Anket Telefon Alırken Herkes Hangi Markayı Alıyorsa O Marka mı Alınmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Telefon Alırken En Çok Kullanılan/En çok satan Markanın mı Telefonunu Alırsınız?

• Evet,En Çok Kullanılan/En çok satan Markanın Telefonunu Alırım.

Kullanılan: 7 14.0%
  • Hayır, Benim için En Çok Kullanılan ya da En Çok satan marka olması önemli değil.

Kullanılan: 43 86.0%

• Kullanılan toplam oy
    50
Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
Teknolojide katologa bakalarak ve anlamadan yorum yaparak alışveriş yapılmaz. Bir eşya alınacagı zaman önce çok iyi araştırılmalı ve ürünler karşılaştırılmalıdır. Bu karşılaştırma sonucu ihtiyaca göre alışveriş yapılır. Kulaktan dolma bilgilerle haraket edilmez.İlaki alınacak eşya alınır ama bir bilene sormak herzaman iydir.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Öncelikle şu algıları değiştirmek lazım. Aaaa bu telefonda 3 gb ram var : hadi alalım. Aaa şunda 4k video çekim özelliği var : Hadi alalım
6 " ekran var : Hadi alalım. Aaaa 60 mp kamera var: Hadi alalım!!!
Yahu firmaların dayattıkları ürünü ezbere almak saçmalığın daniskasıdır.
O 3 gb ramdan sana kaçı lazım , 4K video çekim yaptık evde neyle izleyeceksin 6" telefon nereye koyacaksın diye insan hiç mi sorgulama ihtiyacı duymaz. ?
Hadi hepsini geçtik o cihazlara para vereceksin neticede. Ödemeyi öpücükle yapacak halinde yok.

Benim için (her zaman derim) kullanım amacı önemlidir.
Şimdi afedersiniz webde gazete okuyan , Facebook takılan bir adama iphone 6/6+ veya S5/Note3-4 aldırmak (görgüsüzlük/cahillik/aptallık adına ne derseniz deyin) bilgisizliktir.
1000-2000 tl verilene kadar daha uygun ve ihtiyaçlarımızı karşılayacak ürünlere bakmak daha mantıklı geliyor.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Öncelikle şu algıları değiştirmek lazım. Aaaa bu telefonda 3 gb ram var : hadi alalım. Aaa şunda 4k video çekim özelliği var : Hadi alalım
6 " ekran var : Hadi alalım. Aaaa 60 mp kamera var: Hadi alalım!!!
Yahu firmaların dayattıkları ürünü ezbere almak saçmalığın daniskasıdır.
O 3 gb ramdan sana kaçı lazım , 4K video çekim yaptık evde neyle izleyeceksin 6" telefon nereye koyacaksın diye insan hiç mi sorgulama ihtiyacı duymaz. ?
Hadi hepsini geçtik o cihazlara para vereceksin neticede. Ödemeyi öpücükle yapacak halinde yok.

Benim için (her zaman derim) kullanım amacı önemlidir.
Şimdi afedersiniz webde gazete okuyan , Facebook takılan bir adama iphone 6/6+ veya S5/Note3-4 aldırmak (görgüsüzlük/cahillik/aptallık adına ne derseniz deyin) bilgisizliktir.
1000-2000 tl verilene kadar daha uygun ve ihtiyaçlarımızı karşılayacak ürünlere bakmak daha mantıklı geliyor.
Ödemeyi öpücükle yapacak halinde yok lafın çok hoşuma gitti güldüm gerçekten. Diğer kırmızı yazdığım yerde de çok haklısın. Adam telefonu nasıl kullanacağına bakmıyor parası çok olsun yeter diyor. Maksat gösteriş ya.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
İnsanlar bu mantıkla hareket etseydi , LG , Sony , HTC telefon üretmezdi.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
İnsanlar bu mantıkla hareket etseydi , LG , Sony , HTC telefon üretmezdi.
Üretiyor da ne oluyor? Sony geçen sene milyar dolarlık zarara girdi ve bir ara mobil sektörü satacak diye haberler çıktı. Htc desen 2 sene önce batma noktasına geldi ve one serisi ile zar zor geri para kazanmaya başladı. Lg desen yükselişte ama samsungun sattığının onda birini bile satmıyor.
Güzel telefon üretmekle bitmiyor maalesef iş. En güzel telefonu üretsen bile üstünde samsung yada apple yazmadığı için almayacak milyonlarca insan var.
Geçen mesela çok ucuza motorola buldum almayı düşündüm ama çevremdeki herkes ne yapacan motorolayi git samsung falan al daha iyi yada iphone al diyenler oldu. Ben yine de alacaktım çünkü çok iyi telefon olduğunu biliyordum (başka nedenlerden almadım sonunda) ama telefondan anlamayan insanlar böyle durumda gerçekten gider samsung falan alır.

MaxipmaN

Üye
bi çaval para verip te misal nexusla gezerken milletin one lan demesini istemeyeceğimden nexus almam

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
bi çaval para verip te misal nexusla gezerken milletin one lan demesini istemeyeceğimden nexus almam
Bu mantıkla hareket etmem açıkçası. Başkalarının ne dedikleri ben onlara başkaları dedikçe bir anlamı yok.
Üretiyor da ne oluyor? Sony geçen sene milyar dolarlık zarara girdi ve bir ara mobil sektörü satacak diye haberler çıktı. Htc desen 2 sene önce batma noktasına geldi ve one serisi ile zar zor geri para kazanmaya başladı. Lg desen yükselişte ama samsungun sattığının onda birini bile satmıyor.
Güzel telefon üretmekle bitmiyor maalesef iş. En güzel telefonu üretsen bile üstünde samsung yada apple yazmadığı için almayacak milyonlarca insan var.
Geçen mesela çok ucuza motorola buldum almayı düşündüm ama çevremdeki herkes ne yapacan motorolayi git samsung falan al daha iyi yada iphone al diyenler oldu. Ben yine de alacaktım çünkü çok iyi telefon olduğunu biliyordum (başka nedenlerden almadım sonunda) ama telefondan anlamayan insanlar böyle durumda gerçekten gider samsung falan alır.
Bu mesaj iPhone ile gönderildi :ehe

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
Serhan

Serhan

Üye
Hayır, Benim için En Çok Kullanılan ya da En Çok satan marka olması önemli değil.

Emrah_-06

Emrah_-06

Üye
Eğer alım satım işleri yapıyosan çok tutulan bi marka bu yüzden önemli ornegin iPhone gibi. Ölüsü bile para. Ama kendi isteklerini karşılayan bisey bulduysan ve memnunsan hic bi kötü yanı yok ki bence LG benim gözümde samsungdan daha iyi. Kötü bilinmedik bi markada değil fiyatlarından ve piyasasından kullanıcı sayısındanda anlaşılabileceği gibi.

0MG90

0MG90

Üye
Sony 2014'ü karla bitirdi diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam. Z4'de kamera ve işlemci bakımından çok değişiklik yapmalılar ki yine iyi satabilsin.
HTC'de düşüş yaşıyordu ama One serisi (M8) ve Desire (816, EYE) ile toparladılar kendilerini, baya bir kar ettiler.
Ama insanlar hala Apple ve Samsung damgası için diğer ürünlerden vazgeçiyor.

Konuya gelirsem beni diğer insanlar hiç ilgilendirmez. Ben hangi ürünü beğeniyorsam onu alırım ve aldım da zaten.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Bu mantıkla hareket etmem açıkçası. Başkalarının ne dedikleri ben onlara başkaları dedikçe bir anlamı yok.

Bu mesaj iPhone ile gönderildi :ehe
Ne yapalım onu ms'ye sor:D
Bari insanlar iphone kullanıyoruz sanıyorlar.

enes-1907

enes-1907

Üye
Gerçekten cahilce konuşmuşlar.Bana sorarsan apple samsung sony htc lg v.s kötü marka yok popüler marka var.İnan samsungun telefonları su anda alınmaz herkeste bi marka tutkunluğu var gerek kasası olsun gerek arayüzü olsun diğer androidlerden çok uzak ama nasıl olmuş popülerliği dersen ilk popülerliği s2 ile başladı diğer markalar daha düşük işlemcili ramli telefon kullanırken s2 de daha yüksek ram ve işlemci kullanılmıştı ordan gelen bir gelenek gibi çoğu insan samsung kullanmaya başladı.Yani uzun lafın kısası en çok satılan telefon en iyi telefon değildir sadece insanların ihtiyaçlarına göre telefon almasını öneriyorum çünkü bi telefonun kamerası diğerinin arayüzü ve diğerinin de bir başka özelliği ön planda oluyor :)

cagajosef

Üye
Ben daha önce her çıkan telefonu arastiriyordum. Tam iki sene önce note 2 aldım... o gün bugündür hiçbir telefonu elime almadım incelemek için... note 2 den önce newman n2 ye kafayı takmistim ama Çin'den getirmesi vs. Ciddi bir problemdi. Hiç iphone hayranlığım olmadı. Note 2 mi bozulana kadar kullanacağım. Ortalama bir kullanıcı degilim. Telefonun hafızası 32 gblik kartin hafizasi tamamen dolu 400den fazla uygulama yüklü. Play store'u neredeyse hiç kullanmiyorum... note 2yi genis ekranı için aldim ve memnunum... iyi forumlar.

archh

Üye
Sürüye göre değil ihtiyacına göre hareket etmelisin. :)

• Beğen
Tepkiler: Fenomenon
xmustx

xmustx

Üye
Aldığın cihazın markası eğer kullanımı sana göre iyi ise herhangi bi kronik sorununa da denk gelmezsen ne olursa olsun önemli değildir.örneğin: ben ios kullanmam çünkü mp3 ve mp4 indiremem.symbıanı zaten nokıa ile gömdüler.samsung kullanma sebebim note 3 telefonumun sırf donanımsal olarak yeterli gelmesi.

xmustx

xmustx

Üye
Hayır, Benim için En Çok Kullanılan ya da En Çok satan marka olması önemli değil.

Üst Alt