Telefonunuza Virüs mü girdi ?

Sponsorlu Bağlantılar

dogus_7676

Üye
arkadaslar yeni smbian virüs çıkmış adı jpg beauty benim tlf ye bulaştı.Bunu temizleyecek anti virüs programı varmı.acill yardım lütfen!! tlf(6630)

castlecity

castlecity

Üye
Yardım ! Netten indirdiğim içerikleri kart hafızasına yüklememe ramen telefon hafızasından da yer kaplıyor tel. hafızasını araştırdığım da ise bir şey görünmüyor sorun neyden kaynaklanıyor bilen varsa lütfen

max110

max110

Üye
ya benim bi U600'üm vardı İçine beermp3 ten indirel 1-2 müzik attım.Zil sesi ayrladım ertesi sabah kalktığımda telefon açılıyor 1-2 saniye sonra kapanıyordu tamire götürcektim adama sordum 250 Tl ye falan herşeyiyle yaparlar dediler bende yaptırmadım tedavisini bilen varsa söyleyebilir mi çok acill anneme vericektim sözüm vardı kendime eski bi nokia 7610 aldım anneme vericektim içinde müzikler olsun diye arzalandı bide burdan indirdiğim 1-2 java ve program var nasıl temizlerim? samsung u600 ve telefonda işlem yapılıcak gibi değil hemen kapanıyo Gab. ayarlarına döndüremiyorum :( Lütfen biri yardım etsin 2 aydır orda öylece duruyo :((

fos4luiandeyson

fos4luiandeyson

Üye
harbiden ha süper

lgm735

Üye
nokıa 6131 telefonumun hafıza kartında virüs var nasıl silebilirim

--------------- Ekleme ---------------

acil hemen

kendal_47

kendal_47

Üye
.:: Virüsün "Manuel" temizlenmesi ::.

Telefonunuza "fExplorer", "Seleq" yada "Psiloc eFilemenager" gibi dosya yöneticisi programı yükleyin. Sonra aşağıdaki dosyaları tek tek silin.

C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.APP
C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.RSC
C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/FLO.MDL
C:/SYSTEM/SYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.APP
C:/SYSTEM/SYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.RSC
C:/SYSTEMSYMBIANSECUREDATA/CARIBESECURITYMANAGER/CARIBE.SIS
C:/SYSTEM/RECOGS/FLO.MDL
C:/SYSTEM/INSTALL/SCARIBE.SIS

bu dosyaları silin virüsten kurtulabilirsiniz.

C:/SYSTEM/APPS/CARIBE/CARIBE.RSC dosyasını silemeyebilirsiniz digerlerini sildikten sonra telefonu kapatıp açın ve daha sora son kalan CARIBE.RSC dosyasınıda silin. Eğer bu işlemleri yaptıkdan sonra telefonunuz normale dönmedi ise *#7370# yaparak telefonunuza soft format atın.

Güzel konu olmuş eline sağlık

memocasy

memocasy

Üye
vaybe 6 yıllık konu

'Patron

'Patron

Üye
Evet kaspersky kullanıyorum ben oda iyi.

marist

marist

Üye
ßirinci Link Kırık. ßiLgi için TşkLer.

Üst Alt