Symbian'ı androidleştirmek (altyapisal)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

uzmanwebmaster

Üye
    Konu Sahibi
Symbian'ı androidleştirmek (altyapisal)
Merhaba. arkadaşlar,

bugün. symbian kullanan c601 e android port. ettim.Fakat telefon çöktü.

Pekii Symbian'ı altyapisal olarak android uygulamalarini destekler hale getirirsek.
Symbian in büyük eksikliği yaşadığı uygulama sorununu ortadan kaldiririz ...

Symbian'ı. .apk uygulamalari acmasini sağlayabiliriz.

Ben kendime güveniyorum,kendine güvenen ve. c , c++ , java dillerinden anlayan. varsa haydi ekip kuralim Symbian'ı. android. tabanli yapalim... bana katilan varmi ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Gönüldaş

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
:ehe kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: batu_3334

Emre

Üye
senin yerinde olsam android alırım gelişmek istiyorsan symbian unutulmalı

BrainHacker

BrainHacker

Üye
Sybian canlanır mı?

semihguney

semihguney

Üye
telefonun rami yetmez donanımı kaldırmaz ama olsa efsane olurdu meselam :)

Siycey

Siycey

Üye
Baştan yazman lazım symbianı çeviremezsin androide,android linux tabanlı symbian matematiksel ayrıca kapalı olması lazım nokialarda çekirdek yani işin çok zor.Ayrıca diyelim ki yaptın donanımdan ötürü stabilite alamazsın.

Black-GhosT

Black-GhosT

Üye
ram işlemci gpu yeterli olmaz boşa vakit kaybi hem nokia kapalı bi sistem

uzmanwebmaster

Üye
    Konu Sahibi
ram işlemci gpu yeterli olmaz boşa vakit kaybi hem nokia kapalı bi sistem
rame bakmaz altyapisi bizim yapacağımız paket yukleyicisini .sisx yerine .apk yapmak ayni nokia x modelindeki örnek gibi
Baştan yazman lazım symbianı çeviremezsin androide,android linux tabanlı symbian matematiksel ayrıca kapalı olması lazım nokialarda çekirdek yani işin çok zor.Ayrıca diyelim ki yaptın donanımdan ötürü stabilite alamazsın.
Baştan yazmaya gerek yok paket yukleyicisini .apk yapacağım bu kadar.

Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
Merhaba. arkadaşlar,

bugün. symbian kullanan c601 e android port. ettim.Fakat telefon çöktü.

Pekii Symbian'ı altyapisal olarak android uygulamalarini destekler hale getirirsek.
Symbian in büyük eksikliği yaşadığı uygulama sorununu ortadan kaldiririz ...

Symbian'ı. .apk uygulamalari acmasini sağlayabiliriz.

Ben kendime güveniyorum,kendine güvenen ve. c , c++ , java dillerinden anlayan. varsa haydi ekip kuralim Symbian'ı. android. tabanli yapalim... bana katilan varmi ?
Teknolojide hiç bir şey imkansız değildir.

• Beğen
Tepkiler: uzmanwebmaster
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
rame bakmaz altyapisi bizim yapacağımız paket yukleyicisini .sisx yerine .apk yapmak ayni nokia x modelindeki örnek gibi

Nokia X telefonlarıda Android olduğu için yüklenebilmesi gayet doğal, yani hiç bir bilgin olmadığı şu konudan o kadar çok belli oluyor ki..

Black-GhosT

Black-GhosT

Üye

yükleyicisini apk yapsan bile olmazda bak yapsan bile diyorum yine olmaz çünkü o apklarda android e göre yazılıyor hazırlanıyor o android sürümlerine göre o yüzden yapamazsın , bu dizel motorlu bi araca benzin koymaya benziyor.

uzmanwebmaster

Üye
    Konu Sahibi
Nokia X telefonlarıda Android olduğu için yüklenebilmesi gayet doğal, yani hiç bir bilgin olmadığı şu konudan o kadar çok belli oluyor ki..
asıl senin bilgin olmadığı anlaşılıyor.Nokia x serisi android değil sadece android paket tabanlidir.Yani androidli her telefona android market mevcut ve android marketteki her uygulama kullanilabiliyor.Ancak nokia nin andridli telefonlarinda play store mevcut değil. ve her apk uygulamasi yüklenmiyor bu kadar basit.Şimdi kim anlamiyor sen düşün.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Rus adamlar tuşlu Symbian na bile android yüklüyor demekki oluyor

• Beğen
Tepkiler: uzmanwebmaster

uzmanwebmaster

Üye
    Konu Sahibi
yükleyicisini apk yapsan bile olmazda bak yapsan bile diyorum yine olmaz çünkü o apklarda android e göre yazılıyor hazırlanıyor o android sürümlerine göre o yüzden yapamazsın , bu dizel motorlu bi araca benzin koymaya benziyor.
Nokia telefonlarında bunu yapabiliyor.Şuan üzerinde uğraşıyorum ve gayet başarılı devam ediyor paket entegreleri .

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
asıl senin bilgin olmadığı anlaşılıyor.Nokia x serisi android değil sadece android paket tabanlidir.Yani androidli her telefona android market mevcut ve android marketteki her uygulama kullanilabiliyor.Ancak nokia nin andridli telefonlarinda play store mevcut değil. ve her apk uygulamasi yüklenmiyor bu kadar basit.Şimdi kim anlamiyor sen düşün.
gel dünyanın en büyük telefon bilgilerine sahip sitesi, --- Platform burada birşey yazıyor..
tutan yok devam et..

uzmanwebmaster

Üye
    Konu Sahibi
gel dünyanın en büyük telefon bilgilerine sahip sitesi, --- Platform burada birşey yazıyor..
tutan yok devam et..
Tutan yokdan ziyade alan yok çünkü. androidli telefon dururken adam almıyor. Ancak symbian kullanan çok insan var hala

Black-GhosT

Black-GhosT

Üye
Nokia telefonlarında bunu yapabiliyor.Şuan üzerinde uğraşıyorum ve gayet başarılı devam ediyor paket entegreleri .
apk oyun ve uygulamalar linux tabanlidir paket entegre etsen bile çalıştıramazsın symbiana ayrıyetten linux da kurman lazım

Siycey

Siycey

Üye

O zaman ne kadar iyi ya sadece paket yükeyicisini .apk yapınca oluyor.Bu konuda ne kadar bilgisiz olduğun burdan belli,symbianın telefonun içindeki donanımla konuşma stiliyle,androidin içindeki donanımla konuşma stili farklı o yüzden baştan yazmak zorundasın.Şöyle düşün çinden gelen bi insanla sen konuşabiliyomusun,diyelim ki apk yı yükledin nasıl anlaşıcak o uygulama telefonla...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Black-GhosT
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...