thumbdata3 dosyası sorunu kesin çözüm **denendi**

Sponsorlu Bağlantılar

SBt2

SBt2

Üye
    Konu Sahibi
thumbdata3 dosyası sorunu kesin çözüm **denendi**
Merhaba arkadaşlar,

Thumbdata3 ; sdkart > dcim > thumnails klasöründe oluşan ve sürekli büyüyen gizli bi dosya bu dosya cihazınızda 300mb ile 3gb arasında yer kaplıyor. Galeri, instagram vb uygulamarı kullandıgınızda thumbdata3 dosyası oluşur ve aşırı derece yer kaplar öyleki tüm android cihazların sorunu olduğu halde kimileri farkında değil. Anlattıklarımı uygulayarak hafıza kartınızda 300mb ile 3gb arasında yer açabilirsiniz. bende daha yakın zamana kadar bu sorunu yaşıyordum internetten araştırdımki bu sorun tüm android cihazlarda var ama kimileri farkında değil ve yabancı forumlar dahil kimse çözüm bulamamış. Dosyayı silmek çözüm değil kısa sürede tekrar oluşur yavaş yavaş büyür. Sorunu salt okunur yöntemi ile kesin bi şekilde çözdüm. Neyse fazla uzatmadan anlataym..

Arkadaşlar ".thumbdata3--1967290299" yani sürekli sildikce oluşan dosyamızn adı bize lazım olacak. Sizin dosyanızın adıda %99 aynı, eğer farklı ise sizde o ismi kullanın. Bilgisayarda bu isimde salt okunur dosya oluşturmamız gerekiyor, ama işletim sisteminin kuralları gereği (.) nokta ile başlayan isim kullanamazsınız. Bu yüzden dosyayı cihazınızda oluşturup bilgisayarda salt okunur yapmanız lazım. Hemen dosya yöneticiniz ile cihazınızda 5-10kb lık bi dosya oluşturun herhangi bir resim veya metin belgeside olabilir farketmez, dosya ismini " .thumbdata3--1967290299 " yazınız (noktasına kadar alın önemli) Daha sonra şu thumbdata3 dosyasının oluştuğu dcim>thumnails> dizinimize gidelim thumbdata3 dosyamızı silelim ve oluşturduğumz " .thumbdata3--1967290299 " adlı dosyayı buraya taşıyalım. Cihazınızın hafıza kartını çıkarıp (veri kablosu veya bluetooth bağlantısı salt okunur dosya oluşturmanıza izin vermez) kart okuyucu vs ile bilgisayarına takın, tabi "gizli öğe göster" açık olsun. Dosyamızn bulunduğu dizine gidip ".thumbdata3--1967290299" dosyamıza sağ tık > özellikler > "salt okunur" kutucuğunu işaretleyin ve tamam tıklayın. Fake thumbdata3 salt okunur dosyamız tamamdır hayırlı olsun.Eğer başka bi isimde yine thumdata3 dosyası oluşursa dcim\thumbnails klasörünü komple salt okunur yapın, cihazınız önizleme dosyası oluşturamadığı için galeriniz biraz yavaş açılacaktır ama buna değer..

Bilmeyenler için salt okunur nedir niçin salt okunur yaptık? Salt okunur dosya sadece okunabilir üzerine yazılamaz dosyadır. Yani cihazımz bu dosyanın üzerine yazarak sürekli şişiremeyecek.

Arkadaşlar daha önce konu anlatımı yapmadım dolayısyla amatörce anlatmış olabilirim. Bu sorunu herkesin çözmesi için anlatma gereği duydum. Hoşçakalın..

Son düzenleme:

Misafir - 455097

Teşekkür ederim.

Üst Alt