Symbian Tüm Sürümler Emulatör ve Tüm Geliştirici Araçları

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Konu için teşekkürler
Arkadaşlar bende de Symbian ^3 ün açık kaynak kodları var.İsteyen varsa paylaşabilirim.
Bu yazılım düzenlemesini nasıl yapıyorlar ? Çok merak ettiğim ve çözemediğim bir soru.

• Beğen
Tepkiler: Arzuf ve Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Bu yazılım düzenlemesini nasıl yapıyorlar ? Çok merak ettiğim ve çözemediğim bir soru.
Dostum onu ben de bilmiyorum ama Symbian ı sevdiğimden kaynak kodlarını saklıyorum.Belki ileride lazım olabilir ayrıca :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Arzuf ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Dostum onu ben de bilmiyorum ama Symbian ı sevdiğimden kaynak kodlarını saklıyorum.Belki ileride lazım olabilir ayrıca :)
Bu yaklaşımınızdan dolayı teşekkür ederim . Ben her zaman demişimdir bu dünyaya geç gelmişim halen S40 tuşlu telefon kullanıyorum . Üstüne konular açıyorum . S40 ın kaynak kodları piyasada yok sanırım

• Beğen
Tepkiler: Arzuf, DeV/AsA ve Karacaahmet1993
Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Bu yaklaşımınızdan dolayı teşekkür ederim . Ben her zaman demişimdir bu dünyaya geç gelmişim halen S40 tuşlu telefon kullanıyorum . Üstüne konular açıyorum . S40 ın kaynak kodları piyasada yok sanırım
Nokia nın eski telefonları güzel hocam.S40 ın kaynak kodları bildiğim kadarıyla yok.S60 ın yani Symbian 3 ün var.Siz de S60 a geçin.Ben de Symbian 3 ü ve diğer versiyonlarını seviyorum.Eski nokia 5800 ım sevdirdi bana Symbian ı.
Whatsapp olmasa hala Nokia 603 ümü kullanacağım ama malum Whatsapp desteği çekti

• Beğen
Tepkiler: Arzuf ve MAERKEK
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Ben de s60v2 'de takılı kaldım. :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Arzuf
Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Dediklerini yaptım ama nafile. Opera Turbo da aynı sorunu veriyor. En azından Yandix.Disk, Google Drive, OneDrive gibi bulut depolama sitelerine yüklenseydi bu kadar sorun yaşamazdım. Neyse yardım için teşekkürler. Artık bir şekilde indirmeye çalışacağım.
önce klasörü seçiyoruz

sonra dosyayı seçiyoruz

ardından dosyanın üzerinde download sekmesi çıkıyor

Cadillac34

Üye
Arkadaşım, sorunum o değil. Sorun sayfaların yüklenmemesi. Yani klasör dizinleri çıkmıyor. Sayfa yükleme modunda kalıyor.

Son düzenleme:
Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım, sorunum o değil. Sorun sayfaların yüklenmemesi. Yani klasör dizinleri çıkmıyor. Sayfa yükleme modunda kalıyor.

istersen telefondan indir pcye at :/
yada çerezleri ve geçmişi temizle düzelebilir

şerefli

şerefli

Üye
hocam ben belle sdk ve n97 s60v5 sdk yükledim emulatör exe açılır gibi oluyor tepki vermiyor uyumluluk modu denedim yönetici olarakda çalıştırdım ama olmuyor yardım edebilirmisiniz

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
hocam ben belle sdk ve n97 s60v5 sdk yükledim emulatör exe açılır gibi oluyor tepki vermiyor uyumluluk modu denedim yönetici olarakda çalıştırdım ama olmuyor yardım edebilirmisiniz
Ben java me sdk hiç çalıştıramadım

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Arkadaşlar önce kötü haberi vereyim: Emulatörleri kullanmak bir işkence. Karşılaştığınız sorun sayısı çok fazla. Özellikle de kayıt için olan Nokia server-leri artık hizmet vermediğinden normal kullanımda programı sadece 30 defa açıp kapata biliyorsunuz (PC-yi her restart yaptığınızda bir şans azalıyor).

İyi haber: Paraya kıya biliyorsanız, sevdiğiniz bir model telefonu seçip koleksiyoncular gibi toplaya bilirsiniz (o modelden 3-4 tane kullanılmış alıyorsunuz), sonra netten onlara gerekli şeyleri alıyor (dış kasa gibi), ardından ciddi bir bakım yapıp telefonları ilk günki haline döndürüyorsunuz (telefonlardan bir tanesini yedek parça olarak ayırmak şartı ile).

Bu arada emulatörleri normal yolla (süresi dolmasını engelleyerek) çalıştırmayı başarmak için programcı olmanız ve OllyDbg gibi karmaşık programlarla, Assembly dili ile çalışa bilmeniz lazım (ve gerçekten insanı çok yoruyor, kaç defa deneme yaptım ama bir türlü *****-patch yapamadım programa :( ). Ya da VirtualBox gibi bir programa sanal Windows 7 yükleyerek onun içinde Symbian emulatörü çalıştıra bilir, ve o sanal Windows-u iş bitince kapatmak yerine "Save State" yaparak Symbian emulatörünü bir ömür boyu kullana bilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf0111_Oğuzhan, TheDanger, ahmetkaya1991 ve 1 kişi daha
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Beyler, sırf Symbian için program geliştirme ile ilgili aylarla uğraşlardan sonra, bazı şeyleri tamamen kurcaladım ve birkaç yol berirledim yeni uygulamaların yapıla bilmesi için. Çoğu Python S60 gerektiriyor. Bunlar daha programlamaya yeni başlayanlar için bile uygun olacaktır yapılırsa. Eğer istek olursa profesyönel bir konu ve amatör bir video ile bu konuda olan ilk ve tek Türkçe kaynağı 0-dan yapa bilirim. Python seçmemin diğer amacı da zaten bu, kısa sürede çok şey öğrenip iş yapa bilmek. Tabii bu programların sadece hobi amaçlı olacağını ve sadece o nostaljik hissleri yeniden yaşamak isteyenler için bir fırsat olacağını belirteyim. Yani 2019 da Symbian için bir şeyler programlamanın maddi çıkarları olmayacaktır. Ha, Python-u geliştirip Android için filan oyun yaparsanız başka :)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf0111_Oğuzhan, PALA., MAERKEK ve 1 kişi daha
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Beyler, sırf Symbian için program geliştirme ile ilgili aylarla uğraşlardan sonra, bazı şeyleri tamamen kurcaladım ve birkaç yol berirledim yeni uygulamaların yapıla bilmesi için. Çoğu Python S60 gerektiriyor. Bunlar daha programlamaya yeni başlayanlar için bile uygun olacaktır yapılırsa. Eğer istek olursa profesyönel bir konu ve amatör bir video ile bu konuda olan ilk ve tek Türkçe kaynağı 0-dan yapa bilirim. Python seçmemin diğer amacı da zaten bu, kısa sürede çok şey öğrenip iş yapa bilmek. Tabii bu programların sadece hobi amaçlı olacağını ve sadece o nostaljik hissleri yeniden yaşamak isteyenler için bir fırsat olacağını belirteyim. Yani 2019 da Symbian için bir şeyler programlamanın maddi çıkarları olmayacaktır. Ha, Python-u geliştirip Android için filan oyun yaparsanız başka :)
Ben isterim :alkis:thumbup:

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bi tanıdıktan 6700 slide alacaktım . Symbian 3.2

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bu saatten sonra hala Symbian için kafa yormak zaman kaybından başka birşey değildir. Android gibi açık kaynak kodlu ve istediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz bir sistem varken neden hala inatla modası geceli yıllar olmuş bir mobil sisteme kafa yoruyorsunuz anlamıyorum. Gidin android işletim sistemini modifiye etmeyi öğrenin ve symbian işletim sistemine benzer hale getirin. Hatta Symbian dan çok daha iyi ve güzel olacaktır. En son n73 um vardı. O kadar çok takılıp kasiyordu ki iyi ki sattım.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu saatten sonra hala Symbian için kafa yormak zaman kaybından başka birşey değildir. Android gibi açık kaynak kodlu ve istediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz bir sistem varken neden hala inatla modası geceli yıllar olmuş bir mobil sisteme kafa yoruyorsunuz anlamıyorum. Gidin android işletim sistemini modifiye etmeyi öğrenin ve symbian işletim sistemine benzer hale getirin. Hatta Symbian dan çok daha iyi ve güzel olacaktır. En son n73 um vardı. O kadar çok takılıp kasiyordu ki iyi ki sattım.
Biz akıllı değiliz , kafayı Nokia'nın hurdalarıyla bozduk . Kim ne derse desin bu yolda devammm.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf0111_Oğuzhan, Nuru TaşDemir ve cyborg78
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Python ortamı hala güncel bir ortam olduğundan bu dili öğrenmek benim gibi programlama merakı olanlara iyi gelir. Ne kadar çok programlama dili öğrenirsen kendini daha çok geliştirirsin farklı alanlarında imkanı olur. Symbian için "Symbian C++" derleyicisi kullanılır ama C++" varlığını sürdürür ikisi bir değildir yani ölü bir sistem için kullanılan kodlar dışında dil öğrenilebilir. Sadece sabırlı azimli olmak gerekir. :)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Karacaahmet1993
cyborg78

cyborg78

Üye
kodlamanın gözü kör olsun kim icat ettiyse , yapamamış daha teknolojik şekilde :kotu:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt