Telegram uygulamasının Symbian platformunda olmasını ister misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Telegram için Symbian programı yapılmasına ne diyorsun?

• Kullanılan toplam oy
    9
  • Anket kapatılmış .
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Telegram uygulamasının Symbian platformunda olmasını ister misiniz?
QT platformu üzerinde Symbian Belle için Telegram uygulaması yapmayı düşünüyorum. Bu konuda fikirleriniz nedir? Beta tester-lere ihtiyacım olacak, forumdan kimse ister mi beta tester olmak?

Proje bu ayın 10-u başlayıp, ay sonuna kadar normal çalışan bir istemci olmak üzere planlanıyor (şimdilik beta olarak). Tek geliştirici ben olacağım ve şimdilik en önemli şey mesajlaşma arayüzü. Daha sonra fotolar ve diğer medya türleri için çalışmalara devam edeceğim. Üstelik proje QT 4.7.3 üzerinde olacağından S60v5 desteği ve S60v3FP2 desteği sonradan eklenecektir. Proje açık kaynak kodlu olarak Github-da kaydedilecektir.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, MAERKEK, Cadillac34 ve 2 diğerleri

Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Kesinlikle yapılmalı.Güveniyoruz hocam sana.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, Nuru TaşDemir ve PALA.

Cadillac34

Üye
Kolay gelsin. Peki WhatsApp 'ın özelliklerine benzer özellikler olacak mı?

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve Nuru TaşDemir
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Kolay gelsin. Peki WhatsApp 'ın özelliklerine benzer özellikler olacak mı?
Teşekkürler, daha söylemek için çok çabuk, ama en iyi şekilde olması için çalışacağım. Şimdilik ana hedef programın en önemli özelliklerinin çalışmasını sağlamak, mesajlaşma ve rehberdeki kişilere bakma özellikleri gibi.
Kesinlikle yapılmalı.Güveniyoruz hocam sana.
Ortaya güzel bir şeyler çıkara bilirsem çok iyi olucak, kendimin de ihtiyacı var zaten bu uygulamaya :)

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, Cadillac34 ve Karacaahmet1993
Wandeta

Wandeta

Üye
Burdan size yardımcı olmak isteyen çıkabilir buraya bakın derim.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Oooo en ucuzundann Symbian telefon almaya çalışacam veyahut symbian olanlardan ödünç isteyeceğim . Destek vereceğim her daim size .

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@sinan yüksel görmemiş herhalde

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
PALA.

PALA.

Üye
@sinan yüksel görmemiş herhalde
İlk gören ve beğenenlerdenim başarılar diliyorum İnşallah başarır.
Benim hesabım yok. Kullanmıyorum ama ilerleyen süreçte kullanabilirim onun için denek olma noktasında geri plandayım kusura bakmayınız...

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, Nuru TaşDemir ve MAERKEK
Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Ben Beta Tester olabilirim

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, Nuru TaşDemir ve MAERKEK
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Hepinize desteğiniz için teşekkür ederim, şu an Telegram API ile ilgili araştırmalara devam ediyorum, ilk beta sürümü bitirir bitirmez forumda paylaşacağım :)

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, MAERKEK ve Karacaahmet1993
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
  • Beğen
zaferusta

zaferusta

Üye
Bende test için burdayım mesaj at telefon u getırım nokia 5800

• Beğen
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
    Konu Sahibi
Konu hortladığı için meseleye bir aydınlık getirmek istiyorum:
Ben bu Telegram projesine başladım ve QT ile yaptığım projede ciddi aksaklıklar çıktı, çok denedim ama kütüphaneyi bir türlü derlenebilecek hale getiremedim... Sonra P.I.P.S. e geçtim ve aylarca uğraştım. TDLib ile bir şeyler yapmaya çalıştım amma P.I.P.S. ile bir türlü derleyemedim (dökümasyon iyi ama hep yeni sistemler üzerinde derleme yapıyor, Symbian-da da POSIX bir yere kadar destekli). Sonra Telegram TL dilini anlayıp bir şeyler yapayım dedim, kanser etti beni bu yapmacık dil... Sonda projenin çalışma mantığını değiştirerek MadelineProto (PHP-de Telegram kullanmak için bir kütüphane) üzerinden "Man In The Middle" gibi ara proxy server mantığı ile bir şeyler yapmak istedim. Ama rus asıllı, Ilya adlı bir geliştirici bu fikri kendileştirerek "Stella Mobile" adlında bir J2ME Telegram uygulaması yaptı. Ancak kendisinin psikolojik sorunları olduğu ve her kese karşı agresif, ukala ve saygısız davrandığı için "Symbian OS International" (şu an aktif olan 2 Symbian toplumundan biri) atıldı ve kendisinin VPS serverinde gönderilen mesajları log-layıp log-lamadığını bilmiyoruz şu an (kısaca mesajların onun tarafından okunması mümkün ama bilmiyoruz böyle bir şey yapma girişiminde bulunup-bulunmadığını). Çok isteyen varsa "Stella Mobile" kullana bilir (ingilizce, Telegram grupları da var), ama şunu belirteyim ki, Ilya beni ve diğer bir çok kişiyi "düşman" olarak görüyor.

Mesaj uzun oldu çünkü 2 yıllık hikayeyi özetlemek zorunda kaldım :)

• Beğen
Tepkiler: MzKARTAL, Wandeta, Baydırman ve 1 kişi daha
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Konu hortladığı için meseleye bir aydınlık getirmek istiyorum:
Ben bu Telegram projesine başladım ve QT ile yaptığım projede ciddi aksaklıklar çıktı, çok denedim ama kütüphaneyi bir türlü derlenebilecek hale getiremedim... Sonra P.I.P.S. e geçtim ve aylarca uğraştım. TDLib ile bir şeyler yapmaya çalıştım amma P.I.P.S. ile bir türlü derleyemedim (dökümasyon iyi ama hep yeni sistemler üzerinde derleme yapıyor, Symbian-da da POSIX bir yere kadar destekli). Sonra Telegram TL dilini anlayıp bir şeyler yapayım dedim, kanser etti beni bu yapmacık dil... Sonda projenin çalışma mantığını değiştirerek MadelineProto (PHP-de Telegram kullanmak için bir kütüphane) üzerinden "Man In The Middle" gibi ara proxy server mantığı ile bir şeyler yapmak istedim. Ama rus asıllı, Ilya adlı bir geliştirici bu fikri kendileştirerek "Stella Mobile" adlında bir J2ME Telegram uygulaması yaptı. Ancak kendisinin psikolojik sorunları olduğu ve her kese karşı agresif, ukala ve saygısız davrandığı için "Symbian OS International" (şu an aktif olan 2 Symbian toplumundan biri) atıldı ve kendisinin VPS serverinde gönderilen mesajları log-layıp log-lamadığını bilmiyoruz şu an (kısaca mesajların onun tarafından okunması mümkün ama bilmiyoruz böyle bir şey yapma girişiminde bulunup-bulunmadığını). Çok isteyen varsa "Stella Mobile" kullana bilir (ingilizce, Telegram grupları da var), ama şunu belirteyim ki, Ilya beni ve diğer bir çok kişiyi "düşman" olarak görüyor.

Mesaj uzun oldu çünkü 2 yıllık hikayeyi özetlemek zorunda kaldım :)
Emeğine sağlık abi .

• Beğen
  • Sevdim

Üst Alt