
Her Harita olmuyor, bende West & East Europa-Map (1.6GB) yutmuyor TT6.010 ve TT6.020 calismadi. TomTom Rider Haritasi oldu icin Cep olmadi.

Eski Haritalari oluyor ; TT5 Haritasi DE-Map (Germany/Almanya) Karti 562 oluyor.

kartal076

kartal076

Üye
:oke:

pazzoo

pazzoo

Üye
kardes emegine saglik ama n73 de olmuyor bu

Necron43

Necron43

Üye
Nokia N73 A-GPS yok. bu 1.) Bluetooth -GPS calisiyor 2.)
Tomtom N73 +BT GPS ok 100%

A-GPS (intern GPS) yni icinde olan Gps N95, N96, E66, 6610 Navigator,

wealth

Üye
slm arkadaslar bende n95 8gb var yazilan herseyi yaptim aciliyor ama harita yok diyor ve tomtomu actigimda bana blutut acilsinmi diye sormuyor birde bu programin icinde fransa ve turkiye varmi?? ... LUTFEN YARDIM LUTFEN

Necron43

Necron43

Üye
Var forumda, Bt sormaz T**T** cünku otomatik acar {Pn}

Nokia E71 simdilik calismiyor ? Nedeni bilimiyor ?

zurafe

Üye
merhaba akadaslar ben epey bir acamiyin 1.bt.sisx ilk bunu cepine yukle bunu nasil cebe kopyalayacagim cunku dosya halinde 2.GPSd.jar cepine yukle.3.tomtom.sisx cepine yukle derken cebin hangi bolumune bana yardimci olun arkadaslar emel adresimide birakiyorum [email protected] bana burdanda ulasabilirsiniz tesekkurler

Üst Alt