Telefon Hızlandırma Yöntemleri(Multitasking-Hızlı Açılış-I/O Hızlandırma) [GÜNCELLENDİ]

Sponsorlu Bağlantılar

gofrettin54 turkey

Üye
Sonuna kadar sag tarfa cektim 2560 fln tel rahatladi bide go taskk manager i de indirdim yqpti ise yariyor galaxy tab3 kullaniyom custom rom kullaniyom

gr9nole

gr9nole

Üye
Bu flashliyacagimiz mod galaxy tab 3.7.0 ile uyumlumu orjinal stock kernel i 3.4.5 sürümü bide bn swap yaptim hafiza karti 4 classs rom toolobox tan srtirdim hizini 6 class gordu ram expender 2.05 500mb swap yaptim gta sa oynuyodum bi ara tablet kitlendi dondu dokunmatik islemdi swapi extsdcard a olusturdu bide custom rom kullaniyom low memory killer 0 da duruyor yardimci olabilirmi siniz bide xda yi takip ediyom hala oc kernel çıkmadı ?

gr9nole

gr9nole

Üye
Bu flashliyacagimiz mod galaxy tab 3.7.0 ile uyumlumu orjinal stock kernel i 3.4.5 sürümü bide bn swap yaptim hafiza karti 4 classs rom toolobox tan srtirdim hizini 6 class gordu ram expender 2.05 500mb swap yaptim gta sa oynuyodum bi ara tablet kitlendi dondu dokunmatik islemdi swapi extsdcard a olusturdu bide custom rom kullaniyom low memory killer 0 da duruyor yardimci olabilirmi siniz bide xda yi takip ediyom hala oc kernel çıkmadı ?

gr9nole

gr9nole

Üye
Oyun oynarken multitasking iyi mi kötüsü gta sa oynarken 0 dami dursun 256 dami ?

selonuri

Üye
sawpiness i 100 yap

selonuri

Üye
cwmden olanımı diyorsun nerde olduğunu anlatırmısın ne zamandır yapmadım :)

selonuri

Üye
ne alakası var kartın yazma-okuma hızı düşüktür :)

selonuri

Üye
minimum yazma hızı 6 mb/s olmalı swap'ta class4 en iyisi 4 mb/s'dir.o yüzden sorun yaşarsın

MUSTAFA AKPINAR97

MUSTAFA AKPINAR97

Üye
Swap ii guzelde OC lu kernel iniz yoksa :(

ahmetemha

ahmetemha

Üye
telefon daha cok yavasladi beceremedim heralde

Karalama45

Karalama45

Üye
abi rootsuz olmuyomu

GlasTes

GlasTes

Üye
Smarttaskbar ın link yok ve I/O yu 3.0.8 Rus Kerneliyle Başarıyla Yaptım Telefon Uçuyor :) Saol

2527504

Kapalı Hesap
Multitasking

Gerekenler:
Smart Taskbar(yada ParanoidAndroid gibi recent menüsünü multitask menüsü ile değiştiren rom)
Super manager
Root
Swap

başlıyoruz

Super Manager

1)Super manager programını play store'dan indirin
2)Seçenekler->Setup->Root bölümünü tikleyin
3)programın ana menüsündeki low memory killer seçeneğine girin.
4)burda 2 seçeneğimiz var.eğer telefon kasma yapmasın multitask önemli değil derseniz 200-250 gibi aşırı yüksek bir değere ayarlayın.eğer açık bıraktığımız programlar hiç kapanmasın isterseniz çubuğu en başa kadar çekin.yani LMK 0 olsun.

SmartTaskbar

1)smarttaskbar programını eklentiden indirin.önce normal sürümü kurun.ardından pro uzantılı uygulamayı kurarak programı C-racklayın
2)Programı açın.Preferences bölümüne girin.Task Switcher display bölümünden sadece running task'ı işaretleyin.
3)multitask kısayolunu trigger position bölümünden ekranın istediğiniz bölümüne konumlandırın.10 olarak ayarlamanızı öneririm

4. adımda 2. olarak yazdığımı uygularsanız ne kadar zorlarsanız zorlayın desteklenen uygulamalar asla kapanmayacaktır.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Daha Hızlı Açılış Ve Daha Yüksek Hız

1)Marketten Go Task Manager EX programını play store'dan indirin
2)Phone Manager bölümünü açın.Telefon taraması yapın.
3)Cache yanındaki Clean yazısına tıklayın(isterseniz)
4)şimdi boot apps bölümüne details yazısına tıklayarak girin.
5)boot apps bölümünde yazan uygulamaların hepsini super manager programından "APK startup manager" bileşenini açarak tikleyin.ardından Disable@start yazısına basın ve biraz bekleyin.artık telefonunuz hem daha hızlı açılacak hemde daha hızlı çalışacak

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I/O Hızlandırma (Android cihazınız Oyun cihazı olsun )

NOT:Galaxy S'de denenmiştir.

DİKKAT!:LINUX KERNEL 3.0.57 VE ÜZERİ ŞARTTIR!!! YOKSA BOOTLOOP YAPACAKTIR!
Bu Script ne yapar?

Bu script daraltılmış bellek algoritmaları ile işlemcinin ram ile darboğaz yapmasını önler
ayrıca açılan uygulamaları tanır.eğer yüksek ram isteyen bir uygulama açılırsa arka plandaki işlemlerin işlemci önceliğini en düşük olarak ayarlar.
Telefon kullanılmadığı sıralarda ram temizliği yapar(Dead block denilen bölümleri temizler)
I/O(Input-Output),yani işlemcinin belleğe yazılan ve silinen işlemleri hızlandırır.
Ayrıca O.C yapıldığında normal O.C'a göre 2x performans artışı olur.

Bu mod sayesinde NFS Most Wanted'ı 50+ FPS ile oynuyorum.

Gerekenler:

Root
int.d Script Destekli Kernel.(Galaxy S için Semaphore yada Devil)
Min. 3.0.57 Linux Kerneli

Anlatım

1)eklentideki zip dosyasını cwm den kurun yeter :) başka bir işleme gerek yok..

programından"APK startup
manager" bileşenini açarak
tikleyin.ardından Disable@
start yazısına basın ve biraz
bekleyin.artık telefonunuz
hem daha hızlı açılacak
hemde daha hızlı çalışacak

kardeş burdan itibaren cikmiyor yardım et

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
çok eksik bir konu !!!!!!!!!!! sadece kernel ile kısıtlama koyulmuş. ı/o hızlandırma yı cwm den kurdum telefon çöktü sayende !!!!!! meğer o sadece gingerbrade için geçerliymiş !!!! sayende bütün performans ödevlerim müziklerim resimlerim ve en önemlisi 85 oyunluk dev oyun arşivim gitti !!!! sistem modifikasyonda konu açmak öyle kolay bi şey değildirç. insanlar sizin görüşünüze göre telefonlarında değişiklik yapıyorlar. böyle eksik bilgiler verirseniz bnim gibi diğer insanların bedduasını alırsınız... !!! tekrar söylüyorum ı/o hızlandırmadaki dosya sadece GİNGERBRADE İÇİNDİR FARKLI OLANLAR YÜKLEMESİN !!!!!!!! BEN JELLYBEAN CİHAZIMA YÜKLEDİM TELEFON ÇÖKTÜ BEN YANDIM BAŞKALARI YANMASIN YA KONUYU SİL YADA EKLEME YAP AMA SAYENDE HERŞEYİM GİTTİ ÇOK ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM SANA VE BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM. !!!!! :P
:sahan:

• Beğen
Tepkiler: No Name Dev
GlasTes

GlasTes

Üye
çok eksik bir konu !!!!!!!!!!! sadece kernel ile kısıtlama koyulmuş. ı/o hızlandırma yı cwm den kurdum telefon çöktü sayende !!!!!! meğer o sadece gingerbrade için geçerliymiş !!!! sayende bütün performans ödevlerim müziklerim resimlerim ve en önemlisi 85 oyunluk dev oyun arşivim gitti !!!! sistem modifikasyonda konu açmak öyle kolay bi şey değildirç. insanlar sizin görüşünüze göre telefonlarında değişiklik yapıyorlar. böyle eksik bilgiler verirseniz bnim gibi diğer insanların bedduasını alırsınız... !!! tekrar söylüyorum ı/o hızlandırmadaki dosya sadece GİNGERBRADE İÇİNDİR FARKLI OLANLAR YÜKLEMESİN !!!!!!!! BEN JELLYBEAN CİHAZIMA YÜKLEDİM TELEFON ÇÖKTÜ BEN YANDIM BAŞKALARI YANMASIN YA KONUYU SİL YADA EKLEME YAP AMA SAYENDE HERŞEYİM GİTTİ ÇOK ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM SANA VE BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM. !!!!! :P
:sahan:
senin telefonun kerneli kaldırmamıştır jelybean da denedim sorun çıkmadı bende

Mr.FSK

Mr.FSK

Üye
Galaxy Ace 2 Olur mu ya (oyun teli için) şuan yanımda olmadığı için kernel'ı hatırlamıyorum....

Üst Alt