sonyxperia z1 in fiyatı uygun iken Z2 alınır mı? Neden?

Sponsorlu Bağlantılar

theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
sonyxperia z1 in fiyatı uygun iken Z2 alınır mı? Neden?
Yıllardır iphone serileri kullandım.
son zamanlarda htc one ve samsung s4 de alıp denedim pek ısınamadım tekrar iphone ye geçiş yaptim.

simdi ise sony xperia z serileri cok ilgimi çeker oldu.

Z2 cok ilgimi çekti ama bu arada z1 de var fiyatı da daha uygun benzerliği de aynı. sizce önceki modeli almak mı? yoksa yeni modelini almak mı? daha iyi olur. Nedenleri nelerdir?
cevap veren tüm arkadaslara cok cok teşekkürlerimi sunarım.

Son düzenleme:

theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Kimse okumadı mı?

Invoke

Invoke

Üye
Z2 çok daha mantıklı olur.
Neden?

+IPS Panele geçti.
+Ses farkı, çift hoparlör kullandı.
+GPU daha yüksek frekansta çalışıyor.
+Ram daha yüksek frekansta çalışıyor.
+3GB Ram var.
+Daha yeni cihaz
+Kamerada ufak tefek yenilikler.
+Ekran 0.2" büyümesine rağmen toplamda fazla bir farkı yok boyut olarak. Hatta enine 0.7mm daha ince(yani boşluklar daha az), kalınlık olarak da Z2 daha ince. Z2 biraz daha hafif. Öyle çok farkedilecek bir ağırlık farkı yok ama cihazı geliştirip, ekranı biraz daha büyütürken çok eleştirilen boşlukları az da olsa azaltıp ve biraz da hafifletmeyi başarmış.
+Gürültü önleme diye bir şeyden bahsediyor Sony. Bu da yeni bir şey sanırım, tabi denemeden ne derece başarılıdır, bilemeyiz.

Zaten Z1 de ucuz bir cihaz değil, çok fiyat farkı olmaması gerekir.

• Beğen
Tepkiler: theyunus
theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Cok teşekkürler kardesim
Birde samsung s5 cikti
Sony kalitesi varken s5 alınır mi? Peki
Sony de kumanda özelliği yok yani kızıl ötesi yok degil mi?
Araştırmalarıma bakarsak yok gibi.

Invoke

Invoke

Üye
Kızılötesi var mı bilmiyorum ama TV akıllıysa Z2nin ekranını TV'ye aktarabilirsiniz. XZ'nin reklamında telefonu kumanda gibi kullanıyorlardı ama TVda Sony marka akıllı TV'ydi. Nasıl oluyor o işi tam bilmiyorum.

S5 alınmaz, ne kadar gereksiz özellik varsa doldurmuşlar. Touchwiz sıkıntı, üstelik ram de 2 GB geldi. Sony 2GB ramle gelse sorun olmazdı ama touchwizde sıkıntı. Knox'u güncellediler, bu da başka bir dert. Kasa kalitesi desen yine Z2. İlla samsung alınacaksa ben S5 yerine Note 3 öneririm ama note 3 ile Z2 arasından yine Z2 öneririm.

• Beğen
0MG90

0MG90

Üye
Z1in fiyat uygunluğu kişiye göre değişir ama Z2 daha iyi.

theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar supersiniz cok teşekkürler
Touchwizz sistem daha mi? Ağır yani ilk olarak duydum. Sistemler farklı mi? Oluyor hız olarak. Z2 için kalbim şimdiden atmaya başladı :-) Adam akıllı bir android cihazım olmadı.

Invoke

Invoke

Üye
Yukarıda HTC One denediğini yazmışsın? Adam akıllı değil miydi, o cihaz? :D

Her cihazın arayüzü farklı tabi. Hepsi özelleştiriyor, bir şeyler. En hafifi stock (yani googleın yayınladığı nexus arayüzü), en ağırı touchwiz.

• Beğen
enver_techno

enver_techno

Üye
Ben Z1 kullanıcısıyım ama Z2'yi tavsiye ederim. Live Colour LCD, 3GB RAM, 2.3 GHz processor, 4K desteği, surround çift hoparlör, ve en önemlisi çerçeve kalınlığı Z1'e göre daha ince, Snapdragon 801 kullanan bir cihaz ise Z2, elimde Z1 olmamış olsa yüzüne bile bakmam direkt Z2 alırım :)

• Beğen
theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Yukarıda HTC One denediğini yazmışsın? Adam akıllı değil miydi, o cihaz? :D

Her cihazın arayüzü farklı tabi. Hepsi özelleştiriyor, bir şeyler. En hafifi stock (yani googleın yayınladığı nexus arayüzü), en ağırı touchwiz.
Yok arkadas aldım ama bir türlü ısınamadım. Kamerası berbattı ve Sistemi'de beğenmedim yukarıdan çekip açtığın kısayolları bile sonradan yüklüyorsun. Cok saçma bir sistem bana gore tabi kimse yanlis anlamasın beğendiğim tek yanı kumandası oldu tv ve uyduyu kontrolde sorun yasamadım.

theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar tahmini Türkiye fiyatı ne olur? Cok uçar mi? Sizce

Invoke

Invoke

Üye
  • Beğen
theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Evdekiler vermiyor kumandayı :-)

• Beğen
Tepkiler: Invoke
theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Acep sony xperia z2 turkiye fiyatı nekadar olur.

Invoke

Invoke

Üye
O.o biraz önce gördüm 900 Dolar diyorlar, bu da demek oluyor ki 2.5'u geçer. Tabi bu gerçekse. Eğer böyle olursa çok pahalı olur. Z1 700 Dolarken 2200den girmişti ve o zaman dolar kuru daha da düşüktü. HTC One 2 daha uygun olacak sanırım. Bunlar tabi kesin değil. Çünkü bu kadar pahalı girerse satamaz, bunu kendileri de biliyor olmalılar. Siz bekleyin yine de Z1 almayın. Z2 ile One 2 yakında belli olur ne olacakları. Duruma göre tercih edersiniz.

theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Z2 daha uygun fiyatla gelebilir deniyor ama nekadar doğrudur bilmiyorum

theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Hergün bakıyorum fiyatı ne olacak diye merak içerisindeyiz

theyunus

theyunus

Üye
    Konu Sahibi
Soyle 1800 gibi fiyatla giriş yapsa bir kac ay sonrada 1500 olur ve alırdım:-)

Üst Alt