Telefon Tavsiyesi Sony Xperia Z mi S4 mü?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Invoke

Invoke

Üye
Dur detay istedin madem anlatayım.

İkisi de eski cihaz. Çok eski olmasa da üzerlerine yenileri çıktı. Güncellemeleri sıkıntı. S4'de knox diye bir lüzumsuzluk ve dandirik touchwiz arayüzü var. Bir süre sonra bu arayüz seni deli edebilir. Xperia Z'yi normal kullandığın zaman seveceksin. Güzel olacak ama bir arkadaşında G2 ya da S4 hatta S3 vs gördüğün zaman onları ekranı sana çok daha canlı gelecek ve moralin bozulacak. Bu sebeplerden ötürüdür ki Nexus 5 alman daha mantıklıdır, bence. Artılarına gelecek olursak:
Saf android şişmeyecek ve akıcı kalacak.
Güncelleme desteği devam edecek.(Android L önemli bir güncelleme, Nexus 5'in alacağı kesin. Diğer ikisi şüpheli büyük ihtimalle almazlar ama benim bildiğim bir açıklama yok, aladabilirler ama alsalar da son güncellemeleri olacaktır.)
İkisinden de yüksek donanıma sahip, Snap800 şuan hala en iyilerden.(Üstüne bir sürü 801 cart curt çıktı ama 810'a kadar devasa farklar olacağını inanmıyorum.)
Kamerası gayet yeterli. İmzamdaki ana konuda 1.mesajda ilgili link var bir sürü örneğin olduğu, bakıver istersen.
Bataryasından şikayetçi olanlar var ama S4 ve Z'nin bataryasından şikayetçi olanlarda var. Yine ana konuda batarya süresi ile örnekler var. 3'ü de ortalama aynıdır diye düşünüyorum.
Ha Nexus 5'in bu ikisine karşı hiç mi eksiği yok dersen, hafıza kartı takılmıyor.

Daha da aklıma bir şey gelmedi aklıma. Yeterlidir sanırım. Varsa sorun yaz.

• Beğen
Tepkiler: sasua42
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Vay anasını arkadaş ya beynim gerçekten biplendi :D S4 ile Xperia Z arasında kalmışken bir de aklıma nexus 5 soktunuz arkadaş :D @-qarapapaq- kardeşim çok güzel bi kıyaslama olmuş fakat nexus 5 i katmayaydın iyiydi :D

Invoke

Invoke

Üye
Ayrıntı istedin. :DHemen hemen aynı fiyat değil mi? Bence parana yazık, alma ikisini de.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
İşte fiyat değil sıkıntı. Sıkıntıyı yapan vodafone :D Nexus 5 in cihaz kampanyası yok malasef. Şu an s4 ile Z nin var diye bu ikisi arasında kıyaslama yapıyorum :D

sasua42

sasua42

Üye
Şaka mı yapıyorsun? Snapdragon 800'e kadar işlemcinin kralı Exynos'tu. Ki hala da Snapdragon 800 serisinden sonra odur.
Yahu bırak fanligi neresi iyi
Samsungun turkiye ye yolladığı 2. Kalite işlemci 3 ay sonra donan ggüncellemelerde sonradan yetersiz olan
Mediatek exynos dan daha güçlü bi işlemci nerede dünyanın 2. İşlemcisi?

leomessi19

Üye
Eğer rahat, kamerası iyi, kasma derdi olmayan, güncellemeleri sürekli alan bir telefon istiyorsan, nexus 5 al. sonyle samsungla zaman harcama. ya da htc one al, en iyileri bunlardır bence.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar son yazılarımı da okursanız sevinirim vodafone da cihaz kampanyaları yok iste. S4 ile xperia kampanyalari en iyileri ondan bu ikisi arasında kiyaslama istiyorum

Invoke

Invoke

Üye
S4 al kardeş.

Invoke

Invoke

Üye
Z1 daha güzel olur, hadi hayırlısı. :D

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@
cortex47

cortex47

Üye
Yahu bırak fanligi neresi iyi
Samsungun turkiye ye yolladığı 2. Kalite işlemci 3 ay sonra donan ggüncellemelerde sonradan yetersiz olan
Mediatek exynos dan daha güçlü bi işlemci nerede dünyanın 2. İşlemcisi?

Hahahahah Mediatek mi :D Şu an Huawei Ascend G700 kullanıyorum ve emin ol Samsung'un Exynos'larının her biri bu işlemciden daha iyi. Mediatek'in "gerçek" 8 çekirdekli işlemcisi bile Samsung Exynos 5 octa işlemcisi kadar güçlü değil. Fanboyluk değil bu, gerçekleri görüyorum sadece. Snapdragon 800 çıkana kadar Exynos işlemcilerden daha güçlü işlemci yoktu.

sasua42

sasua42

Üye
Hahahahah Mediatek mi :D Şu an Huawei Ascend G700 kullanıyorum ve emin ol Samsung'un Exynos'larının her biri bu işlemciden daha iyi. Mediatek'in "gerçek" 8 çekirdekli işlemcisi bile Samsung Exynos 5 octa işlemcisi kadar güçlü değil. Fanboyluk değil bu, gerçekleri görüyorum sadece. Snapdragon 800 çıkana kadar Exynos işlemcilerden daha güçlü işlemci yoktu.
yahu ne exynosu lg g3 ün haberlerinde mediatek li olacak denilen işlemci 8 çekirdekli mediatek di ve snap800 le ayn güçteydi bunu s3 ve s4 den ağızı yanmış biri olarak söylüyorum emin ol exynos kadar lamnet işlemci YOK
ayriyetten snapdragon600 snapdragon 800 çıkana kadar en iyisidir örnek:HTC ONE

cortex47

cortex47

Üye
yahu ne exynosu lg g3 ün haberlerinde mediatek li olacak denilen işlemci 8 çekirdekli mediatek di ve snap800 le ayn güçteydi bunu s3 ve s4 den ağızı yanmış biri olarak söylüyorum emin ol exynos kadar lamnet işlemci YOK
ayriyetten snapdragon600 snapdragon 800 çıkana kadar en iyisidir örnek:HTC ONE

Git bak bakalım Mediatek'in 8 çekirdekli işlemcili telefonları nasıl performans sergiliyor, bir de Exynos'lu cihazlara bak. Sen kötü bir telefona denk geldin diye öyle olacak diye bir şey yok. Exynos işlemciler iyi optimize edildiği için yüksek performans sergiliyorlar. Mediatek'in 4 çekirdekli işlemcili telefonları benchmark testlerinde yerlerde sürünüyorlar. Benim Huawei Ascend G700 14000 kadar puan alabildi Antutu'dan. Çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisine sahip Galaxy Mega 20000 puan alıyor. Kaldı ki zaten telefonları kullanınca da fark ediyorsun. Mediatek 8 çekirdekli işlemcisini koymuşlar Discovery 2'ye, hala Exynos Octa'yı geçemiyor. Bu fanboyluk değil. Snapdragon 800 serisi hepsinden daha iyi. Gerçekler bunlar.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
sasua42

sasua42

Üye
Git bak bakalım Mediatek'in 8 çekirdekli işlemcili telefonları nasıl performans sergiliyor, bir de Exynos'lu cihazlara bak. Sen kötü bir telefona denk geldin diye öyle olacak diye bir şey yok. Exynos işlemciler iyi optimize edildiği için yüksek performans sergiliyorlar. Mediatek'in 4 çekirdekli işlemcili telefonları benchmark testlerinde yerlerde sürünüyorlar. Benim Huawei Ascend G700 14000 kadar puan alabildi Antutu'dan. Çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisine sahip Galaxy Mega 20000 puan alıyor. Kaldı ki zaten telefonları kullanınca da fark ediyorsun. Mediatek 8 çekirdekli işlemcisini koymuşlar Discovery 2'ye, hala Exynos Octa'yı geçemiyor. Bu fanboyluk değil. Snapdragon 800 serisi hepsinden daha iyi. Gerçekler bunlar.
Bildiğim şeyleri anlatma bunlar zaten benim işim
Lg g3 un mediatekli 8 çekirdekli versiyonu exynos filan tanimiyor ve su an snapdragon801 az da olsa frekans hızı olarak snapdragon800 den iyi durumda bu arada en iyisi snapdragon800 değil(snapdragon805 daha üstün asil patlama snapdragon810 da olacak)
Hadi diyelim bana kötü telefon geldi telefoncuyum 2 tane s3 bi tane note 2 3 tane s4 kullandım note serisi hariç coptur samaung
Gerek exynosu gerek Touchwiz i berbat
S3 çıktığı zamanlar cok sey vaad ediyordu peki ne oldu sag olsun touchwiz ve exynos ne guncelleme geldi gelen guncellemeler de telefonu daha kotu hale getirdi
Su an dunyada en cok şikayet edilen telefon samsung s4!(inanmazsan araştırma yapıldı samsungun şikayet formunda dünyada en cok sikayet alan telefon)
Samsung note serisi hariç çöptür
Ama samsungu cok seven varsa gitsin snapdragon lu versiyonu alsın ve ya note serisi alsın

Hadi benden bu kadar daha fazla atışmak yakışmaz son diyeceğimi dedim

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Mediatek in yeni 8 çekirdekli işlemci ucuz olacağından yeni amiral telefonların daha ucuz fiyatlarla gelmesini sağlayabilir.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
gereken cevapları aldım herkese teşekkürler xperia Z veya Z1 de karar kıldım @xavxmaxi :locked2:

• Beğen
Sucrofe

Sucrofe

Üye
S4 de Z de işe yaramaz cihazlar. Z1 Compact ve G2 varken bu cihazlar alınmaz. Z1 Compact daha iyi Z1'den.

• Beğen
xavxmaxi

xavxmaxi

Emekli Yönetici
Konu sahibi isteği üzerine :locked2:
İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt