Sorunsuz XP ISO bulmak?

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Tamam sen kasayı kontrol et belki ekran kartının ya da ramlerin ömrü bitmiştir.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bu arada ilk ve ikinci seçenek şurda kalıyordu

2.de biraz bekledim şu hatayı verdi:
"
Windows aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğundan başlatılamadı:
<Windows root>\system32\hal.dll.
Yukarıdaki dosyanın bir kopyasını yeniden yükleyin
"
Ben başlamışken buna ne varsa yapacağım bozulursa da bozulsun ya .
Anakart şu bunun bios güncellemesi hangisi

Çat pat ingilizcem var fakat tam vakıf değilim dosyayı indirdim ne yapmam gerekiyor :

BIOS Update Utility
ASRUBIOS.EXE, ASRFLASH.BIN and UCODE.DAT: These are the Flash Memory Writer utility that updates the BIOS by uploading a new BIOS file to the programmable flash ROM chip on the motherboard. To determine the BIOS version of your motherboard, press [F2] to enter the BIOS setup utility during boot up, and check the BIOS version from the Main menu. Larger numbers represent a newer BIOS file. This utility works only in pure DOS. And this utility is included in the BIOS package.

Updating BIOS Procedures
  1. Create a bootable system floppy disk and prepare a blank floppy disk.
  2. Download the BIOS package (WinZip format with .zip file extension), unzip and save it to the blank floppy disk and you should see ASRUBIOS.EXE, ASRFLASH.BIN, UCODE.DAT, BIOS file and README.TXT.
  3. Boot from the disk you created in step 1 then switch to the floppy disk you created in step 2.
  4. At the "A:\" prompt, type ASRUBIOS, hit space bar once, and type BIOS file name then press [Enter]. For example: A:\ASRUBIOS 75i65GV1.70 [Enter] then you will see a message "Please wait for loading BIOS ROM".
  5. After about 1 minute, you will see the message "Flash ROM Update Completed - Pass", then you have finished upgrading the BIOS.
  6. After finishing upgrading the BIOS, please remove the floppy disk. Restart your system and press [F2] to enter the BIOS setup utility during boot up.
  7. In Exit menu, please select "Load Default Settings" and press [Enter] to continue.
  8. Select "Exit Saving Changes" and press [Enter] to exit the BIOS setup utility.
  9. Now, system is booting up with new BIOS.
Notice
The Flash Memory Writer utility can not suitable for all ASRock motherboards. Please use the Flash utility which is included in each BIOS file to update its BIOS. Also ASRock motherboard MUST use ASRock's Flash utility to update BIOS, those uncertified BIOS flashing tools will cause motherboard damage.
If you encounter problems while updating the new BIOS, DO NOT turn off your system since this corrupt BIOS might cause your system failed to boot up. Just repeat the process, and if the problem still persists, update the original BIOS file. If the Flash Memory Writer utility was not able to successfully update a complete BIOS file, your system may not be able to boot up. If this happens, your system will need service.

PALA.

PALA.

Üye
Bazı eski sistemlerde sıkıntı olabiliyor, farklı bir yol W7 kur sonra xp iso yu D sürücüsüne at / çıkart kurulum setup vardır, tıkla başlar. Uğraş biraz.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Ben çok fazla anlamadığım için sana daha fazla yardımcı olamayacagim. ISO dosyalarinda da sorun olabilir,
Bazı eski sistemlerde sıkıntı olabiliyor, farklı bir yol W7 kur sonra xp iso yu D sürücüsüne at / çıkart kurulum setup vardır, tıkla başlar. Uğraş biraz.
Windows Xp kurulumunda hata veren bilgisayar Windows 7 kurulumunda da hata verecektir. Sorun yazilmsal değil donanımsal bence. Dediğim gibi ya ekran kartında ya da ramlerde sorun vardır.

PALA.

PALA.

Üye
Ben çok fazla anlamadığım için sana daha fazla yardımcı olamayacagim. ISO dosyalarinda da sorun olabilir,

Windows Xp kurulumunda hata veren bilgisayar Windows 7 kurulumunda da hata verecektir. Sorun yazilmsal değil donanımsal bence. Dediğim gibi ya ekran kartında ya da ramlerde sorun vardır.
Daha önce w7 yüklediğini söyledi, D ye isoyu atıp usb kullanmadan yüklenebilir.
İso kalıpları orjinal olmadığı içinde kaynaklanır, format diski yapısı bozulur çoğunda, eskiden usb pek olmadığı için ya orjinal cd yada D üzerinden yüklenerek çözüyorlar. Ayrıca w7 çok daha gelişmiş önyükleme araçlarına sahip, yüklemesi xp den daha kolay, format atmak xp den sonra çağ atladı.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Win 7 den neden geri döndüğümü de hatırladım sistem aşırı kasıyordu kullanamıyordum . Win7 kalsa iyi olacak aslında da . Bu arada her durumda bios update deneyeceğim benim versiyonun üzerine 5 güncelleme yayınlamış adamlar
ne formatmış arkadaş 3 gündür içinden çıkamadım

PALA.

PALA.

Üye
Win 7 den neden geri döndüğümü de hatırladım sistem aşırı kasıyordu kullanamıyordum . Win7 kalsa iyi olacak aslında da . Bu arada her durumda bios update deneyeceğim benim versiyonun üzerine 5 güncelleme yayınlamış adamlar
ne formatmış arkadaş 3 gündür içinden çıkamadım
Aslında w7 hatta w10 hiçte kasan sistemler değiller, adamlar 1gb ramli 1ghz işlemcili dandik tabletlere yüklüyorlar, çalışıyor ama üzerinde biraz oynama yapman şart. Kasma donma yepyeni cihazda da olabiliyor, özellikle güncelleme safhasında felç geçiren, donan, açılmayan birçok olaya denk gelmek mümkün.
Bu tip vakalar donanımın yada sistemin kötü olduğunu göstermez, farklı konfigürasyona sahip cihazlarda çözüm aramak gerekebiliyor.

Neyse konu dağılmasın xp yüklemeni yap, konu dışı soruların olursa özelden yaz.

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Microsoft'un sitesindekini denedinizmi?

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Hocam sağolun son durumu yazmayı unutmuşum . Windows 7'ye geçtim 32bit . Şu anda sorunsuz kullanıyorum .

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Microsoft'un sitesindekini denedinizmi?
Sorun yazilimsal değil. Yüz tane de Xp indirsen donanımda sorun olduktan sonra değişen hiçbir şey olmaz. Ayrıca verdiğiniz link sanırım servis paketi 2 yi içeriyor ve 64 bit Windows Xp için.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yok XP'den vazgeçtim . Sinan Yüksel hocam sağolsun adım adım yardımcı oldu win7 32 bit kurdum hiçbir sıkıntı da yok gayet güzel ve hızlı olarak kullanıyorum . Hız olarak bu kadarını da beklemiyordum hakikaten güzel oldu :)

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Windows 7 kurmakta birşey yok ki. Gözün kapalı kurarsin. Zaten herşeyi kendisi otomatik yapıyor. Hayirlisi olsun.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Kurmakta değil sorun . Daha önce 2 kere forumda konu açtım ekran kartı sorun oluyordu . Ve aşırı kasmadan kullanamıştım . Siz de o sisteme win7 kursan ne olacak xp'ye dön yapacak birşey yok demiştiniz hatırlarsanız :) Bundan bahsediyorum optimizasyon konusunda yardımcı oldu anlamında

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve MAERKEK
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Neyse sen bilgisayarı duzelttin önemli olan bu. Sisteme düzenli bakım yapmanı tavsiye ederim. İobit in yazılımları çok iyi. Bi de wise care 365 programını öneririm. İnternette wise care nin tam sürümünü bulabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Neyse sen bilgisayarı duzelttin önemli olan bu. Sisteme düzenli bakım yapmanı tavsiye ederim. İobit in yazılımları çok iyi. Bi de wise care 365 programını öneririm. İnternette wise care nin tam sürümünü bulabilirsin.
Sağolun size de teşekkürler kırk farklı yerden iso buldunuz vakit ayırdınız . Programı da denerim

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bios olayını çözemedik be . Ona yanarım .

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bak burda da yok . Ben bu biosun hallolduğunu rüyamda mı yazdım arkadaş nereye gitti benim cevaplar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643

Üst Alt