Symbian İçin Deneyelim...

Sponsorlu Bağlantılar

v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Beyler Nokia Hala Dönüş Yapmaya Devam ediyor kaynak Var Fakat Başka sitenin Linkleri yasakmis. Yoksa atardim
Ama kisaltilmislari atiyim

PALA.

PALA.

Üye
Hayırlısı bakalım. En azından whatsapp için, temel düzeyde süresiz destek olmalı...

ua_mustafa_20

Üye
Hayırlısı bakalım. En azından whatsapp için, temel düzeyde süresiz destek olmalı...
o zaman yeni cihaz satamazlar
ekonomi politikasina ters bir durum
şu an Android ile çalışıyor
yakında belki geri döner ama
bu sefer Android desteğini kesip onlari Symbian a çağırır
amaçları sadece daha fazla satmak
eskitme yavaşlatma kaldıramayacağı güncelleme verme vb.
hepsinin sebebi aynı

PALA.

PALA.

Üye
o zaman yeni cihaz satamazlar
ekonomi politikasina ters bir durum
şu an Android ile çalışıyor
yakında belki geri döner ama
bu sefer Android desteğini kesip onlari Symbian a çağırır
amaçları sadece daha fazla satmak
eskitme yavaşlatma kaldıramayacağı güncelleme verme vb.
hepsinin sebebi aynı
Ürün yaşam döngüsünün ne olduğunun farkındayım...
Temel düzeyde mesajlaşma desteğinin satışla alakası olduğunuda sanmıyorum.
100 dolarlık android alıp işini halleder isteyen. Temel düzeyde uygulama desteği olması o cihazı ekosistemde tutmaz.

• Beğen
Tepkiler: ua_mustafa_20

Hanidebenim

Üye
Akıntıya kürek çekiyoruz bence

Cadillac34

Üye
Aslında Microsoft kendi işletim sistemini kurmakta hata yaptı. Symbian'ı alıp aynı sistemi devam ettirmesi gerekirdi. Zaten Windows işletim sistemi can çekişiyor. Windows Phone kurmak nedir?

• Beğen
Tepkiler: v30xy
v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Bu Konuyu Actiktan 1-2 Ay Sonra Nokia'yı Biraktim. Ama Yemin Ediyorum Ki Android'de Symbian Kadar Eğlenemiyorsun. Şuan Android Bir Cihazim Var Fakat Bootloader Felan Şimdi Çok Sıkıntı Oldu. Symbiani Ozledim Telefon Var Fakat Ekrani Kirik. Bi Bulabilirseniz Ekran Yazin.
@sinan yüksel

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993 ve MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
@BedirhaNTuhanA tavsiye vermek zor, piyasa çin malı kaynıyor, bunu göze alıp alışveriş yaparsanız n11 de vardır.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
En iyisi gidip köşede kalmış telefonları tanıdıklarından almak

Jan

Jan

Üye
N8 arıyorum deli gibi temizini bulacağıma inanıyorum.. İnşeAllah :)

• Beğen
Tepkiler: v30xy ve MAERKEK
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
N8 arıyorum deli gibi temizini bulacağıma inanıyorum.. İnşeAllah :)
Letgo da vardı bir iki tane. Bir tanesi kutulu filandı. Ordan bakabilirsin. Ben de almayı planlıyorum N8. Askerdeyken elimden bırakmazdım. Çok güzel bir telefondu ama işletim sisteminde çok sıkıntılar vardı.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Letgo da vardı bir iki tane. Bir tanesi kutulu filandı. Ordan bakabilirsin. Ben de almayı planlıyorum N8. Askerdeyken elimden bırakmazdım. Çok güzel bir telefondu ama işletim sisteminde çok sıkıntılar vardı.
İlk görüşte aşk bizimkisi ne kadar kötü olsada işletim sistemi vazgeçemiyoruz. Hiç bi işlevi olmasa bile illaki elimize değecek kutusunda ilk günkü gibi kalacak . Bu hastalıktan kurtuluş yok.

• Beğen
Tepkiler: Jan
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
İlk görüşte aşk bizimkisi ne kadar kötü olsada işletim sistemi vazgeçemiyoruz. Hiç bi işlevi olmasa bile illaki elimize değecek kutusunda ilk günkü gibi kalacak . Bu hastalıktan kurtuluş yok.
Yıllarca 6630 kullandım ve yapmadığım şey kalmadı o telefonla. Evet güzel cihazlardı gerçekten ama ömrü çoktan bitti.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Yakında alo bile diyemeceğiz

• Beğen
Tepkiler: v30xy
Jan

Jan

Üye
O kadar da değil canım şuan c6 01 kullanıyorum sırf ekran biraz daha büyük ve hdmi girişi olduğu için N8 istiyorum . Abi yazık ettiler symbiana ve kullanıcılarına. Şuan android tefonların en çok parasını kaptırdıkları arıza EKRAN kırıkları adamlar darphane gibi para basıyor yazık günah değil mi ilk aldığım 2011 de ki c6 01 imi 3 sene kullandım en sonunda 3.ncü kattan düştüde kırıldı yoksa 5-6 yıl ı bulurdu emin olun. ama samsung olsun diğer telefonlar olsun cebinde kırılıyor yaa :D illa düşmesi gerekmiyor . Adam iphone 8 almış tmm parası var zengin de 1.5 milyar masrafı var . Tamirciye dedim ki nasıl becermiş duvara fırlatmış diyor. Sizce forumlarda gezen siz biz 6 7 milyar veripte bu telefonu alacak bütçeye sahip değiliz. Üstelik sömürgeden başka birşey değil. Symbian için yenilik üreten prof adamlar vardı şimdi hiç biri yok. Android veya İos a geçiş yaptılar. Biz saf gibi bekliyoruz. Geri gelmezde en azından bizim için uğraşılmaya devam edilse watsap olmayabilir sıkıntı değil hepimiz müteahhit değiliz ki kullanmasak da olur. Ama bize bu telefonlar lazım be kardeşim . Biraz fazla konuştum hakkınızı helal edin okuyan arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: v30xy, MAERKEK ve Cadillac34
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Ben şu anda kullandığım telefonu 3 4 defa yere düşürdüm ve hiçbir şey olmadı. Bu söylediklerin tamamen kullanıcının kullanımlarına göre değişen şeyler. Yoksa inan bana N8'i de duvara fırlatsan camı paramparça olur. Ben senelerdir android telefon kullanıyorum bugüne kadar hiçbir sorunla da karşılaşmadım. Adam var telefonu suya sokup çıkartıyor, adam var koruma camı ve kılıfından bile telefonu çıkartmıyor. Tamamen kullanıcı ile alakalı olan bir olay o cam kırılması. Elinde olmayan nedenlerden dolayı cam kırılabilir o ayrı bir konu ama genel olarak sen telefonu düzgün kullandığın sürece o telefon sana yıllarca hizmet eder. Bende ilk aldığım android telefon var hala daha çalışıyor sorunsuz bir şekilde. Symbian OS'a gelince, N8 gibi bir telefonda bile ciddi optimizasyon sorunları olan bir işletim sistemi ile kimse uğraşmak istemezdi emin ol.

• Beğen
vedat1966

vedat1966

Üye
Nostalji güzeldir şüphesiz. Kullanıma gelince [emoji53]

GT-N8000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Cadillac34

Üye
Bende 2 Symbian 2 Android'li telefon var. Ama Symbian'daki keyfim Android'de yok.

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993, v30xy, DeV/AsA ve 1 kişi daha
v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Yemin Ediyorum C6-01 E Hack Atmak İcin Ugrastigim Zamanı Ozledim. Ama Symbiana Ve Kullanicilarina Yazik Ettiler.

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Yazık filan olduğu yok ortada. Gelişen teknolojiye uyum sağlayamayacağı bilinen bir yazılımla yola devam etme riskini Nokia asla göze alamazdı ki son çıkardığı Symbian 3'lü telefonlarında çok satmadığını iyi biliyorum. Symbian OS'un sıfırdan yazılması gerekiyordu ve artık tamamen eskimiş olan bir sistemle de uğraşmak istemediler. Symbian'ın bugün güncel bir sürümü olsaydı bile IOS ve Android'in karşısında çok fazla tutunabileceğini sanmazdım, sonu Windows Phone gibi olacaktı. Nokia bunu bildiği için Symbian OS'tan vaz geçti. Nokia Başkanı'nın bununla ilgili açıklamasını internetten okuyabilirsin. :)

• Beğen

Üst Alt