Telefon ve Recovery Mode açılmıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

bkbr

Üye
    Konu Sahibi
Telefon ve Recovery Mode açılmıyor.
Hayırlı akşamlar. Kısa bir süre önce telefonuma klavyenin görünümünü değiştiren, hoş görünümlü bir uygulama yüklemiştim. O gece kalktığımda telefonun Recovery Mode'da olduğunu ve telefonun ateş gibi olduğunu fark ettim. Uyku sersemliği ile kapatmaya çalıştığımı, beceremeyince bataryayı çıkarttığımı hatırlıyorum. Sabah kalktığımda telefonu açmaya çalıştığımda ise Samsung logosu geliyor ve ardından tekrar kapanıp açılıyordu. (Bu işlem bataryayı sökmezsem saatlerce devam ediyor.) Çare olarak 3'lü tuş kombinasyonu (Ses açma/Home/Güç) ile Recovery Mode'a girmeyi denedim. Fakat oda olmadı Aynı şekilde Samsung logosunda takılıp tekrar açmaya çalışıyor. Son olarak ilk defa Sammobile üzerinden telefona uygun stock rom yükledim. Telefonu download moduna alarak Odin ile sıkıntısız bir şekilde rom'u yükledim. Fakat sonuç yine değişmedi. Son kez buraya yazayım dedim. Olmazsa telefoncuya gitmek şart oldu.
(Samsung yazısı geldikten yaklaşık 1-2 saniye sonra ekranda alt alta mavi ince çizgiler çıkıyor, ardından kapanıyor. Fotoğraftaki gibi.) -Yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın.

lazye

lazye

Üye
odin ile rom yüklediysen bişey diyemem maalesef garantisi varsa garantiye verin yoksa telefoncuya yaptırın

bkbr

Üye
    Konu Sahibi
odin ile rom yüklediysen bişey diyemem maalesef garantisi varsa garantiye verin yoksa telefoncuya yaptırın
Peki Recovery Mode için yapabileceğim harici bir şey var mı? Bir şekilde giriş yapabilsem sorunu çözebileceğimi düşünüyorum fakat en önemli faktör şuan için kullanılamıyor. Bu gece halledemezsem dediğiniz gibi yarın telefoncuya götürücem. Teşekkürler.

erhan0090

erhan0090

Üye
sambax sorunu cözer

goldmobile

goldmobile

Üye
Peki download moduna giriyormu?

goldmobile

goldmobile

Üye
Odin ile download modunda recovery yüklesen

erhan0090

erhan0090

Üye
sambax samsungun orjınal yazılım yükleme cihazıdır sen odın ile yaptıgın sadece rom dun
onuda ancak telefonculardan bulursun

bkbr

Üye
    Konu Sahibi
Odin ile download modunda recovery yüklesen
Denedim fakat maalesef değişen sonuç olmadı. TWRP Recovery ve CWM adlı iki farklı recovery dosyasını indirip denedim. Sadece logodan sonra beliren mavi çizgilerin yarısının kaybolduğunu gördüm. Fakat yinede Recovery Mode'a girmedi. Bu konuda bir soru sormak istiyorum. Odin ile recovery yüklerken yine AP seçeneği üzerinden mi yüklüyoruz, yoksa diğer seçeneklerden mi?
Harici olarak telefonun modeli SM-C111 ben SM-C115'e uyumlu CMW ve TWRP kullandım. Bundan kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi? Çünkü benimkinin modeline uygun bulamadım.

teknognc

teknognc

Üye
Bu sorun benim başıma da geldi. Şu siteden odin ile orijinal romu yükleyin düzelebilir.

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:

49musa

Üye
Telefonuna uygun cf root indir Odin indir twrp indir Odin den auto reboot tikini kaldır alt kısmına CF root dosyasını yerleştir yükledikten sonra bataryayı çıkar tekrar download moda al odini resetle auto reboot tiki işaretli olması gerek bu sefer twrp yüklendikten sonra recovery modda açılacaktır

Üst Alt