Püf Noktası Symbian Belle Telefonlarda DNS Değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Fantastik20

Fantastik20

Üye
    Konu Sahibi
Symbian Belle Telefonlarda DNS Değiştirme
Arkadaşlar bildiğimiz üzere youtube kapatıldı ve herkez youtube ye nasıl girererim sorusuna çözüm aramaya başladı .

Dns değiştirerek youtube ye girmeyi anlatacam :

1) Wifi Dns Değiştirme:

Ayarlar / Bağlantı / Ayarlar / Ağ hedefleri / İnternet ( Farklı olabilir wifiniz hangi klasörde ise oraya girin ) / Kulladığınız wifi ye tıklayın ( wifi ye bağlı olmamanız lazım yoksa düzenleme yapamazsınız ) / Sonra seçenekler e basıyoruz / Gelişmiş Ayarlara basıyoruz / ordan IPv4 Ayarları seçiyoruz / Dns adreslerine basıyoruz / sonra Birincil dns adresi olarak 195.46.39.39 yazıyoruz ve tamama basıyoruz / sonra İkincil Dns adresi olarak 195.46.39.40 yazıyoruz ve tamam a basıyoruz ve ayarlardan cıkıyoruz ve dns nin etkin olması için telefonu yeniden başlatıyoruz (Kapatıp açıyoruz) ve artık youtube girebiliriz.

2) Mobil şebeke üzerinden dns değiştirme :

Ayarlar / Bağlantı / Ayarlar / Ağ Hedefleri / Kullandığınız bağlantyı kl içinden bulup tıklayınız (Turkcell İnternet, Avea İnternet, Vodafone İnternet gibi ) / tıkladıktan sonra seçeneklere basıp Gelişmiş Ayarlara basalım / (IPv4 seçili olacak) ve aşağıdan Dns Adreslerine basalım / sonra Birincil dns adresi olarak 195.46.39.39 yazıyoruz ve tamama basıyoruz / sonra İkincil Dns adresi olarak 195.46.39.40 yazıyoruz ve tamam a basıyoruz ve ayarlardan cıkıyoruz ve dns nin etkin olması için telefonu yeniden başlatıyoruz (Kapatıp açıyoruz) ve artık youtube girebiliriz.

Resimli anlatım:

ayarlardan çıkıyoruz ve teli yeniden başlatıyoruz

Inşallah yardımcı olabilmişimdi

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Amedli veysooo, infazcı-konan ve Symbianizer

Symbianizer

Symbianizer

Üye
Bahsettiğin ayarlar yok bi kontrol et her belle de aynı mı bakalım

Fantastik20

Fantastik20

Üye
    Konu Sahibi
yoo ben bayadır değiştiriyom değiştiriyom olmuyodu yeniden başlatam dedim oldu
arkadaşın cihazda da aynı şey oldu

Symbianizer

Symbianizer

Üye
Tamamdır :oke: Resimli anlatımla yaptım oldu :) Bu konu sabitlensin konu adını da "Püf Noktası-Symbian Belle Telefonlarda DNS Değiştirme" olarak değiştirirsen havalı olur :D :anlas: Çok sağol

Fantastik20

Fantastik20

Üye
    Konu Sahibi
Son düzenleme:
Fantastik20

Fantastik20

Üye
    Konu Sahibi
çok sağol düzeltmem gereken bi yer varmı

Symbianizer

Symbianizer

Üye
Bence şuan iyi :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Erişim sorunu bitene kadar konu sabitlenmiştir.

Elinize sağlık güzel anlatım yararlı konu.

• Beğen
Tepkiler: Symbianizer
MrSlime

MrSlime

Üye
güvenli internet var bizde işe yaramaz :)

JustWatch34

JustWatch34

Üye
Şuan 2016'dayız youtube açık Şuanlık için gereksiz Ama kapanonca gerekli olur :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
O DNSler Filan Gitmiştir Ama Yararlı Konu

Üst Alt