svg iconlarını nasıl pngye çeviririm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
handikapp

handikapp

Üye
    Konu Sahibi
svg iconlarını nasıl pngye çeviririm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
meraba nasıl svg formatındaki iconları pngye nasıl çeviririmmmmmm :bilmm yardım için şimdiden teşekkürler

xhelalim

xhelalim

Üye
Aradıgın Site ßu KArdeşim ßen Cok KuLLandım bu siteyi hala kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: 'Sefer

hersitede

Üye
Konuyu hortlatmak istemiyordum ancak herkesin kafasında SVG formatındaki dosya nasıl açılır, SVG formatı nedir, SVG üzerinde nasıl değişiklik yapabiliriz, SVG kaydedebiliriz, SVG nerelerde kullanılır gibi sorular olduğunu düşünerek cevap verme gereği hissettim.

SVG Formatı Nedir?

Henüz yaygınlasmamıs olan ama üzerinde yogun çalısmalar yapılan bir ktör grafik formatı da XML teknolojisinden faydalanan SVG (Scalable Vector Graphic) formatıdır. GIF ve JPG dosyalarına Internet’te alternatif olması için gelistirilen baslıca formatlardan biri olan SVG dosyalarını bir metin editöründe açıp inceleyebilir, XML dilinden ne kadar faydalandıgına tanık olabilirsiniz.

SVG’nin Üstünlükleri

SVG ile internet’ten sadece formülün indirilip, görüntünün olusturulması kullanıcının bilgisayarına bırakılınca sayfalar daha hızlı gelecektir. Bu formatın çok daha derin renk özellikleri, mükemmel piksel konumlandırması, daha basarılı çıktılar saglaması, sayısız yazı tipini barındırıp hatta içindeki metinlerin aranabilmesi söz konusudur.

Alıntıdır.

Ayrıca internet ansiklopedisi olan wikipedia SVG formatını destekler. Tüm resimleri SVG formatına çeviren bir grup mevcuttur. Dilerseniz SVG formatını nasıl açıp başka bir formata çevirebileceğinizi veya başka formatlardaki dosyaları nasıl SVG formatına çevireceğinizi vikipedi sitesinden aktarayım.

1. , Vektör görüntü oluşturma ( )
2. Yaygın olarak bilinen gibi Görüntüleri rötüşlemek için kullanılır. ( , , ).GIMP Animasyon paketi (GIMP Animation Package) yüklendiğinde animasyonlar oluşturulabilir.
3. , GIMP'in öğrenmesi daha kolay olduğu söylenen Photoshop benzeri işlevler ( , , )
4. , görüntülerin birleştirilmesi, ve birtakım başka işlevler.
5. , 3 Boyutlu dosyaların oluşturulup düzenlenmesi

Kolay gelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt