Süper Kupa Fenerbahçe Grundig'in: 3-0


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye


Erkekler Voleybol Süper Kupa mücadelesinde Fenerbahçe Grundig, Galatasaray'ı 3-0 mağlup ederek, kupanın sahibi oldu.

2008 yılından bu yana oynanan Süper Kupa’da ilk yıl İstanbul Büyükşehir Belediye, 2009’da ise Ziraat Bankası şampiyon olmuştu.

Geçen yıl Arkas Spor’u 3-0 yenerek Süper Kupa’yı alan Fenerbahçe Grundig, bu yıl da Galatasaray karşısında aynı skorla galip gelerek kupayı kaldırdı.

TVF Başkent Salonu’nda yapılan karşılaşmanın ilk setinde, henüz 5. dakikada taraftarlar arasında olay çıktı. İki takım taraftarları arasındaki sözlü saldırılar arbedeye dönüştü. Çevik kuvvet olayları bastırmakta güçlük çekti. Sahaya atılan yanıcı ve parlayıcı madde Fenerbahçe Grundig oyuncuları Arslan Ekşi ile Kemal Kayhan’ın arasına düşte. Antrenman fileleri zarar gördü.

Maçın ikinci setinde sahaya çakmak atıldı. Başhakem Aziz Yener çakmağı Arslan Ekşi’den aldıktan sonra maçı devam ettirdi.
Sarı lacivertli taraftarların, üzerinde "Alex 10" yazılı pankart açtığı gözlendi.

Olay çıkaran taraftarların sahaya kompleksin arka tarafında yer alan Beştepe salonunun kapısını kırarak, ellerinde meşalelerle girdiği ileri sürüldü.

Maçın 3. setinde ise belinin üstüne düştüğü öğrenilen bir Galatasaray taraftarı ambulansla Gazi Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Taraftarın sedyeyle taşınması sırasında Fenerbahçe Grundig taraftarlarının, sarı kırmızılı taraftarları kışkırtması üzerine yine kısa süreli gerginlik yaşandı. Hakemlerin sahayı terk etmesiyle maça 10 dakika daha ara verildi. 10 dakikalık aranın ardından maç kaldığı yerden devam etti.

Bu arada Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, karşılaşmayı TVF Başkanı Özkan Mutlugil ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte izledi.

Salon: TVF Başkent

Hakemler: Aziz Yener, Mehmet Demirdelen

Fenerbahçe Grundig: Kemal, Miljkovic, İbrahim, Arslan, Marshall, Cernic (Serkan, Ahmet)

Galatasaray:
Murathan, Vladimir, Ulaş, Erhan, Bojan, Kemal (Salparov, Caner, Murat, Ferhat, Coskovic)

Setler: 25-18, 25-19, 25-23

Süre: 92 dakika (30, 27, 35)


 
ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
yuh 3-0 mı :gun1::ohannes:
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt