Symbian^3 Sonunda Hacklendi!

Sponsorlu Bağlantılar

serkanbb06

serkanbb06

Üye
    Konu Sahibi
Symbian^3 Sonunda Hacklendi!
Bir Symbian tutkunu uzun uğraşlar sonucunda Symbian^3'ü hacklediğini duyurdu. Bu hack işlemi sayesinde kullanıcılar, hem cihazlarında daha yetkin bir hale gelmiş olacak hem de sisteme müdahale ederek, işletim sisteminin daha fazla kişiselleştirilebilmesi imkanını elde etmiş olacak.

Symbian^3'ün hacklenmesi için ihtiyacınız olan birkaç önemli dosya mevcut. Cihazınızı hacklemeden önce gerekli olan tüm dosyaları aşağıdaki eklentiden indiriyoruz.

Paketi indirdiğinizde içersinde 4 farklı dosya göreceksiniz. Bu dosyaları kullanarak aşağıdaki adımları uyguluyoruz:
1. CertUpdater.sisx dosyasını telefonumuza gönderiyoruz ve kuruyoruz.
2. CertHack.sis dosyasını Leftup klasöründe yer alan sertifika dosyalarıyla veya kendi telefonumuzun imei numarasına özel alınmış sertifika ile sertifikalandırıyoruz. (Bu işlem için paket içersinde yer alan SignSiS isimli programı kullanabilirsiniz.)
3. CertHack dosyasını telefonumuza iki kere kuruyoruz. (Bu kısım çok önemli)

Bu işlemleri başarılı bir şekilde tamamladığınız takdirde telefonunuz hacklenmiş olacaktır. Şimdi FileBrowser_S3 isimli dosyayı telefonunuza göndererek sistem dosyalarının olduğu tüm dizinlerde yetkin olduğunuzu görebilirsiniz.

alıntıdır.

OLMUYOR DİYEN ARKADAŞLAR İÇİN GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ SİSTEM DOSYALARINA ERİŞİM SAĞLAYABİLİYORUM..

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: michael myers, fenicks, ltn53 ve 2 diğerleri

aydnzara

Üye
hepsini yaptım en son file browseri yükleyince istenilen uygulama izin verilmedi yazıyor ne yapmak gerdk:(

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
güzel bir anlatım ve yararlı bir konu teşekkürler

accman

accman

Üye
elinize sağlık güzel anlatım olmuş

• Beğen
Tepkiler: diaablo
Anqer-X

Anqer-X

Üye
hocam zaten hackli uda doslaları var bu ne ıcın anlamadım rom dızınıne ızın verıyorsa neala yanı s60 v5 tekı gıbı fw editle tamamen parcalama olayı lazım bıze ozaman cıhaza tamamen hukmederız..saygılar ..bunun ıcınde bıraz beklıyecegız anırım ...:hmmm

SilentOne

SilentOne

Üye
güzel haber :D

Un1qU3

Üye
ben flash atarken hackli uda dosyasını atmıştım tekrar hack yapmaya gerek yok di mi ?

exalted55

exalted55

Üye
Hiçbir işe yaramıyor. Boşuna uğraşmayın. Fake. Ayrıca telefonda bu olaydan sonra yükleme ve kaldırma sorunları oldu, ovi suite e bağanma problemleri. Yedek alıp formatlayayım dedim onu bile zar zor başardım. Ama şarja takınca düzelir gibi oldu bende anlamadım neden, yinede yedeğimi aldım ve bekliyorum yine sorun çıkarmasını.

serkanbb06

serkanbb06

Üye
    Konu Sahibi
Hiçbir işe yaramıyor. Boşuna uğraşmayın. Fake. Ayrıca telefonda bu olaydan sonra yükleme ve kaldırma sorunları oldu, ovi suite e bağanma problemleri. Yedek alıp formatlayayım dedim onu bile zar zor başardım. Ama şarja takınca düzelir gibi oldu bende anlamadım neden, yinede yedeğimi aldım ve bekliyorum yine sorun çıkarmasını.

kafan mı güzel bilader kac kişi yapmıs burada bende kendi telefonuma yaptım sorunlu bir seyi buraya koyup milletin bilmem kac yüz liralık telefonlarına ne zarar vereyim ayıptır yahu..

• Beğen
Tepkiler: Turkuaz0
exalted55

exalted55

Üye
kafan mı güzel bilader kac kişi yapmıs burada bende kendi telefonuma yaptım sorunlu bir seyi buraya koyup milletin bilmem kac yüz liralık telefonlarına ne zarar vereyim ayıptır yahu..

arkadaşım yukarıda yazılanları okumuyormusun sadece ben değil başkalarıda işe yaramadığını söylemiş. Bütün yorumları okuyup öyle yorumlara karşılık ver istersen ayrıca yabancı forumlara da bakarsan benzer yorumşarı görürsün. Ve içki kullanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: distakjo
serkanbb06

serkanbb06

Üye
    Konu Sahibi
sadece bir kişi olmadığını söylemiş ve yapamamış ne yapayım yani illa kendi telefonumdan görüntüler mi koyayım benim ne cıkarım olacak bundan ben yaptım oldu da siz neden yapamıyorsunuz.

exalted55

exalted55

Üye
arkadaşım atla deve değil altı üstü basit iki program ve yaptığını söyleyen tek kişi de sensin. Ayrıca bu islerden anlamayan biride degilim. Zaten konu da başka yerden alıntı. Site editörlerinden birisi de dener ve yorum yazarsa sevinirim. Ve onerinizide begendim. Konuyla ilgili birkac caps hic fena olmaz.

serkanbb06

serkanbb06

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım atla deve değil altı üstü basit iki program ve yaptığını söyleyen tek kişi de sensin. Ayrıca bu islerden anlamayan biride degilim. Zaten konu da başka yerden alıntı. Site editörlerinden birisi de dener ve yorum yazarsa sevinirim. Ve onerinizide begendim. Konuyla ilgili birkac caps hic fena olmaz.

inandın artık sanırım konuya bakarsan ekledim resimleri

exalted55

exalted55

Üye
Valla bende inatla olmamaya devam ettiği içim CFW ile çözüm buldum. Fakat senin yönteminlede yapabilen arkadaşlar varsa kolaylık açısından tavsiye ederim. phoenix ile uğraşmamış olurlar en azından.

uribaju

uribaju

Üye
kendimiz nasıl imzalıcaz ya ne saçma şey bu zaten optadan sertifika almak istesem bununla ne ugrasıyım :S

Silinen Üye 2149105

Kapalı Hesap
arkadaşım bu CertHack dosyası sertifika hatası veriyor?????

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
Valla bende inatla olmamaya devam ettiği içim CFW ile çözüm buldum. Fakat senin yönteminlede yapabilen arkadaşlar varsa kolaylık açısından tavsiye ederim. phoenix ile uğraşmamış olurlar en azından.
kardeşim imzan süper ya N8 iphoneyi kırbaçlıyor :ehe

sayokantürk

sayokantürk

Üye
EVet bu yöntemle HACK yaptım ne derseniz deyin gerçekten de C7 NOKİA HACK unsigned lerin canını okuyorum Arkadaşım konu açtığın için teşekkürler 10 Numara paylaşım olmuş(h)

haliloz95

Üye
helloOX ten falan farkı war mı?

tycoon_gs

Üye
3. CertHack dosyasını verdiğiniz programdan signed etmeme rağmen sertifika hatası alıyorum. neden?

Üst Alt