Taşınabilir HDD Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Taşınabilir HDD Sorunu
Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Uzun zaman önce Samsung taşınabilir HDD almıştık, ancak şu anda ne format atabiliyorum ne de hdd nin içine girebiliyorum. Format atılması gerekiyor diyor ancak Windows format atamıyor. İçindeki en az 500 gb'lik dosya bulunsa da maalesef o dosyaları yedekleyebileceğim başka bir hdd yok. Bir iki tane program denedim ancak onlar da hata verdiler. Bir çözüm önerisi olan varsa çok güzel olur.

PALA.

PALA.

Üye
Diske Sağ tıkla > özellikler > Araçlar menüsündeki onarma seçeneklerini dene.
Yine olmadı çalıştıra diskmgmt.msc yaz, orada disk görünür.
Raw haldeyse dosyalarını kurtarmak için Bu bölümde format da atabilirsin.
Olmadı tak windows format medyasını format ekranı gelince diski biçimlendir...

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Bu yöntemleri yaptım zaten. Olmuyor maalesef. Biraz daha kurcalicam olmazsa bilgisayarciya götürüp format attiricam.

PALA.

PALA.

Üye
Genelde son yöntemin çözemediği sorun yoktur.
Bilgisayarcının çözümünü de görürseniz forumda paylaşın ki ihtiyacı olanlar faydalansın.

Disk Part komutlarıylada kolaylıkla işlem yapabilirsiniz.İşlem yaptığınız diski doğru seçin, veri kaybı olmasın.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Felaket habercisi gibi olacak ama. HDD ölmüş olabilir
genelde açılmama, formatlanmama sorunları diskin ölmüş olması anlamına gelir

• Beğen
Tepkiler: PALA.
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl olduğunu bende bilmiyorum. Hiçbir şeyi yokken bozuldu durduk yere. Olmuyorsa da yapacak birşey yok artık ne yapalım. Yeni birtane alırım bende. Benim için çok önemli dosyalar yoktu içinde de işte diğer dosyalar önemliydi.
Diskpart'ta son işlemde hata veriyor, format atamıyor. Tamam tekrar denedim düzeltti. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Üst Alt