İpucu Telpa Servis Garanti Harici

Sponsorlu Bağlantılar

DarklandAtranis

DarklandAtranis

Üye
    Konu Sahibi
Telpa Servis Garanti Harici
31ekimde telefonumu servise yolladım 14 kasımda geldi diye mesaj geldi ücret 691 tl yazıyor kullanıcı hatası demişler alaksı yok aslında
sonra müşteri fiyatı kabul etmedi yazıyor telpanın sitesinde ücret 0tl diyor ne yapmalıyım?

garantisinin bitmesine 6 gün varken yolladım garanti dahili aslında
yapabileceğim ne var? telefon discovery2

müşteri hizmetlerini aradım yok cihaz garantsi bitmiş gözüküyormuş benim elimdeki faturaya göre bitmemiş dediler ücret geçerliymiş garantisi bittiği içinde yapabilecekleri birşey yokmuş
bu nasıl bir saçmalık

Son düzenleme:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tüketici Haklarına Başvur.Benimde Benzer Durum Başıma Gelmişti.Nokia 808 i Telesese Vermiştim Faturam Yoktu Yanımda Çalışan Faturasız Alamam Filan Dedi Bende Üsteledim Evim UZakta Gidip Gelmem Zor Şöyle Böyle Daha Öncede Servise Verdim Dedim Fatura Çıkması Lazım Falan Fıstık Ha Tamam Buldum Dedi Aldı Servis 1 Hafta Sonra 2 Milyar Bilmem Ne Kadar Ücret Çıkarttılar NEdeni İSe NEymiş Cihazin Garantisi Bitmişte Bilmem Ney Dendi Hakem Heyetine Şubatta Başvurdum Karar 1 2 Ay Önce GEldi Paramı Geri Aldım

• Beğen
Tepkiler: Bağdatlı778
DarklandAtranis

DarklandAtranis

Üye
    Konu Sahibi
Tüketici Haklarına Başvur.Benimde Benzer Durum Başıma Gelmişti.Nokia 808 i Telesese Vermiştim Faturam Yoktu Yanımda Çalışan Faturasız Alamam Filan Dedi Bende Üsteledim Evim UZakta Gidip Gelmem Zor Şöyle Böyle Daha Öncede Servise Verdim Dedim Fatura Çıkması Lazım Falan Fıstık Ha Tamam Buldum Dedi Aldı Servis 1 Hafta Sonra 2 Milyar Bilmem Ne Kadar Ücret Çıkarttılar NEdeni İSe NEymiş Cihazin Garantisi Bitmişte Bilmem Ney Dendi Hakem Heyetine Şubatta Başvurdum Karar 1 2 Ay Önce GEldi Paramı Geri Aldım
para derken hangi para bide telefon 3 tane servis fişi var gitti servise yani bide
telefonu değiştridiler gene aynısıyla daha önceden onunda 2 tane var
babam aradı beni demin telefon tamir falan etmemişler dedi yarın alacam
yok onların sisteminde 10.ayın 20sinde biyitormuş garanti faturada 11.ayın 6 sında bitiyor ben bitmeden garantiye yolladım
öyle giriş yaptım
tüketici haklarına başvursam ne elde edebilirim şuan bitti çünki garanti para vermezler galiba?telefonun normal parasını

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
para derken hangi para bide telefon 3 tane servis fişi var gitti servise yani bide
telefonu değiştridiler gene aynısıyla daha önceden onunda 2 tane var
babam aradı beni demin telefon tamir falan etmemişler dedi yarın alacam
yok onların sisteminde 10.ayın 20sinde biyitormuş garanti faturada 11.ayın 6 sında bitiyor ben bitmeden garantiye yolladım
öyle giriş yaptım
tüketici haklarına başvursam ne elde edebilirim şuan bitti çünki garanti para vermezler galiba?telefonun normal parasını
Cihaz Senin Adına İse 2.El Değil İse Fatura Bedeli Ne İse Onu Alırsın.Hakem Heyetine Git Durumu Anlat Dilekçe Doldur Fatura Vsyi Fotokobi Çektiriyosun Onlar Söyler Sana Ne Yapacağini.Yoğunluğa Göre Ücret İadesi Alırsın.Eğer Fatura Tarihinde Atıyorum 23.11.2014 Yazıyor Sen 23.11.2016 Dan Önce Servise Verdiysen Sana Garanti Dışı Denmişse Garantili Bir Cihaza Garanti Dışı Denmiş Olur Ücret Aidesi Alabilirsin Hakem Heyetine Başvurup

• Beğen
Tepkiler: Bağdatlı778
DarklandAtranis

DarklandAtranis

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler yardımın için saol

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
Cihaz Senin Adına İse 2.El Değil İse Fatura Bedeli Ne İse Onu Alırsın.Hakem Heyetine Git Durumu Anlat Dilekçe Doldur Fatura Vsyi Fotokobi Çektiriyosun Onlar Söyler Sana Ne Yapacağini.Yoğunluğa Göre Ücret İadesi Alırsın.Eğer Fatura Tarihinde Atıyorum 23.11.2014 Yazıyor Sen 23.11.2016 Dan Önce Servise Verdiysen Sana Garanti Dışı Denmişse Garantili Bir Cihaza Garanti Dışı Denmiş Olur Ücret Aidesi Alabilirsin Hakem Heyetine Başvurup
abi fatura kullanıcının adına değilse 2.el alınmışsa ücret iadesi olmazmı

DarklandAtranis

DarklandAtranis

Üye
    Konu Sahibi
telefon geldide ben gönderirken full wipe yapmıştım ama recovery mod falan açılıyor du şimdi recovery mod açılmiyor normal boota gidiyor botta kalıyor recovery moduda yukleyemedim elle sp flash tool ile driver larr yüklü ama usb driver yüklenmiyor telefon acilmadigi icin flash lama yapamıyorum ne yapıcam

DarklandAtranis

DarklandAtranis

Üye
Yokmu yardım edebilecek?

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
kaardeşim facen varmı teamwireden yardımcı olabilirim

DarklandAtranis

DarklandAtranis

Üye
kaardeşim facen varmı teamwireden yardımcı olabilirim
Bilgisayar yok suan bnde
Cmd den fln mı boot yapcaktin denemedim ama servise göndermeden wipe yaptım recovery açılıyor du simdi oda açılmıyor ne yapti serf.ler bilmiyom driver yuklenmedigi icin sp flash tool dan da recovery yukleyemiyorum
Telefonun driverlari buldum indirip yukledim
sp flash tool ile stock recovery i flashliyom başarılı diyor bakıyorum gene normal açılıp bootda kalıyor cihaz
custom recovery yüklüyorum gene başarılı diyor bootda kalıyor acilis logosunda
stock romu indirip flash tool ile yuklemeyi denicem buda olmazsa sovecem ne yapmışlar telefona böyle

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
ben tanitip sp flashla stock rom atacaktim

• Beğen
Tepkiler: TuTeNsTeiNN
DarklandAtranis

DarklandAtranis

Üye
OttomanEmpire06' Alıntı:
ben tanitip sp flashla stock rom atacaktim
Romu indircem flashliycam böylede olmazsa olmaz