Telefon'un ömrü doluyor mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
    Konu Sahibi
Telefon'un ömrü doluyor mu?
Telefonum Asha 303'de kulaklık takıp videolar izlediğimde bazen telefonun sistemi crash verip kapanıyor. Hafıza kartı takıp büyük boyutlu bir video izlemiştim. (video büyük olduğu için telefonda yer yoktu) video esnasında telefon dondu ve hiç birşey yapamadım. Kapatmaya çalıştım kapanmadı. Bayağı bekledim yine birşey olmadı. En son çaresizlikten hafıza kartının bozulma ihtimalini göze alıp bataryayı söktüm taktım. Neyseki hafıza kartına birşey olmadı. Bunlar telefonun ölümünemi alamet? Telefon donunca piksellerde kayıyor ekran parazitli yırtık birşey oluyor. İnşAllah sıkıntı olmaz.

Fatih BaKeR

Üye
Benim n95'im hala ölmediğine göre o da ölmez herhalde. Ancak dahili hafızalar da zamanla bozulabiliyor, bu da sistemin hata vermesine neden olabilir. Yine de zorlandığı için hata vermiş olmasını dilerim.

arslan3332

arslan3332

Üye
Birçok sebep olabilir ama daha çok sistem yetersizliğinden oluşan darboğaz diye tabir edilen soruna benziyor.Boşta ram ne kadar var ve işlemciye binen yük ne kadar bunun takibini yapabilirsen sorunu büyük ölçüde anlamış olursun.Bunlarda sorun bulamazsan cihazın en son ne zaman sorunsuz çalışıyordu ve o zamandan şimdiye neler değişti yazılımsal olarak bunları gözden geçir.Bu konuda da sorun bulamazsan gerçek sorunun donanımsaldır.Başlıca donanımsal sorunlar kısa devre ve çeşitli anakart arızaları olabilir.Geçmiş olsun.

supragt

supragt

Üye
10 senelik bir cihaz sonuçta ömrünün dolması normaldir.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Phoneix ile hard reset yaparsan düzelir.

• Beğen
Tepkiler: Selim Baltaci
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Cihaza hard reset at bir de telefoncuya ya da kendin temizlet telefonu içindeki tozlar da sıkıntı yapabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Selim Baltaci
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
    Konu Sahibi
Cihaza hard reset at bir de telefoncuya ya da kendin temizlet telefonu içindeki tozlar da sıkıntı yapabiliyor.
Phoneix ile hard reset yaparsan düzelir.
10 senelik bir cihaz sonuçta ömrünün dolması normaldir.
Birçok sebep olabilir ama daha çok sistem yetersizliğinden oluşan darboğaz diye tabir edilen soruna benziyor.Boşta ram ne kadar var ve işlemciye binen yük ne kadar bunun takibini yapabilirsen sorunu büyük ölçüde anlamış olursun.Bunlarda sorun bulamazsan cihazın en son ne zaman sorunsuz çalışıyordu ve o zamandan şimdiye neler değişti yazılımsal olarak bunları gözden geçir.Bu konuda da sorun bulamazsan gerçek sorunun donanımsaldır.Başlıca donanımsal sorunlar kısa devre ve çeşitli anakart arızaları olabilir.Geçmiş olsun.
Benim n95'im hala ölmediğine göre o da ölmez herhalde. Ancak dahili hafızalar da zamanla bozulabiliyor, bu da sistemin hata vermesine neden olabilir. Yine de zorlandığı için hata vermiş olmasını dilerim.
hepiniz sağolun... Hard Reset'i deneyeceğim...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Fatih BaKeR
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
hepiniz sağolun... Hard Reset'i deneyeceğim...
Phoneix ile yapacağın Hard reset , telefon üzerinden yaptığına göre çok farklı olur . Phoneix harbiden ilk fabrikadan çıktığı haline çevirir.

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
    Konu Sahibi
Phoneix ile yapacağın Hard reset , telefon üzerinden yaptığına göre çok farklı olur . Phoneix harbiden ilk fabrikadan çıktığı haline çevirir.
Bilgisayar üzerinden yapılan bir format herhalde... Daha sağkıklı ve (uzun süre) kalıcı birşey iyi olur...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt