Anket Telefon Alırken Herkes Hangi Markayı Alıyorsa O Marka mı Alınmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı Telefon Alırken En Çok Kullanılan/En çok satan Markanın mı Telefonunu Alırsınız?

• Evet,En Çok Kullanılan/En çok satan Markanın Telefonunu Alırım.

Kullanılan: 7 14.0%
  • Hayır, Benim için En Çok Kullanılan ya da En Çok satan marka olması önemli değil.

Kullanılan: 43 86.0%

• Kullanılan toplam oy
    50
UpOneTR

UpOneTR

Üye
Ben samsung aldım cunku cogu telefonlarında SD Kart girişi var ve batarya cıkarılabiliyor
Ve ara yuzu diger tellere göre daha iyi
ozamanda rom desteği falan fazla olmaz root atcaksin root dosyasını aricaksin

Aynen motorolanın rom desteği çok kötü zaten :(

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Herkes Samsung alıyor diye ben Samsung almadım.Doğruyuda yaptım mutluyum.Kısacası hayır :)

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR
KayraBey

KayraBey

Üye
Ben samsung aldım cunku cogu telefonlarında SD Kart girişi var ve batarya cıkarılabiliyor
Ve ara yuzu diger tellere göre daha iyi
ozamanda rom desteği falan fazla olmaz root atcaksin root dosyasını aricaksin
root ve rom ihtiyacım yok ki. Galaxy ace sahibi olduğum için mecburen root attım rom kurdum. Depolama alanı az ve Stock rom berbat. Yani şu an Galaxy S4 yada Note3 falan alsam kesinlikle root atmam. Beni çatlayana kadar götürür orijinal hali ile.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
1.samsung galay tab 3 SM-T210 kullanıyom çok memnunum tabletten tabi custom rom stock rom berbat
2. ilk android imi vodafone 945 2011 senesinde kullandım 1 sene sonra babam kızdı 5.kattan aşağı attı ondada merakımdan öğrenmiştim custom rom kurmayı fln ama 2013 te bu tableti alınca doktora gibi bir şey yaptım diyebilirm günümün 15 saati nerdeyse internette geçiyordu ama araştırmada yani custom rom kernel cpu governor herşey yani android hakkında bi ara bıraktım gözleri bozmayım diye ama yani sokakta konuşan arkadaşlara sinir oluyom yok s5 miş de falan filan ulan s5 2000lira dı 2gb ram var lg nexus 4 diye bi cihaz var 950 lira işte beyin denende bir şey var bu arada samsung s3 1000 lira en az gene ama nexus 4 950 lira yani 2gb ram var her türlü avantaj samsung açıkçası kazık şuan telefon almayı düşünüyom tabi maddi duruma bağlı 17 yi doldurcam aralığın 2 sinde neyse samsung almayı düşünmüyorum ama telefon olarak herkese iyi forumlar

fk555897

fk555897

Üye
Çok kullanılan markalarda servis desteği iyi olabilir. Çünkü 5 kişinin şikayeti ile 50 kişinin şikayeti bir olmaz. Ayrıca güncelleme desteği, Android'de rom desteği iyi olur.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
...s5 miş de falan filan ulan s5 2000lira dı 2gb ram var lg nexus 4 diye bi cihaz var 950 lira işte beyin denende bir şey var...

S5'deki 2gb ram ile nexus4'deki 2gb ram'in frekansları farklı, s5'in gpu'suyla nexus4'ün gpu'su farklı, s5'in cpu'suyla nexus4'ün cpu'su farklı hatta cpu'da kullanılan cache bellek boyutları bile farklı, olaylara o şekilde bakmak biraz yanlış olur.

s5 kullandığım için söylemiyorum bunu o donanımdaki farklı bir model ile de düşünebilirsin.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
ben para
S5'deki 2gb ram ile nexus4'deki 2gb ram'in frekansları farklı, s5'in gpu'suyla nexus4'ün gpu'su farklı, s5'in cpu'suyla nexus4'ün cpu'su farklı hatta cpu'da kullanılan cache bellek boyutları bile farklı, olaylara o şekilde bakmak biraz yanlış olur.

s5 kullandığım için söylemiyorum bunu o donanımdaki farklı bir model ile de düşünebilirsin.
ben para olarak karşılaştırdım lg g3 alrım o para ya

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ben para olarak ta baktım lg g3 alrım o para ya

Kişisel tercihindir de nexus4 dengi değil bu seviye cihazların onu anlatmak istedim.

Adreno330 2k destekli ancak 1080p'de daha başarılı performans sonuçları veriyor bunu da bilesin. +1 gb ram o çözünürlükte pek avantaj sayılmaz.

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Ya ne bilim herkes kendi istediği telefonu almalta özgürdür illa samsung yada iphone olsun vede diğer telefonlar olsun yani diyeceğim şurda bazı insanlar var sanki o telefonu alsınlar diye o kadar küçük düşürücü yorumlar yapılıyor ki ben bunların kendilerine hiç yakışmayan bir üslup takınıyorlar vede bunlardan bence biz değil kendileri zararlı çıkacaklardır bu sene kışın başıma gelen bir olayı anlatıyorum şimdi ben kışın vatan bilgisayar'a telefon fiyatı sormak ve incelemek için gittiydim yanımdada bizim dairede çalışan bir abi var ben şimdi lumia 1020'yi istedim inceliyorum şimdi yanımdaki vatandaki yetkiliye şey demezmi bu nokiacıdır gel seni (benim) için sana android alalım dedi ve bende boşverin dedim bana uygun değil dediydim vatandaki yetkili demezmi artık nokia kaldımı diyor bana bende sen kendi işine bak dedim yani diyeceğim şey şu vatan teknosa gibi yerlerde resmen sizin beğendiniz telefonu değillerde başkasının elinde olan telefonları apple samsung gibi telefonları zorla afedersiniz insanlara bozuk atmadıkları kaldıydı yakında belki de onuda yaparlar herkes istediği telefonu almakta özgürdür

Yazım biraz uzun oldu ama inşallah bu kadar zun yazdığım için kusuruma bakmazsınız :)

• Beğen
Tepkiler: wpfurkan ve YaşlıTaşCocuk54
berkoto38

berkoto38

Üye
hiç takma senin telefon o s5 e falan kök söktürür bi tek z2 ile yenişemiyolar

Emre

Üye
konunun başlığı bile şaçma

PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
önemli olan performans samsung olsa ne olur güncelleme sıkıntısı oluyor

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Sen LG alarak kotu etmemissin ki :)LG, Samsung, Apple, Nokia bunlar hep kullanisli ve kaliteli markalardir. Tel alirken en cok bozuldumu ne yapacağına dikkat etmendir yani servis aginin fazla olmasi...

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
konunun başlığı bile şaçma

Arkadaşlar bakın ben zaten buna aldırış etseydim öncesinde Nokia sonrasında LG markalı telefon almazdım. Benim amacım bu konu hakkında MaxiCep in düşüncesini görmekti. Lütfen beni yanlış anlamayın :)

Blackking111

Üye
Ben telefon arştırırken g3 almayı düşünmüştüm ama g2 deki sağlamlık probleminden dolayı vaz geçtimbi önceki modelin etkisi olur fakat markanın etkisi olmaz

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Koyun olmayı tercih ediyorsan evet :) sürüden ayrılma

furkankaya559758

Üye
Markanın kaliteli, servisinin iyi olması gerekiyor.

Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap
Herkes kendi deneyimini yazar.Misal burda birinin G3 veya Z3 övmesi.Kısaca Türkiye'de yaşayan markalar sınıfının enleridir.Deneyim demişken benim tecrübe ediğindiğim nokta ise,Türkiye'de sabit markaları övenden uzak duracaksın.Sana yurt dışı faslını açıyorsa onda vardır bir cevher.Bu kesin değildir ama büyük orandadır.En azından sana klişe sözlerle markayı dayatmaz.Bağımsız model ve bağımsız telefon anlayışıyla önerir.Benim bu hususda çıkardığım ders ise Türkiye'de sabitleşmiş bir markayı kesinlikle almamak.Bu zamanla oldu şayet aynı zamanda görüşümü fazlasıyla kapsıyor.Nihayetinde elime yurt dışından gelmiş bir çok telefon oldu.Kısmi gördüm,kimini inceledim ve kullandım.Çin söz konusu olduğunda herkes tarafından garipsenir ve bir çoğu da sıcak bakmaz.Gel gelelim telefonu görmeden de birşeyin iyi olduğuna kimse kesin bir kanıyla karar veremez.Ben bunları yazarken içine girdiğim için rahatlıkla yazıyorum.Fiyatı ve telefonlarını ele aldığımda bırakın Samsung'u ,Lg'yi karşısında rakibi yok.Ona nazaran şahsi görüşleriyle önermeyeni değil içeriğini bileni bulacaksın.İşte o zaman doğru telefonda karar kılabilirsin.Her firma bir gün yaşlanmaya ve topallamaya başlayacaktır.Samsung mobil sektörde bu nizama uyuyor,Lg takip ediyor ve Sony iksir arıyor.Canlılık gösteren tek firma Htc'dir.

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Ülke olarak gerçekten teknoloji özürlüsüyüz ve aşağılık kompleksimiz de çok çok fazla. İşin en acı tarafı ise bilmişlik taslayarak kendi seçimlerinin en iyisi olduğunun, kendilerinin bu işten çok anladıklarını düşünen ve karşısındakine anlamıyo muamelesi yapan çok fazla insan var(gerçi bu forumda da dolu var ya neyse) işte böyle çok biliyo gibi konuştuklarında ağızlarının ortasına iki tane çakası geliyor insanın "bilgin yoksa fikrin de olmasın" diyerekten yani sadece senin çevrendekiler değil çoğu kişi böyle. Marka olayına gelirsek markanın satışlardaki payına göre değil sana hitap edip etmemesine göre alınır ne istiyorsun işine ne yarar bunları göz önünde alarak telefon alınmalı. Mesela Iphone ve Samsung çok fazla satıyor. Beni pek ilgilendiren firmalar değil çok satıyor diye bu markaları almam. Samsung'un A serisini seviyorum sadece ama bu durum kesinlikle S serisinin de dandik olduğunu göstermiyor o telefonun neler yapabileceğini de çok iyi biliyorum ama bana hitap etmiyor sadece. Bir markayı sevmemenin sebebi markanın kendisi ya da politikaları olabilir, çok kişide gördüğümden/aynı tasarımdan sıkıldığımdan olabilir, tasarım çizgisi bana en başından hiç hitap etmediğinden olabilir ya da telefonla ilgili geçmişte yaşadığım sorunlardan markaya takık olabilirim yüzlerce olabilecek sebep var böyle o yüzden kesinlikle satış oranına değil kendine en uygun görünen en çok sinen alınmalı. Sen de arkadaşlarını dinlemeyerek çok güzel bir seçim yapmışsın. Alfabetik olarak sıralarsak: Apple, HTC, LG, Microsoft, Motorola, Nokia, Samsung, Sony markalarının üst segment modellerinden birini tercih edene yanlış seçim yapmışsın demek çok absürd bişey.

• Beğen
Tepkiler: H.TOGAN
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Arkadaşlar bu aralar etrafımdan çok duyduğum bir konuyu size sormak istedim. Şimdi ben LG G3 aldım fakat çevremdeki kişiler beni şu konuda eleştirdiler "Akillı telefon alırken herkesin kullandığı marka alınır. Ya Samsung alırsın ya da iPhone.Akıllı telefon almanın mantığı budur." dediler ve LG markalı telefon almamın saçma olduğunu, onun yerine S5 almamı söylediler.(Diyen kişilerin yaş ortalaması 20-26 yaş) Şimdi ben bu söze tabiki aldırış etmiyorum ama sizin bu onuda görüşünüz nedir? Size göre akıllı telefon alırken en çok kullanılan telefon markası mı almak önemli yoksa LG, Sony,Motorola,Nokia gibi markalarda alınabilir mi? Yorumlarınızı bekliyor,ankete katılmanızı umuyorum.
Bu dediğini benim çevremdekiler de diyordu hep. Varsa yoksa ya samsung ya iphone. Ben araştırıp alırım her zaman ve paramın yettiği en iyisini alırım. En son z1 aldığımda herkes bu nasıl telefon diye baktılar sonra batarya ve kamera sonra da suya dayanıklılığı gördüklerinde hayran kaldırlar. 2-3 arkadaş telefon önerisi istedi benden. Ben 2500 liran varsa z3 al dedim adam gitmiş iphone6+ almış şimdi z3 özelliklerini yaptıklarını görünce yana yakıla bana geliyor keşke sözünü dinleseydim diye. İşte hayat böyle hep. Milletin en çok aldığı bişey ya piyasada eşi benzeri olmayan bişeydir ya çok ihtiyaç olunan bişeydir ya da kalitesiz bişeydir. Kararı siz verin.
Not: Samsung'un senede 1-2 telefonu güzel tamam ama o fiyata daha iyileri alınabilir günümüzde ve lafım note serisi dışındakilere.

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail

Üst Alt