Teşvik pirimi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cosmokramer

Üye
    Konu Sahibi
Teşvik pirimi
Habertürk Televizyonunda yayınlanan programın ardından gündeme bomba gibi düşen Teşvik Primi iddialarına, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hafta içinde bir basın toplantısı düzenleyerek cevap vermişti.. Ancak Habertürk'te dün gece yayınlanan programda Aziz Yıldırım'ın Basın Toplantısında açıkladığı tüm iddialar birer birer çürütülürken, Fenerbahçe Yöneticisi Mahmut Uslu ve İstanbulsporlu bir kaç futbolcunun yaptığı olay yaratacak açıklamalar yayınlandı.. İşte Detaylar..

TMSF'nin, İstanbulspor'da yaptığı incelemeler sonucu ortaya çıkan teşvik primi iddiaları dün yeni bir boyut kazandı. Habertürk televizyonu Şeref Tribünü programı yapımcısı Tuğrul Yenidoğan, Ankara'daki Basketbol Federasyonu seçimleri sırasında Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu ile bu konu üzerine yaptığı konuşmaları yayınladı. Ayrıca İstanbulspor kalecisi Oğuz'un ses kayıtları da programda yer aldı. İşte ekrana gelen konuşmalar:

İşte Mahmut Uslu'nun itirafları...
USLU: Eğer teşvik primini başkaları verdiyse, Fenerbahçe de vermiştir. Teşvik priminin suç olduğunu da herkes tartışıyor zaten.

USLU: Kim ağlarsa... O dönem öyleydi. Hatırlıyor musun, dört kere şampiyon oldu Galatasaray. O dönemde kim fazla ağlarsa o... Sistem öyleydi.

USLU: Biz nasıl şampiyon olduğumuzu ben sana söyleyeyim. Trabzon'a yol verildi, biz aradan çıktık. Bizi kimse düşünmüyordu.

İşte Fenerbahçe'nin ve İstanbulspor'un eski kalecisi Oğuz'un açıklamaları...
OĞUZ DAĞLAROĞLU: Maçtan bir hafta sonra aldığımız parayı da biliyorum yani... Hiç alakası yok... 500 bin dolar falan. Bir an düşündüm, ne kadar gelmiş olabilir ? Aldığımız paraya göre teşviki düşündük, yani teşvik geldiyse diye...

SORU: Ne kadar geldi, ne kadar aldın sen?
OĞUZ DAĞLAROĞLU Biliyorlar. O, zaten basında çıktı. Tek tek kanıtladı TMSF. Zaten kanıtlar bile şeyde gözüktü, gazetede...

OĞUZ DAĞLAROĞLU: Maçtan sonra hiç alakasız paralar dağıtıldı. İşte transfer ücreti, diğer, bilmem ne diye... Ondan bir 6 aldık, bir 3 işte... Adam başı tabii... Ben ilk 11 oynadım o maçta.

OĞUZ DAĞLAROĞLU: 500 bin dolar nereden çıktı? Ata (Aksu) atmış! Ya da Adnan Ağabey mi (Sezgin) aldı? Ne bileyim ya...

Bütün bu olay yaratacak açıklamaların dışında, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Basın toplantısında açıkladığı tüm bilgi ve belgeler teker teker açıklanarak, Aziz Yıldırım'ın TMSF raporları dahil tüm belgeleri kendi istediği şekilde yorumladığı iddia edildi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt