Tegra 2 Oyunlarını Diğer Telefonlarda Oynama ! Chainfire 3D

Sponsorlu Bağlantılar

Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
Tegra 2 Oyunlarını Diğer Telefonlarda Oynama ! Chainfire 3D
Programı bir emulator olarak düşünebilirsiniz. Sadece Tegra için değil Qualcomm ve PowerVR için de emulasyon sağlar. Yani diyelim ki Qualcomm işlemcili bir telefonunuz var bunun için nova indirdiniz ama indirince bi baktınız PowerVR (örneğin galaxy s) için yazılmış. Yüklediğiniz zaman ya renkler birbirine karışır ya da beyaz veya siyah bir ekranda kalır.. işte bu program oyunları uyumlu hale getiren driverları yüklüyor..

Program her oyunu şimdilik desteklemiyor. Ama yorumlarda çalıştığı söyleniyor örneğin HD2 de SamuraiII oyununu çalıştırmışlar..

Programın çalışması için Root erişiminin olması ve en az 1 Ghz işlemcinizin olması gereklidir...

Az önce denedim Pinball THD oyunu telefonumda çalıştı :oke:

Gelelim kuruluma:

Önce Apk dosyasını yükleyin plugin dosyalarını da sd card a atın. Programa girin ve Cf3D driver a tıklayın yüklesin sonrasında telefonu yeniden başlatacak onaylayın. Açıldıktan sonra programa girip altta install plugin yazan yeri seçin. arama yapacak ve sonrasında dosyalarınızı bulacak üçünü de seçin ve yükleyin. Yükledikten sonra Per-app OpenGL settings e tıklayın ve hangi uygulamayı çalıştıracağınızı seçin örneğin SamuraiII yi seçtik diyelim Use plugin e tıklayıp ordan NVIDIA yı seçiyoruz. (Nvidia ve samurai II örnek siz oyun hangi işlemci için yazıldıysa onu seçin) Tüm işlem bu kadar deneyenler hangi oyunların çalıştığını buraya yazsınlar ki bende bu mesaja ekliyim şunlar çalışıyor diye :D

Alıntı değildir program marketten anlatım benden
:D

Pro versiyonu ve güncel pluginler için mert_1047 arkadaşımıza teşekkürler..

2.8 sürümü..

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: erencnplt3838, sncyclops, kilicaslan17 ve 9 diğerleri

matrax-0052

Üye
Denedim riptide gp oyununu herşey mükemmel yağ gibi çalışıyor fakat bizim kontrol ettiğimiz yarışçının rengi bozuluyor.

mpy

mpy

Üye
riptide gp yi deniyorum sonucu yazarım :)
bende pek birşey değişmedi :) htc hd2 de riptide eskisi gibi renkler kötü çalışıyor değişen birşey olmadı

yilmaz49

Üye
Bn denedim oyunlar yoq nerden bulabilirim

nearcandy

Üye
Kardeşim root işlemini başarıyla gerçekleştiremiyorum lanet olası telefonda o yüzden kullanamıyorum bu uygulamayı :\

• Beğen
Tepkiler: americanboy
Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
neyi yapamadın root işleminde?

rathalos

Üye
benim telefonum rootlu fakat superuser ı el ile yükledim ama bir türlü aktif bir hale getiremedim.Bilen varsa detaylı bir şekilde anlatabilirmi olabilirmi şimdiden teşekkürler :D

Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
benim telefonum rootlu fakat superuser ı el ile yükledim ama bir türlü aktif bir hale getiremedim.Bilen varsa detaylı bir şekilde anlatabilirmi olabilirmi şimdiden teşekkürler :D
rootlarken superuser in otomatik kurulmasi gerekir superuser de root dizinine kuruluyor cunku senin kurdugun dahili hafizaya kuruluyor root icinde yer almasi lazim diger programlarin yaninda yani saat hesap makinesi gibi sistem icindeki programlarin yaninda olmasi lazim. rootlarken otomatik kurulmasi gerekir superuser in telefonunun markasi ne senin?

rathalos

Üye
Samsung galaxy tab

mole70

Üye

mert_1047

mert_1047

Üye

Not bişey es geçilmiş chainfirela gameloft oyunlarını filan pek oynayamazsınız ancak chainfire için yeniden düzenleşmişse oynayabilirsiniz yoksa grafikte sıkıntıalr olabilir ama tegra oyunlarında pek sıkıntı olmaz pinball samurai 2 vengeance vs... bu arada programın paylaşılan sürümü 1.0 ise çok eski 2.0 filan çıkmıştı ben 1.8 kullanıyorum isteyen olursa 1.8 için link verebilirim Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: Şehriyar
Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
Not bişey es geçilmiş chainfirela gameloft oyunlarını filan pek oynayamazsınız ancak chainfire için yeniden düzenleşmişse oynayabilirsiniz yoksa grafikte sıkıntıalr olabilir ama tegra oyunlarında pek sıkıntı olmaz pinball samurai 2 vengeance vs... bu arada programın paylaşılan sürümü 1.0 ise çok eski 2.0 filan çıkmıştı ben 1.8 kullanıyorum isteyen olursa 1.8 için link verebilirim Selamlar.

söylediğin için teşekkürler kardeş benim chainfire rom a gömülü olduğu için market otomatik güncellememiş ekliyorum ben şimdi yeni sürümü

mert_1047

mert_1047

Üye
bişey değil kardeş ne demek bu arada 2.8 i filan çıkmış bide verdiğniiz pro versiyonumu yoksa market versiyonumu marketteki ücretsiz olunca haliyle biraz kısıtlı olabilir.

Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
eklediğim 2.8 sürümü. pro değil ya kendim indiripte upload ettiğim için pro sürümünü satın alma gibi bi durum yok :ehe

bulursan pm at ekliyim onu da..

mert_1047

mert_1047

Üye
pm attım bil iki sn.sonra atıyorum:)

devilmy

devilmy

Üye
kardeş telefon yenıden başlıyınca siyah ekran çıkıyor android system recovery bu yazıyor ses tusuyla asağı yukarı yapıyon bır kaç syde var ama neden böle yaptı acaba yanlışmı yaptık ne

Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
reboot system de bi

Şehriyar

Şehriyar

Üye
    Konu Sahibi
pro versıyon buldum başka yerden onu yukledım duzeldı :=) şimdi plugınlerı yukluyom----------Eklendi @ 11:57:26 ---------- Yazıldı @ 11:54:05 ---------- avatar normal olarak çalışıyor zaten ben bu programı kurmadan önce oynadım sımdıde oynuyorum :=)
hocam bu pro versiyon calismiyor mu ?

Üst Alt