Karşılaştırma Symbian-ı ezikleyenler için

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Silinen Üye 2381601

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ve bir soru daha! Android Dalvikten neden kurtuldu!?

Ahmetali98

Ahmetali98

Üye
hay allah razı olsun senden

lazye

lazye

Üye
Bence birbirinize satasmayin arkadaşlar sakin olun ...

Ahmetali98

Ahmetali98

Üye
nuri tam ben gibi symbian cı.**** you android.**** you iosI love symbian

ErenMSC

Üye
Adam symbianı o kadar sevdiki uğruna ban yedi :ehe

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL ve beurself
BRKTNL

BRKTNL

Üye
Kardeş sen boşver o konuşanlar Symbian'ın S'sini bilmez, ağzını yorma hiç. Kimse almasın üstüne.
Ben de şu an 2.3.4 kullanıyorum ara ara Nokia 500'ümü aramıyor değilim ki gpu olmamasına rağmen :D Lakin Android şu zaman da daha ağır basıyor.

KırcalıHolding

Üye
Eskiden nokia 5800 vardı bende şu anda s4 mini aldım ve gayette güzel bir telefon..ekran donanım hız hepsi stabil çalışıyor

Not:6600 dan itibaren en az 6-7 adet Symbian kullandım..

Ama maalesef android symbiandan iyi..ios ta androidden iyi..

• Beğen
Tepkiler: beurself
fyunusyildiz

fyunusyildiz

Üye
Eskiden nokia 5800 vardı bende şu anda s4 mini aldım ve gayette güzel bir telefon..ekran donanım hız hepsi stabil çalışıyor

Not:6600 dan itibaren en az 6-7 adet Symbian kullandım..

Ama maalesef android symbiandan iyi..ios ta androidden iyi..
konunun özeti..

Ahmetali98

Ahmetali98

Üye
nokia>diğer telefonlar

• Beğen
Tepkiler: lazye
DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
gel androide su yazdıklarına sasiracaksin symbian bitti...

esokmen

esokmen

Üye
Kardesim soyle diyeyim sana;

Oyunlari atarsak ve symbian da tarayicilar berbat tarayiciyi atarsak ve uygulama indiremiyoruz uygulamalari atarsak cok guzel telefonlar.

Symbian su devirde ovulecek degil sovulecek telefondur. Androidin en kötusunde bile symbian da yapamayacagin bir suru seyi yaparsin.

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL
Ahmetali98

Ahmetali98

Üye
örnek ver.temple runumu oynamak.uyduruk oyun için android alacağıma ADAM AKILLI programlar için symbian alırım. Daha iyi

çaminci

çaminci

Üye
örnek ver.temple runumu oynamak.uyduruk oyun için android alacağıma ADAM AKILLI programlar için symbian alırım. Daha iyi
fifa dead trigger asphalt 8 androidde bir sürü kaliteli oyun var sen hala temple runda kalmissin yazik ahahaha

Ahmetali98

Ahmetali98

Üye
Ben şu an C503 ten yazıyorum. Androidli telefonum Samsung Wave den 100-lerle defa iyi hemde. Çünki Android-li telefonum Modern Combat 5-i oynata biliyor. Ama ben oyun oynamak istemiyorum. Ben daha garip şeyler (telefonla internetsiz radio yayını yapmak - bunu n8 beceriyor, telefonu wireless telsiz olarak kullanmak - 5800 bile destekliyor, telefonun sensörünü oyun kumandasına çevirmek - bluetooth olan symbianlar yapıyor). Bana bu programları verin, Android kullanmazsam şerefsizim.
aynen mesela android n79 gibi konuşacak,fm verici fln olacak.bunlar olsun. Android kullanmazsam şerefsizim.
fifa dead trigger asphalt 8 androidde bir sürü kaliteli oyun var sen hala temple runda kalmissin yazik ahahaha
Farkındaysan örnek verdim.herkes onu oynuyo.bem anlamam.

çaminci

çaminci

Üye
aynen mesela android n79 gibi konuşacak,fm verici fln olacak.bunlar olsun. Android kullanmazsam şerefsizim.
2 yil once falandi o canim ;)

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Kim o ezikleyen :box

TheRkuT

TheRkuT

Üye
Symbian ölsün Android L den selamlar

• Beğen
Tepkiler: lazye ve ghstr
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
1. Batarya süresi

Batarya boşalma süresi Android yüklü telefonlarda çok az. En tasarruflu modda bile(telefon uçuş modundayken) 2-3 gün (hatta yeni modeller 4 saat) şarj etmeden geze bilirsiniz. iPhone-lar da pek farklı değil. Max 3 gün şarj etmeden geze bilirsiniz. Ama Symbian-lı telefon pek kullanılmadığında haftada bir şarj edile bilir (her gün 20 dakika kullanırsanız). Ama fazla kullanımda da Symbian öne geçiyor. Hem de normal güçteki bataryalarla.

2. CPU - İşlemci

Gidip Android-li 1.2GHZ çift çekirdekli telefon alanlara sesleniyorum (Ben de aldım malesef... Onun yerine S^3 lü bir telefon ala bilirdim...).
Android işlemcinin sadece %60 - ını kullana biliyor (Sorunun en esas sebeplerinden biri Dalvik - Androidin oyun açmak için kullandığı emulatör. Bu sorunun Android 5.0.0 da KISMEN çözülmesi bekleniyor).
Symbian ise işlemcinin %95-ini kullana bilir.

3. Handwriting - El Yazısı ile yazmak

Bu fonksoyu Symbian kadar iyi kullanan mobil sistem yok. Mobil sistemlerde en iyi handwriting Symbiana ait! ÜSTELİK ANDROID BUNU PROGRAMLARLA YAPA BİLİYORKEN SYMBİAN-DA ÖNCEDEN YÜKLÜDÜR!!!

4. Güvenlik
Symbian güvenlik bakımından üstün bir sistem. Ovi mağazada ve AppStore da virüslü uygulama bulamazsınız. Ama Google Play-de 5 uygulamadan biri virüslü, EVET HER 5 UYGULAMADAN BİRİ!

5. ROM ve CFW - Yazılım

Symbian-a CFW yapmak zor mu sanıyorsunuz? O zaman Android-e Custom ROM yapmayı asla öğrenemezsiniz. Android-e Costom ROM yapmak hem sıkıcı, hem zor. Ama Symbian-a CFW yapmak çok eğlenceli ve kolay (bence), mesela benim Symbian-a özel yaptığım modlar var (sadece bende var, modlarımı paylaşmayı planlıyorum).

6. RAM
Android RAM kullanmayı beceremiyor!
512MB RAM-lı Android-ler RAM-ın hepsini harcıyor, Doodle Jump bile oynayamıyorsunuz. Bu sebepten dolayı Symbian-lı 128MB RAM-lı telefonlar 512MB RAM-lı Adreno 205 GPU-ya sahip, Android 4.0.4 Ice Cream yüklü telefonları ezip geçiyorlar!!! Evet, EZİP GEÇİYORLAR.
Misal: Sony Xperia Neo L

7. GPU - Grafik işlemci

Android yüklü bir çok telefon Grafik işlemci RAM-ına sahip değil! Yani GPU telefonun kendi RAM-ını kullanıyor. Bunun kötü yanı ne diye sorarsanız:
Oyunlarda performans düşüşü
Sistemin yavaşlaması
Sistemin yorulması
Ama o öldü dediğiniz Symbian S^3 telefonların en kötüsünün bile GPU için ayrı RAM-ı var.

8. Dokunma algılaması

Android ekrana dokunduğunuzu DİĞER TÜM SİSTEMLERDEN DAHA GEÇ ALGILAR, SYMBİAN S60v5-TEN BİLE. Google bu sorunu düzeltmek için Android-in yeniden yazılması gerektiğini söyledi. Bunun sebebi aslında çok basit:
Symbian, iOS ve Windows Phone ekrana dokunduğunda en çok dokunduğunuz noktaya önem verirler, ama Android-de böyle değil

Peki neden Symbian tercih edilmiyor:
Çünki milletin derdi oyun olmuş... Yok Symbiana az oyun var, yok Symbian öldü, yok çok kasıyormuş falan filan.

katılıyorum... ama şöyle bir gerçek var ALLAH kahretsin ki Nokia Symbian'ı katletti ve onu diriltmek isteyen kimseye kulak vermedi ancak Google'ın kapıları herkeze açık !

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt