Symbiana Geçiş

Sponsorlu Bağlantılar

polattt47

Üye
    Konu Sahibi
Symbiana Geçiş
Selam Arkadaşlar Nokıa N8 aldım. Htc one m7 güzel ama android sıkıcı symbianı özledim tekrardan symbiana geçiş yaptım. N8 ise ilk defa kullanacam. Herkese İyi Forumlar..

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Efsaneye dönüş yapmışsın ama bazı konularda eksiklik hissedebilirsin. Tarayıcı konusunda güncel telefonlardan %30-40 yavaş.
Ekran netliği de yine biraz aşağıda.
Ben N8'den iPhone'a geçtiğimde aradaki belirgin fark olarak bunları gördüm. Uygulama mağazalarını kıyaslamam bile. Ama N8'de iş görür. Mevcut olarak bir çok oyun uygulaması var zaten güncel şeyler istemezsen.
Bellenin tadı tabiki ayrı.
Hayırlı olsun ;)

• Beğen
Tepkiler: polattt47

polattt47

Üye
    Konu Sahibi
Sağol teşekkür ederim :) bende seninle aynı düşünüyorum.Ama android ne kadar iyi olsa da bir süre sonra odak dışı kalabiliyor. Symbian Belle ise öyle değil desteğin çekilmesi büyük bir hata :/

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Sağol teşekkür ederim :) bende seninle aynı düşünüyorum.Ama android ne kadar iyi olsa da bir süre sonra odak dışı kalabiliyor. Symbian Belle ise öyle değil desteğin çekilmesi büyük bir hata :/
Nokia'nın hayatının hatası. Hayatına da mal olmasından bunu anlıyoruz :)
Eğer bir koldan Belle bir koldan Meego ile devam etseydi, piyasada bugün androidin önünde iOs'un hemen arkasında olurdu. Wp denen zatın adı bile anılmazdı ki şimdide durum aynı. Microsoft güzelim sistemleri batırdı kendisi de tutturamadı.
Eğer Belle ve Meego yaşasaydı ben asla başka bir sistemi ucundan bile düşünmezdim.
Belle yaşasa ve destek olsa şuan bile iPhone'a alternatif olarak düşünebilirim. Ama esaslı bildiğimiz Nokia geri dönecek. Öyle HMD' midir nedir ikircikli ayaklar yapmadan Adam gibi gelirse.
Android konusuna da katılıyorum. Ne o zaman ne şimdi androidden hiç hazetmedim. Babam Galaxy S4 verdi al kullan diye N8' im suya düşüp öldüğü dönemde, S4' ü elimin tersiyle ittim. Beleş telefonu bırakıp gittim 1500' e iPhone 5S aldım.
Yani bedava geldi onu bile kullanmayacak kadar androide karşı ilgim yok.
iPhone sevdim. Bildiğimiz Nokia bıraktığı yerden devam etmedikçe ki etmeyecek bu saatten sonra Apple evrenindeyim. Tabletiyle telefonuyla, herşeyiyle..

Son düzenleme:
furyzer0

furyzer0

Üye
Nokia hata falan yapmadı son dönemlerini araştırırsanız şirketin başına Elop geldikten sonra tüm mail ağları Ms nin ağlarından geçecek şekilde ayarlandı bu tarz bir sürü şey daha oldu kısacası akıllı telefonlarda Finlandiya kökenli bir işletim sistemi olamazdı zaten olmadı da. Şimdi gelecek Nokia'nın kadrosu dışında eski Nokia ile alakası yok Çin'li bir Nokia geliyor geriye.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Nokia hata falan yapmadı son dönemlerini araştırırsanız şirketin başına Elop geldikten sonra tüm mail ağları Ms nin ağlarından geçecek şekilde ayarlandı bu tarz bir sürü şey daha oldu kısacası akıllı telefonlarda Finlandiya kökenli bir işletim sistemi olamazdı zaten olmadı da. Şimdi gelecek Nokia'nın kadrosu dışında eski Nokia ile alakası yok Çin'li bir Nokia geliyor geriye.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]
Zaten hatadan kasıt bu :)
Microsoft'a sattı kendini. Bile bile düşmanı kaleden içeri alırsan olacağı bu. Göre göre istedi bu durumu. Ama aslında evet Hata demeyelim bunu istedi.
Tabi koskoca Nokia neden bu atılımlara gitti ne derdi vardı kendi içinde onu biz bilemeyiz.

furyzer0

furyzer0

Üye
Bunun Microsoft ile doğrudan alakası yok o olmasa başka bir şirket olacaktı yerinde. Daha çok politik sebepleri var bence.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Orası öyle tabi. Avı önce Microsoft gördü.

Satış rakamları olduğunu sanmam. İyi kötü gidiyordu hatta tam Belle ve Meegoyu coşturma fırsatı varken orada bir kırılma oldu. Çıta aşağı inmeye başladı.
Bi gariplik döndü. Ama koca şirket vardı elbet bir bildiği. İstese yürürdü demek ki yeter dedi. Varlıklarını farklı bir değerlendirmeye tabi tutmak istedi. Ne diyelim, ölen öldü kalan sağlar bizimdir.
Bizim için negatif gibi gözüksede firma sahipleri için belki çok daha iyi olmuştur.

furyzer0

furyzer0

Üye
Aslında Nokia çok da ölmedi bizim ülkede sadece telefonları ile biliniyordu ama ozo diye 8 lensli 360 kamera çıkarıd 2 sene önce tabi ki normal kullanıcılar için değil ayrıca 5g altyapısını da Nokia hazırlıyor hatta yanlış bilmiyorsam iletişim standartlarının patent parası olduğu için her telefondan patent parası alıyor Nokia ile sony ericson.

Sent from mTalk using windows10 enterprise edition

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Karda yürüyüp izini belli etmiyor ha. Sağ gösterip sol vuruyor. İyiymiş.

Baydırman

Baydırman

Moderator
Hort

Baydırman

Baydırman

Moderator
Müjda müjda geri döndü nokia

Baydırman

Baydırman

Moderator
Android falan yaptılar ya

• Beğen
Tepkiler: MrClaude

MrClaude

Üye
alan varmi peki ? Cok azdir. symbiandaki tadi hic bir isletim sistemi veremiyor. Firsatim olsa gelistirmek icin elimden gelen herseyi yapardim ama yok imkanlar kisitli ayrica bir kisi degil cok kisiyle olur Symbianin Devrimi. Symbian destekcileri ile gercekten cani gonulden bir destekle ayaga kalkabilir. neyse konu disina fazla cikmadan sunu diyorum androidde tutunamaz nokia cunku biz symbianla sevdik. Nasil iphone ios ise samsung huawei vs android ise nokia da symbiandir.yani symbian da bi mobil isletim sistemi olarak yukselmeliydi bence.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Konu dışına çıkabilirsin bu kategori gereksizler serbest burda :sirit:

• Beğen
Tepkiler: MrClaude
Baydırman

Baydırman

Moderator
Çok zor ya :zong: