Symbian^3 Rofs2-uda-core-rofs3 yapimi anlatimi+resimli+videolu

Sponsorlu Bağlantılar

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Symbian^3 Rofs2-uda-core-rofs3 yapimi anlatimi+resimli+videolu
Smbian^3 Rofs2-uda-core-rofs3 yapimi anlatimi+resimli+vidyolu
Bu islemle neler yapilabir!
Profil isminden tutun herturlu islem yapilabilir.
NOT:dil atma islemi yapilmaz.
Gerekmedikce guncellemesi olan programlari Rofs2 gommeyin.

Modla ilgili dosyalari buluaniz ve istek yapicaniz yer: TIKLA

Oncelikle elinizde bir modifiyesiz cfw olmasi gerekiyor.

Nokicooker indirmekle baslayalim: nokiacooker ;)

Nokiacooker dosya olarak masa ustune cikartin.
Nokiacooren icinde RM-XXX dosya acin.
Elinizde bulunan cfw icine atin.

5-Elinizde bulunan cfw actik isleme basliyabiliriz.
6-Nokiacooker kapatiyoruz.(eger program atmiycaksak onuda asagida anlaticam)

Artik hangi dosyayi duzenlemek istiyorsaniz duzenleyebilirsiniz.;)
isimin bitince sunu untmayin kesinlikle!!!!!
Files dosyasinin (ismini) adini degistiriyoruz.
Ben hangisini actiysam mesela (Rofs2) diye yapiyorum siz istediniz ismi yapabilirsiniz.
isim degisiklinden sonra geldi dosyayi Rofs2 yapmaya.
Nokiacooker tekrar acalim.
Resim 1 den 4 kadar takip edin.

Eger yesili beklemezseniz (private) dosyasi kalir ve islem yapilmaz.
Oyle bir durumda cfw tekrar aciyoruz.

10-Sildimiz cfw ici bu sekilde olucak.

DOSYA ATMA ISLEMI

Yan yana getiriyoruz ve alttaki video'u izliyoruz

Gorsel video'u hazirlayan nextman arkadasimiza tesekkur ediyorum.

[video=youtube;mRsuTzjK3vU]http://www.youtube.com/watch?v=mRsuTzjK3vU&feature=youtu.be[/video]

Bundan sonrasi (BACKUP) olan eski cfw orjinal olarak sakliyoruz.
Cfw'le isimiz bitti icin artik flash atabiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Symbianizer, yselamet, CouTFeeL ve 19 diğerleri

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
teşekkürler güzel çalışma olmuş tebrik ederim:oke:

• Beğen
Tepkiler: Kurtuluş40
llovell

llovell

Üye
ne işe yarıyor onu anlamadım

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
:tşk:

hakan_710

hakan_710

Üye
eline sağlık abi çoğu kişinin işine yarayacaktır. tabi bende dahil :D

• Beğen
Tuba

Tuba

Üye
Eline sağlık süper olmuş :good:

• Beğen
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Hemen kurtuluş hocam Ö.m attım ben sana bilgin olsun

• Beğen
ЯReiS

ЯReiS

Üye
Iste konunun krali olmus harika..supersin kurtulus yakismis sana..boylece herkes kendi cfw sini basit seylerde olsa yapabilir..benim icin super bir konu abonesi oldum bile..

Not; Hocam buraya kadar okey..rofs2 yi acip duzenlemek (sizinde dediginiz gibi digerleride ayni mantik sadece core nin kilidinin acilmasi olayi var onuda NFE core 2 programi ile halledilebilir..bu konuda benim bir konum var ..farkli dilleri cfw ye okuma ve yazma olarak ekleme kurtulus onuda buraya eklersen iyi olur gibi..
Benim merak ettigim CFW ye mod ekleme..bu modlari toplu bulabilecegimiz yer (mod cooker icin sis olarak degil) bir diger konuda program ekleme mesela office,rompacther plus ekleme en onemliside CFW den program silme (CFW cleaner var ama hic denemedim ne kadar basarili bilmiyorum) simdilik bunlar aklima geliyo..tekrar tesekkurler emegine saglik..

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Iste konunun krali olmus harika..supersin kurtulus yakismis sana..boylece herkes kendi cfw sini basit seylerde olsa yapabilir..benim icin super bir konu abonesi oldum bile..

Not; Hocam buraya kadar okey..rofs2 yi acip duzenlemek (sizinde dediginiz gibi digerleride ayni mantik sadece core nin kilidinin acilmasi olayi var onuda NFE core 2 programi ile halledilebilir..bu konuda benim bir konum var ..farkli dilleri cfw ye okuma ve yazma olarak ekleme kurtulus onuda buraya eklersen iyi olur gibi..
Benim merak ettigim CFW ye mod ekleme..bu modlari toplu bulabilecegimiz yer (mod cooker icin sis olarak degil) bir diger konuda program ekleme mesela office,rompacther plus ekleme en onemliside CFW den program silme (CFW cleaner var ama hic denemedim ne kadar basarili bilmiyorum) simdilik bunlar aklima geliyo..tekrar tesekkurler emegine saglik..
Oncelikle tesekkurlerimi bildirir ve beni taa ilk gunlerden beri takip edip bana destek veren siz ve butun arkadaslarima tesekkurlerimi sunuyorum.
Benim bir askerde birde mexicep ortaminda dostluklarim var gercek hayattakiler ise yakin dostlarim askerdekiler 18 aylik dostluklar malesef bitiyor.
Sanal ortamdaki dostluklar hep hatirlanir.
Bende sizleri unutmam mumkun degil.
Orulariniza cevap konu hazirlarim ama forumda var ama cogu arkadasimiz dil ekleme konusunda Nfee hata verdini dusunerek yaniliyorlar dili onayladikta sonra tamamdir hatada verse yaziyor onemli olan Rofs2:resource/Bootdata/languages.txt bu txt dosyasinda 14 rakami olmasi NFEE bazi cfw atamadindan hata veriyor.
onuda siz acip elle yazabilirsiniz paketlemeyi NFee az dilli cfw yapmiyor malesef nokiacooker acip icini silip atmak okadar.
RomPacher elimde var isterseniz veririm.
CFW cleaner var yapiyorda ama ikonlari kaliyor onun icin extra islemler gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: ЯReiS
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Harikasınız

serinaga

serinaga

Üye
KURTULUŞ kardeş ne diyim, walla tek kelimeyle SÜPER olmuş. Elinize emeğinize sağlık, çalışmalarınızın devamını dört gözle bekliyor ve merakla sizi takip ediyorum. Kalın sağlıcakla ...

Dandanakan92

Dandanakan92

Üye
:tşk: Ya yapmayı istiyorum ama gözüm almıyo çok uzun bu Cfw işi :) En iyisi üstadlara bırakmak :oke:

YkPkY

YkPkY

Üye
eline koluna sağlık süpersin kardeşim,
adaylar yolda artık.

S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
Kurtuluş Abiciğim , Osman Abi sayesinde CFW denemesine başlayacağım bu konu için teşekkürler yardımcı oldu .

Ns_Lion

Ns_Lion

Üye
Abi süperde. cwf nin görsel kısmını nasıl yapacaz. Ben grafik üzerine cwf yapmayı düşünüyodumda. Daha doğru düzgün cwf yi anlayabilmiş deilim sizin gösterdiğiniz video zannedersem cwf nin bitmiş halini flashlamaya hazır hale getirmekti. Kusurumu bağışlayın unları azbuçuk cwf bilgim le yazıyorum. Peki biz görsel e nası müdehale edecez temalar olsun ikonlar olsun geçiş efektleri olsun. bunları nasıl düzenleriz. aceba. bilen biri varsa pm atarsa sevinirim konu takip edemiiyorum pek. :s

TEŞEKKÜRLER.

alp047

alp047

Üye
çok teşekkürler Allah razı olsun sizin vesilenizle kendime cfw yaptım şuan kullanıyorum paylaşımlarınızın devamını dilerim

Teom@n

Teom@n

Üye
Eline emeğine sağlık hocam. Hazırladığın kaynaklarla cfw yapmaya başladım. Fakat bir sorum olacak, bu FW remover ile kaldıramadığımız programları yada uygulamaları uda yada rofs2 içinden nasıl çıkarabilirim.?

Üst Alt