SYS-PRIVATE klasörlerine ulaşma - programları sertifikasız yükleme-SORUN DÜZELTİ

Sponsorlu Bağlantılar

ayazkapli

ayazkapli

Üye
7-ve son olarak telefon açılıp kapandığında tekrar herşey eski haline dönmesin diye Aşağıda verdiğim X-plore.zip içindeki sisx dosyasını telefona hafızasına yükleyip aynı rar dosyası içindeki SYS/Bin/X-plore.exe yi C:/SYS/Bin içineve SYS/Hash/X-plore.exe dosyasını C:/SyS/Hash/ içine atın tamamdır

Artık istediğiniz klasöre ulaşabilir üzerinde ve içeriğinde değişiklik yapabilir.Uygulamaları sertifikalandırmadan yükleyebilirsiniz hem de istediğiniz Dosya programıyla :)

ilk once yardimlarinizdan dolayi cook tesekkur ediyorum :yuru
kardes sys dosyasinin içine girdim X-plore dosyasini Hash klasörünün içine attim ondan sonra
X-plore programi calişmadi tekrar kurduğumda sys nin içine giremedim
Yada x-ploreyi kullanmayayim Y-browser ile yapayim işimi girdikden sonra ne gibi değişiklik yapacaz bu klasorlerin içinde;işlemi yaptikdan sonra uygulama sertifika hatasi verdi..
yardim:(

nakliyat

Üye
n95 tel ensonki işlemte kapanıp açılıyo anlamadım neden bır eksigini yazıyorum kaydedıyorum cantıdate yazısını kontrol için tıklayınca tel kapanıp açılıyo

atabey.06

Üye
DEnedim bi türlü olmuyor.!!!!!!!!!!!!!!!!!!Candidate!!!!!!!!!!!!!!!!!! yazıyı görüyorum ama sys ve private klasörlerine giremiyorum. Nerde yanlış yapıyom anlamadım gitti.

darktiger

Üye
kardeşim bu verdigin bilgi masal tadında emegine saglık umarım bende tutar

kızılkurt

kızılkurt

Üye
selam ben ferganas ya n 95 aldık pişman olduk nasıl yapacaz bu sertifika olayını kafayı sıyıryacm kardesim hacettepe bigisayar teknolijer bolumun de okuyo ve ben le dalga geciyor acil yardim help me HELP ME KARDEŞİME REZİL OLMAYI

--------------- Ekleme ---------------

İSTEMİYORUM ve bölum birincisi

mypat

mypat

Üye
denemedim ama başarılı bir çalışma olmuş bu emeği takdir ediyorum..

emreemiroglu

Üye
usta saoolasın
pc suite 6.86 ile 2 güün urastım olmadı sonra tamamen pcden kaldırıp 6.85 ve cablo driveri kurdum oldu yapamayanlarda böyle denesin
herşey için tesekkürler

_ATi_

Üye
TRK programınını açınca telefon reset atıyor arkadaşlar ?!!!

bazen de Script2 N95 n82 n95 8gb.py tıkladığımda dos gibi ekran açılıyor ve telefona reset atıyor!

ser = ******.******(6) # I have COM6

benim port com 7 ****** (6) yaptım pekki bu yanında I have come6 yı 7 yapmam lazım mı?

emreemiroglu

Üye
TRK programınını açınca telefon reset atıyor arkadaşlar ?!!!

bazen de Script2 N95 n82 n95 8gb.py tıkladığımda dos gibi ekran açılıyor ve telefona reset atıyor!

ser = -.-(6) # I have COM6

benim port com 7 - (6) yaptım pekki bu yanında I have come6 yı 7 yapmam lazım mı?

evet ben yaparken onuda değiştirdim ama birşey sormak istiyorum sys ve private klasörlerine ulasıyorum ama hala bir uygulama yüklerken sertifika istiyor ne yapacağım??

prodream

Üye
Arkadaşlar bende N95 8gb var demin işlemleri yaptım herşey olduğu gibi çalışıyor. daha önce telefonum reset atıyordu gerekli dosyalar elimde var. şu anda candidate yazısını gördüm ve sys klasörlerine ulaşıyorum. Akaşama adam gibi bir tutorial yazacağım. dosyaları da ekleyeceğim..görüşmek üzere

sakalsiz

sakalsiz

Üye
bütün denemelerime rağmen olmuyo olmuyo olmuyo her seferinde telefon kendini resetliyo ben N95 8gb'ta beceremedim :( yapan arkadaşların yardımını bekliyorum...

----------------------------------------------------- EMEĞE SAYGI!... -----------------------------------------

prodream

Üye
Evet arkadaşlar,

telefonu resetlenen veya candidate yazısını göremeyen ve kafayı sıyıran arkadaşlar için adım adım yazıyorum. Aynı sorunlar bende de oluyordu. Fakat bugün başardım ve sys ve bin klasörlerine ulaştım. Bu yazdığım adımları teker teker atlamadan ve yanlış yapmadan uygularsanız probleminiz çözülür. Yazdıklarım sadece deneme amaçlıdır ve telefonunuza gelecek zararlardan ben sorumlu değilim.

Bu yazdıklarım N95 8gb için geçerlidir. Telefon Nokia updater ile en son sürüme yükseltilmiştir (20.xx.xx) Şunu da belirtmek isterim ki sistemim XP + service pack 3 kuruluydu ve tertemiz format atmıştım. Bu adımları yaparken Nokia PC Suite bilgisayarımda yüklü DEĞİLDİ. Siz de Nokia ile ilgili HERŞEYİ silin ve buradaki sıra ile yükleyin.

1) Nokia cable driver 6.85 indirin ve bilgisayarınıza yükleyin (Diğer sürümleri telefonun resetlenmesine neden oluyor!!!)

2) ActivePython uygulamasını indirin ve bilgisayarınıza yükleyin :

3) PY- uygulamasını indirin ve bilgisayarınıza yükleyin :

4) AppTRK Programını ve telefonunuz için uygun olan scripti indirin :

AppTRK :

N95 - N95 8gb - N82 telefonu olanlar :

N73 - N80 telefonu olanlar :

Şimdi telefonunuzu bilgisayarınıza pcsuite modu ile bilgisayarınıza bağlayın. EĞER telefonunuzu ilk defa bilgisayara bağlıyorsanız, yeni sürücüleri bulacak ve ekranın sağ alt köşesinde yeni donanımınız kuruldu ve kullanıma hazır ibaresini göreceksiniz. Görene kadar bir işlem yapmayın!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1) Şimdi öncelikle indirdiğimiz AppTRK programını TELEFONUNUZUN HAFIZASINA kurun. Hafıza kartına değil!!!Telefonun kendi hafızasına!! Programı çalıştırın. İlk seferde bluetooth açık değil açılsın mı diye soracaktır. ok diyip programı çalıştırın. Daha sonra Options -> Settings -> Connection seçeneğini "USB" yapın. Programdan çıkıp tekrar çalıştırınca ekranda "Connected" yazısını göreceksiniz.

2) Bilgisayarım'a sağ tuş ile tıuklayıp Özellikler menüsüne girin. Açılan pencereden sırasıyla
Donanım-> Aygıt Yöneticisi ne girin. Bağlantı Noktaları (Ports) bölümünde "Nokia N95 8 gb USB yazan yerin yanındaki ComX kısmını not alın. Örneğin bende Com3 yazıyordu. Bu sistemden sisteme değişebilir.

3) Şimdi ilk bölümde indirdiğimiz (telefonun modeline göre) hack_perms_s60v3_FP1.py dosyasına sağ tuşla tıklıyoruz ve "pythonwin ile düzenle (edit with pythonwin) diyoruz. Pythonwin programı açılıyor. Alt+F3 tuşlarına basıyoruz ve açılan kutucuğa : "s erial.s erial" (birleşik yazıyoruz)yazıyoruz ve program bizi :

" ser = s erial.s erial(5) # I have COM6 " satırına götürüyor. Şimdi 2. adımda not aldığımız com port sayısının (bendeki com3 tü mesela) 1 eksiğini satırın sonundaki parantez içindeki yere yazıyoruz yani :

ser = s erial.s erial(2) ---> Com3 yani 3-1=2
(Eğer sizde Com5 yazıyorsa parantez içine 4 yazacaksınız.)

Değişiklikleri yaptıktan sonra CTRL + S tuşlarına basarak değişiklikleri kaydedin ve programı kapatın.

Son olarak üzerinde değişiklik yaptığınız dosyanın üzerine çift tıklayarak çalıştırın. ve BİNGO.:oke:

candiate yazısını görebilen arkadaşların hayır dualarını duyar gibiyim :D

Telefonunuza AppTRK programını kapatın ve x-plore veya benzeri bir dosya yöneticisi ile sys ve bin klasörlerinin içine girip giremediğinizi kontrol edin. Eğer bu yazıyı okuyup hala giremiyorsanız o telefonu bi daha da kullanmayın :naughty:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Telefonunuzu sakın kapatmayın.

Caps On / Off programını indirin.

rar dosyası içindeki(2 klasörün içinde de mevcut, hangisini kullandığınız farketmez, ben rarın içindeki FP1_CapsOnOff içindekini kullandım) CProfDriver_SISX.ldd dosyasını C:\sys\bin klasörü içine kopyalayın. Sonra sırasıyla önce CapsON sonra da CapsOFF programını yükleyin.

Telefonunuzu kapatıp açtığınızda sys bin klasörlerine erişemediğinizi göreceksiniz. CapsOFF programını çalıştırın.(Burada çalıştırmaktan kasıt, karşınıza herhani bir program getirmeyecektir.Gözle görülen birşey yoktur. Sadece programın ikonuna tıklıyoruz gibi düşünün)
Ve yine sys ve bin klasörlerine ulaşabiliyorsunuz! Telefonunuzu her kapatıp açtığınızda sys bin klasörlerine ulaşabilmek için CapsOFF programını çalıştırmalısınız.

Bu işlemi symbian-freak sitesindeki yönergeleri izleyerek yapmıştım. Ben onların anlattığını herkesin anlayabileceği şekilde dilimize çevirip buraya yazdım.

Umarım birçok kişiye yardımcı olabilmişimdir.

Herkese kolay gelsin...

_ATi_

Üye
prodream N95 te işe yaramadı reset atıyor telefona ! ne yapmam lazım ?

prodream

Üye
burada verdiğim dosyaları kullandıysan reset atmaması gerekiyor. Bilgisayarındaki bütün nokia ile ilgili programları sildin mi? Reset atmasının sebebi 6.85 cable driver programını kurmamış olmandan kaynaklanıyo olması lazım.

merkez-1

Üye
Teşekkür ederim dediğini aynen uyguladım oldu bundan sonra ne yapabilirim.

_ATi_

Üye
burada verdiğim dosyaları kullandıysan reset atmaması gerekiyor. Bilgisayarındaki bütün nokia ile ilgili programları sildin mi? Reset atmasının sebebi 6.85 cable driver programını kurmamış olmandan kaynaklanıyo olması lazım.

*En baştan yazayım N95 v21.0.016
*Anlattıklarını adım adım uyguluyorum nokia ile ilgili herşeyi sildim pc den
*6.85 cable driver programını kurdum zaten senin burda sunduğun herşeyi indirip öyle kurdum
telefonu bilgisayara bağladığımda gelen uyarıda Pc Suite (pc suite kurulu değil) mi Veri aktarma mı seçmeliyim aslında her ikisini denedim!
*n95 i pc ye bağladığımda Port kısmında benim portum com 10 yazıyor bende buraya 9 yazıyorum
ser = ******.******(9) # I have COM6
bu dosyaya "hack_perms_s60v3_FP1" tıkladığımda benim telefon reset atıyor birtürlü çözemedim nerde hata yapıyorum lütfen yardım edin...

prodream

Üye
hocam telefonu pc suite olarak bilgisayarına bağladıktan sonra com portunu tekrar kontrol eder misin?

GKORON

GKORON

Üye
10 puanlık iş yapmuşsınız teşekkürler

--------------- Ekleme ---------------

prodream arkadaşın dediğini yaptım n95 ve xp de şimdi her şeye ulaşabiliyorum tekrar teşekkürler

vahdet_631

Üye
arkadaşlar bende n73 var ama hem xp de yaptım hem de vistada olmadı herşeyi yaptım hata yoktu ama olmadı defalarca denedim lütfen özelden yardım istiyorum [email protected]