Haber Telefonu CD-ROM Olarak Kullanmak :)

Sponsorlu Bağlantılar

deepcash

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu CD-ROM Olarak Kullanmak :)
Başlıkta da yazdığı gibi telefonu pc ye bağladığınızda istediğiniz iso kalıp şeklindeki bir cd yi (dvd denemedim ama çalışabilir) telefona atarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kurulumu çok basittir. Ne işimize yarar diye soranlar olabilir keyfinize bağlı arkadaşlar gereksiz bulabilirsiniz ama bazılarının işine yarayabilir :) Emin değilim ama denemekte fayda gördüğüm bir fikir olarak mesela windows kurulum cd sini atabilir cd taşımaktan kurtulabilir ve bilgisayarınıza format atabilirsiniz.. Neyse çok uzattım ben nasıl yapıldığını anlatayım :)

1. Hafıza kartı yada depo hafızasında yani E:/private/2000fda7/ klasöründe dosya varsa bilgisayarınızda uygun bi yerde yedekleyin ve içindekileri telefondan silin.
2. İstediğiniz iso cd/dvd kalıp dosyasını bu klasöre kopyalayın ( e:/private/2000fda7/)
3. Klasöre attığınız cd/dvd nin adını ”phone_as_modem” şeklinde değiştirin.
4. Son olarak telefonunuzu pc ye tel. modem olarak kullan modunda bağlayınız. Artık bilgisayarım a girerek sonucu görün :) kolay gelsin umarım faydası olur..

Konu doğru yerde mi daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum hatalıysam özür dilerim...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, PALA., Cadillac34 ve 6 diğerleri

ShadesOfBLUE

ShadesOfBLUE

Üye
.iso dosyasını herhangi bi yere at telefonunda dursun gerekli olduğunda bilgisayara alır deamontools ile sanal bir sürücü oluşturur kullanırsın sonuçta amaç cd dvd taşımamaksa telefonu flash disk gibi kullanıp dosyayı attıktan sonra sürücüyü bilgisayarda oluşturmak daha kolay ve bence daha güvenli, telefonun ayarlarını kurcalamasın bilmeyenler bence,gerek yok diye gören kısımdaym.Ayrıca paylasm için ve emek için teşekkürler yinede :)

deepcash

Üye
    Konu Sahibi
.iso dosyasını herhangi bi yere at telefonunda dursun gerekli olduğunda bilgisayara alır deamontools ile sanal bir sürücü oluşturur kullanırsın sonuçta amaç cd dvd taşımamaksa telefonu flash disk gibi kullanıp dosyayı attıktan sonra sürücüyü bilgisayarda oluşturmak daha kolay ve bence daha güvenli, telefonun ayarlarını kurcalamasın bilmeyenler bence,gerek yok diye gören kısımdaym.Ayrıca paylasm için ve emek için teşekkürler yinede :)

Saol ilgin için :) Kişisel kullanıma göre değişir bunlar mesela ben çok kullandığım dosya ve yazılımları nero ile iso diski yapıp bu cdrom olayını yapmayı düşünüyorum bu sayede hep yanımda ve taktığım pcden virüs dosyalarıma bulaşmadan halletmiş olacağım iso dosyalarına bulaşamıyorlar nasıl olsa :)

• Beğen
Tepkiler: Hermaphroditos
ShadesOfBLUE

ShadesOfBLUE

Üye
Saol ilgin için :) Kişisel kullanıma göre değişir bunlar mesela ben çok kullandığım dosya ve yazılımları nero ile iso diski yapıp bu cdrom olayını yapmayı düşünüyorum bu sayede hep yanımda ve taktığım pcden virüs dosyalarıma bulaşmadan halletmiş olacağım iso dosyalarına bulaşamıyorlar nasıl olsa :)
dediğin gibi kişisel kullanım :)

• Beğen
Tepkiler: deepcash
Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
Hayatımı kurtardın valla çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok sağol be adamsın.

• Beğen
Tepkiler: osmnbabaoglu
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Güzel Fikirmiş Bak Hiç Aklıma Gelmemişti BU :hmmm

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
Hangi ara teşekkür ettim ben :hmmm

süperdodocuk

Üye
İyi deneyim

General Mobile 4G ile uygulamasından gönderildi.

gekommthier

gekommthier

Üye
c6-01 de denedim. privatenin içinde dediğin klasör yoktu. c'de de yoktu e'de de yoktu. e'de kendim oluşturdum. ama olmadı.

sedat_17

sedat_17

Üye
pek gerek yok aslında deamon tools kur ne yapcaksan ordan yap format at bılmem ne yap

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
pek gerek yok aslında deamon tools kur ne yapcaksan ordan yap format at bılmem ne yap
Arkadaşın Dediği Şekilde Pc Kapalı İken Formatlayabilir Belkide Deomon Tools Farklı Birşey

deepcash

Üye
    Konu Sahibi
c6-01 de denedim. privatenin içinde dediğin klasör yoktu. c'de de yoktu e'de de yoktu. e'de kendim oluşturdum. ama olmadı.

Uzun süredir girmiyordum k.bakmayın..
Nokia N8 de çalışıyor.. Aslında bu telefonu pc ye modem olarak bağlarken yapılan küçük bi hile. Telefonunda modem olarak çalışan bir iso dosyası olmalı onu bulman gerekli klasörler belki farklı olabilir...

kcr

Üye
Konu hortlatma seven arkadaşlara merhaba...:) Zamanında dikkat çekmemiş bir konu olabilir; gereksiz görülebilir ancak yeri geldiğinde hayati öneme sahip olabilecek bir yöntem. Diyelim ki bilgisayarınız çöktü; windows'u bir türlü kurtaramıyorsunuz ve elinizde ne bir kurtarma cd'si ne de flash bellek var. Sadece windows ya da linux kurulumu değil, virüs girip kilitlenen pc'leri sistem açılmadan tarattırıp temizleyebilen antivirüs kurtarma iso'ları için de pekâlâ kullanılabilir...

gekommthier

gekommthier

Üye
Uzun süredir girmiyordum k.bakmayın..
Nokia N8 de çalışıyor.. Aslında bu telefonu pc ye modem olarak bağlarken yapılan küçük bi hile. Telefonunda modem olarak çalışan bir iso dosyası olmalı onu bulman gerekli klasörler belki farklı olabilir...
hocam ben o iso dosyasını telefona hard reset atarak kaybettim ve o iso dosyasını ne bu forumda ne de googlede bulamadım. belki c6-01 birdeki dizin yolu ve isonun adı farklıdır. o yüzden telefonu modem olarak kullan deyince hiç bir şey gelmiyordur. bilemiyorum. ama eski bir dizüstüme format atmak için çok işime yarayacaktı. cd sürücüsü yok ve usbden format desteklemeyen bir anakarta sahip. ve harici cd rom bulmak zor bir durum.

kcr

Üye
hocam ben o iso dosyasını telefona hard reset atarak kaybettim ve o iso dosyasını ne bu forumda ne de googlede bulamadım. belki c6-01 birdeki dizin yolu ve isonun adı farklıdır. o yüzden telefonu modem olarak kullan deyince hiç bir şey gelmiyordur. bilemiyorum. ama eski bir dizüstüme format atmak için çok işime yarayacaktı. cd sürücüsü yok ve usbden format desteklemeyen bir anakarta sahip. ve harici cd rom bulmak zor bir durum.

Telefondaki iso dosyası ile format atılıp windows yüklenebiliyorsa bilgisayarın usb'den önyüklemeyi destekliyordur. Desteklemediğinden yüzde yüz eminsen, hiçbir telefondaki hiçbir iso ile sistem kuramazsın zaten...

gekommthier

gekommthier

Üye
Telefondaki iso dosyası ile format atılıp windows yüklenebiliyorsa bilgisayarın usb'den önyüklemeyi destekliyordur. Desteklemediğinden yüzde yüz eminsen, hiçbir telefondaki hiçbir iso ile sistem kuramazsın zaten...
şaka mı yapıyorsun kardeş ? hayatında hiç harici cd rom sürücüsü kullanmamışsın sanırım :)

kcr

Üye
şaka mı yapıyorsun kardeş ? hayatında hiç harici cd rom sürücüsü kullanmamışsın sanırım :)
Sen tam olarak ne istediğini net bir şekilde söyle önce. Kaybettiğin iso'yu mu arıyorsun, telefondan sistem mi yüklemek istiyorsun, yoksa harici cd rom mu arıyorsun? Yoksa bunların dışında bir şey mi? Hangisi?

gekommthier

gekommthier

Üye
Sen tam olarak ne istediğini net bir şekilde söyle önce. Kaybettiğin iso'yu mu arıyorsun, telefondan sistem mi yüklemek istiyorsun, yoksa harici cd rom mu arıyorsun? Yoksa bunların dışında bir şey mi? Hangisi?
kardeş
1. kaybettiğim isoyu arıyorum
2. kaybettiğim isonun telefonumda hangi dizine atılması gerektiğini öğrenmek istiyorum.
3. bu dizini öğrendikten sonra istediğim her hangi bir iso dosyasını oraya atıp telefonu cd-rom sürücüsü olarak kullanmak istiyorum. yardımcı olabilirsen memnun olurum.

kcr

Üye
kardeş
1. kaybettiğim isoyu arıyorum
2. kaybettiğim isonun telefonumda hangi dizine atılması gerektiğini öğrenmek istiyorum.
3. bu dizini öğrendikten sonra istediğim her hangi bir iso dosyasını oraya atıp telefonu cd-rom sürücüsü olarak kullanmak istiyorum. yardımcı olabilirsen memnun olurum.
Maalesef iso'yu bulmanın imkânı yok. Bendeki n8'de var mı diye baktım; yok. Muhtemelen sendeki gibi bir hard reset ya da temizlik sonrası gitmiş... Ne c'de ne e'de değil iso, klasör bile yok. Iso için netin altını üstüne getirdim. Birkaç link var; onlar da ölü...
Klasörün konumu konuyu açan arkadaşın anlattığı gibi. Ancak klasörü kendin oluştursan, içerisine başka bir iso koysan ve adını değiştirsen bile yine olmuyor. C, E veya F farketmiyor. Telefondan Modem olarak kullan'ı seçtikten sonra telefon pc'de cd rom olarak gözüküyor ama iso'yu bir türlü görmüyor.
Acaba Nokia Suit'i kursam iso'yu tekrardan oluşturur mu dedim. Pc'ye kurdum. Telefonun internetini pc ile paylaştırmasına rağmen telefonda iso tekrardan oluşmadı. x-plore ile didik didik aradım; yok.
Bu iş bu haliyle biraz zor açıkçası. Ya telefonun yazılımını baştan atıp iso'yu yeniden elde edeceksin. Ya da varsa bu işi yapacak bir program, Android'den filan halledeceksin. Başka bir yol gözükmüyor...

• Beğen
Tepkiler: gekommthier

Üst Alt