Telefonda İlginç Bir Olay Başıma Geldi :O

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
Arkadaşlar, misafirin yorumunu (en azından benim mevcut gördüğüm haliyle) agresif anladığınızı düşünüyorum yani trollemek amacıyla yazılmadığı görüşündeyim. Kaldı ki sitemiz de, sitemizin ziyaretçileri de hiçbir zaman bu makara kafasında olmamıştır. Android telefonlarda, @Nuru TaşDemir in yukarıda da bahsettiği gibi reklam virüsü bulasmıs olabilir veya bir uygulama kafasına göre anlamsız sekilde bildirimler ( ve kendine has zil sesi seklinde ayarlı bildirim sesleri ) yapıyor olabilir, bunları Android telefonlarda sıklıkla görmekteyiz.

Misafirlerin yorum yazması da, tamamen üye olmaya teşvik şeklinde çalışmaktadır, misafir yorumu yazdıktan sonra onaylanması ve konusunu takip etmesi için üye olması gerekmektedir. Onaya giden mesajlar evet yönetici kontrolünden geçmekte ancak konunun sayfalar süren akışına bakmadan onaylanabilmektedir. Dolayısı ile bazen, 3 sayfaya konuyu okuyarak yorumun geçerliliğini tespit etmek oldukça zor olacağından mesaj onaylanmış oluyor. Eğer yorumu yazan Misafir sisteme daha sonra üye olursa, zaten mesaj üyeliği ile birleştirilerek düzenleniyor yani yorum yazan, artık bir üye olmuş oluyor ve Misafir formarından çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
PALA.

PALA.

Üye
@Ozan güncel konulara misafirlerin cevap erişimini açıp, eski konulara üyelik şartı getirseniz daha iyi olmaz mı ?

Android kullanan misafir gelip küflenmiş symbian konusunu hortlatıyor, malesef bu durum fazlaca olmaya başladı.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
Ozan

Ozan

Admin
@Ozan güncel konulara misafirlerin cevap erişimini açıp, eski konulara üyelik şartı getirseniz daha iyi olmaz mı ?

Android kullanan misafir gelip küflenmiş symbian konusunu hortlatıyor, malesef bu durum fazlaca olmaya başladı.
Misafirlerin yorumları yönetici onayına gitmektedir dolayısı ile küfretmesi pek mümkün değil. (Yani bu mesajın onaylanarak görülebilir olması)

PALA.

PALA.

Üye
Misafirlerin yorumları yönetici onayına gitmektedir dolayısı ile küfretmesi pek mümkün değil. (Yani bu mesajın onaylanarak görülebilir olması)
:hmmm
Onu başkası dedi, ben küfretti demedim, küflenmiş dedim. Yani eski konu demek.

NextWorld

NextWorld

Üye
Arkadaşlar uzun süre symbian kullanan biri olarak söylüyorum. Symbian işletim sisteminde uygulamaların yüklenmesi sertifikalı olmasını gerektirir. İnternet üzerinden indirilen kaynakların yüklenmesinde sertifika hataları alırdık. Bu sebeple telefonu gerçek anlamında hacklerdik. Telefonun kendi hafızasına bir tek antivirüs(norton) erişimi vardı. Virüslerimizi norton ile geri yükleme (karantinadan çıkarma) yaparak hafızaya atardık. Daha sonrasında Rom patcher yükleyerek işlemi tamamlardık. Artık her uygulama yüklenir durumda olurdu...

Bu kadar konuyu anlatmam şunun içindi ;
Aynısı benimde başıma defalarca gelmişti, Müzik çalar ile rom patcher arasında nasıl bir ilişki var hala bilemesemde kendi başına çalışmasına sebep oluyordu. Aynı durum sıfırlanan cihazlarda görülmüyordu...

Demem o ki her şey mümkün :D (Symbian İçin...)

Son düzenleme:

burk0010_

Üye
Telefonun beyni ile alakalı bi sıkıntı olmuş olabilir binde olur ya bazen gelip gider bazı özellikler. Yada daha derin başka şeyler olabilir örn. ben başka telefonu uzaktan müzik çaldırabilirim daha derin şeyler pro bir arkadaşın varsa şaka yapmış olabilir yada dediğim ilk seçenek

buselikmakamı

Üye
Telefon durduk yerde müzik çalmaz, çalamaz. Tüm uygulamalar kapalı iken müzik çalıyorsa sebebi şudur:
Reklam virüsü bulaşmıştır. O virüsü yazan adam da zaten kodunu oradan buradan kopyala yapıştır ile yapmıştır, bu yüzden de program bug-larla doludur. Çünki bazı arkaplan işlemlerinin telefonun grafik ve ses kütüphanelerine erişimi vardır ve bazı programcılar onları doğru düzgün kullanmayı bilmiyor.

Ama mantıklı düşünecek olursak, böyle bir şey durduk yerde olmaz. Bug-dan ve ya kötü niyetli yazılımdan olur. (Ya da 2-3 kişi burda milleti trolleyip vakit çalıyordur)

Lütfen bazı arkdaşlar "TELEFONUMA CİN GİRDİ" muamelesi yapmasın. Programcılar da insan ve her insan gibi hata yapa biliyorlar. Telefonun nasıl çalıştığı hakkında 3 dakika düşünülürse bunun sadece yazılımsal sebeplerden ola bileceği anlaşılır zaten. Hiç kimsenin evinde radyoaktiv maddeler ve ya tesla bobinleri de yok buna sebep olacak.

Rica ederim bu konu kapatılsın artık. Şu misafir saçmalığına neden izin veriliyor??? Adamlar girip burda milleti trollüyor, biz de vaktimizi anlamsız şekilde yazı yazmaya harcıyoruz. Aynı adam kendini akıllı zannedip girip bir kaç yalan yorum yazıyor. Sanki ISP, server, site anlamayacak :oku :oku :oku

Artık 2-ci kez karşıma çıkıyor bu ve bu durumdan ciddi şekilde rahatsız oluyorum. Sitenin üyelik kısmı neden var ki o zaman? Eğer üyeler çok fazlaysa 1 mesajı olup ta 10 yıldan fazladır aktif olmayan adamları silin. O kadar zor bir şey de değil.
2023 olmuş aynı şey gecenin 1.30 unda başıma geldi çoluk çocuk uyurken
neye uğradığımızı şaşırdık. Hiç bilmediğim bir ses yükseldi kendi kendine çalıp sustu. Telefonu aldığımda arka planda Instagramda farklı bir şey açık kalmıştı hemen kapattım araştırırken bu yorumları buldum. Son zamanlarda indirdiğim bir uygulama yok antivirüs programında telefon temiz görünüyor sızma ihtimaline karşı telefonumu nasıl temizlemem gerekir umarım yardımcı olabilirsiniz teşekkürler..

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
2023 olmuş aynı şey gecenin 1.30 unda başıma geldi çoluk çocuk uyurken
neye uğradığımızı şaşırdık. Hiç bilmediğim bir ses yükseldi kendi kendine çalıp sustu. Telefonu aldığımda arka planda Instagramda farklı bir şey açık kalmıştı hemen kapattım araştırırken bu yorumları buldum. Son zamanlarda indirdiğim bir uygulama yok antivirüs programında telefon temiz görünüyor sızma ihtimaline karşı telefonumu nasıl temizlemem gerekir umarım yardımcı olabilirsiniz teşekkürler..
Gece uyurken telefon açık bırakmayın. Açık bırakmak zorunda kalıyorsanız da telefonun tüm seslerini kapatın. Aynı sorun devam ediyorsa o zaman telefondaki yüklü uygulamaların izinlerini ve ayarlarını kontrol edin. Yıllardır telefon kullanıyorum hiç kendi kendine çalışan bir telefon görmedim. Olmazsa verileri yedekleyip telefona format atın düzelir. Telefon nedir?

buselikmakamı

Üye
Gece uyurken telefon açık bırakmayın. Açık bırakmak zorunda kalıyorsanız da telefonun tüm seslerini kapatın. Aynı sorun devam ediyorsa o zaman telefondaki yüklü uygulamaların izinlerini ve ayarlarını kontrol edin. Yıllardır telefon kullanıyorum hiç kendi kendine çalışan bir telefon görmedim. Olmazsa verileri yedekleyip telefona format atın düzelir. Telefon nedir?
Red mi 9T
Sızma vs varsa diye çok endişelendim iki gece geç saatlerde oldu aynı şey

gonyalı

gonyalı

Üye
Red mi 9T
Telefona ... Girmiş olabilir bi ara gündüz
Kendiliğinden dizi açmıştı
Arada ekran kendi kendine açılıp ışık saçıyodu ödüm ... Karışmıştı
@DarkredBlue61

Son düzenleme:
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Red mi 9T
Bende de POCO X3 NFC var. Sim kart takılı iken kendi kendine 112'yi arayıp duruyordu. Sanırım Xiaomi telefonların genelinde bir problem var.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
kesinlikle öyle bir duruma mahal vermeyiz misafir kullanıcıların yazıları onay listemize düşüyor biz onu okuyup akıl muhakemesinden geçiriyoruz ve bu doğrultuda kararı veriyoruz.

buselikmakamı

Üye
Bende de POCO X3 NFC var. Sim kart takılı iken kendi kendine 112'yi arayıp duruyordu. Sanırım Xiaomi telefonların genelinde bir problem var.
Aynen dediğiniz gibi 112 ye birçok kez arama yapti ilk fırsatta elden çıkarıp Samsung a geçmek lazım

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Aynen dediğiniz gibi 112 ye birçok kez arama yapti ilk fırsatta elden çıkarıp Samsung a geçmek lazım
Ben redmi kullandım daha önce onda hiçbir problem yaşamadım. Belki bizim telefonlardan kaynaklı bir sorun vardır. Şimdi bütün telefonlarına da suç atmayalım.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

buselikmakamı

Üye
Ben redmi kullandım daha önce onda hiçbir problem yaşamadım. Belki bizim telefonlardan kaynaklı bir sorun vardır. Şimdi bütün telefonlarına da suç atmayalım.
Haklı olabilirsiniz, teşekkürler cevaplar için

Üst Alt