Tank listesi arıyorum...

Sponsorlu Bağlantılar

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
    Konu Sahibi
Tank listesi arıyorum...
alta karaladıklarımı özet geçeyim :zong:. 1. Dünya savaşındaki merdiven gibi tanktan günümüzdeki en güçlü tanka kadar tüm tankların yazılı olduğu bir liste lazım (internet sitesi)
.
.
Dünyada üretilmiş ilk tankdan günümüzde üretilmiş en güçlü tanka kadar bütün tankların bir listesi yok mu?..
Şimdi World of Tanks diye bir oyun var o oyun tam bir tank listesi 2.dünya savaşında kullanılmış veya taslakta kalmış tankları oyuna eklemişler. Fakat bu listedeki tanklar en meşhur olanları. Mesela KV-1, Leopard, IS-3, Churchill, T-34, M46 Patton, M4A1 Stuart, M4 Sherman, Tiger (P), O-I, 50TP, UDES 03, EBR HOTCH, AMX elc, AMX 50 100, SU-100, OBJ 704 vs Tanklar(Abarttın diyenler için; elimden geldiğince kulaktan kulağa dolananları yazdım, anlayasınız diye.) Fakat bana tüm tanklar lazım. Bu arada tank derken panzerı (zırhlı toplu) kastediyorum yani sadece Tank değil hava topçusu gibi diğer panzerlarda lazım... Bu oyunu yapanlar bir yerden araştırıyorlar muhakkak. Biliyorum yapımcılar çok profesyonel araştırma yapıyorlar. Sadece internetden değil askeri yerler ve müzelerede gidip araştırıyorlar biliyorum ama en azından internette bu tip bir web sitesi falan yok mu? Yani kasteddiğim listeyi çıkaran?
Benim kadar işsiz biri olmaz diye düşünerek internete çok koymamışlar :zong:. Sadece en güçlü 10 tank falan var. Wikipedia'ya bak derseniz aynı şey oradada geçerli :D.